Close
Mobil Menu Bars

Sertifika Programlarının Faydası

11 Mayıs 2018, 1682 defa okundu.
Sertifika Programlarının Faydası
Sertifika Programlarının Faydası

Sertifika; bir kursa veya seminere katıldıktan sonra kişilere verilen resmi belgedir. Sertifika programları, eğitim amaçlı ve öğretmeye dayalı bir kurs veya seminerlerdir. Genelde kısa sürelidirler. Kişinin kendisini geliştirmek ve öğrenmek istediği bir dersi veya konuyu bu gibi eğitimlerle öğrenebilir.

Günümüzde ücretli veya ücretsiz birçok online eğitimler vardır. Bunları değerlendirmek bize kalmıştır. Sürekli değişen ve gelişen ekosistemimizde kendimizi güncel tutmak, fikir sahibi olmak, bilmek ve öğrenmek amacıyla birtakım derslere ve eğitimlere ihtiyaç duyarız. Online eğitimler, kurslar ve seminerler öğrenmemizi sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

İş hayatımızda, staj zamanlarımızda, eğitim zamanımızda kişisel gelişim için sertifikalar önemli yer tutmaktadır. Sertifika alarak gelecekte bir iş başvurusunda veya staj başvurusunda rakiplerimizden bir adım önde tutmaktadır. Ne kadar kendimizi geliştirirsek o kadar öndeyiz demektir.

Kişisel Gelişim İçin Sertifikalar

Sürekli değişen ve gelişen teknoloji karşısında,  güncel olayları takip etmeye, yeniliklere açık olmak isteriz. Yine bunları en kısa yoldan kurslarla veya seminerlerle tamamlamaya çalışırız. Ne kadar araştırır, eğitimlere ve seminerlere katılırsak o kadar kendimizi geliştiririz. Kendimizi geliştirmemiz yönde birçok eğitimler, kurslar vardır.  Buradan hangi konulara, eğitimlere merakımız var ise o eğitimi alırız. Öğrenmek amacıyla araştırdığımız kurslarda kursun verimliliği de çok önemlidir. Eğitimler arasında bize en sade, en verimli ve kapsamlı olan eğitimi seçmeliyiz.

Geleceğimiz İçin Sertifikalar

Geleceğimizde sertifikalar çok büyük bir öneme sahip olacaktır. Staj veya iş başvurularında . Sertifikalar rakiplerimizden bizi bir adım öne geçirebilir. İş hayatımızda patronlarımız bizden bilgi, tecrübe, yeniliklere adapte olabilen bir birey isterler. Biz kendimizi ne kadar geliştirirsek o kadar tecrübeye ve bilgiye sahip oluruz. Bu da işverenin aradığı kriterler arasında yer almaktadır.

Hayatımızda Sertifikalar

Sertifikalar bize kısa yoldan amacımıza ulaşmamızı, bir fikir oluşturmamızı sağlar. Fikirlerimiz, iş hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Katıldığımız eğitimlerle, kurslarla edindiğimiz bilgiler ışığında kafamızda bir zihin haritası oluştururuz. Bir ürünü zihin haritası ile geliştirme ve satışa sunma aşamalarını aldığımız eğitimlerle destekleyebiliriz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!