Close
Mobil Menu Bars

Sertifika Programları Hakkında Her Şey

12 Haziran 2019, 1475 defa okundu.
Sertifika Programları Hakkında Her Şey
sertifika programları , ücretsiz sertifika programları ,sertifika ,online eğitimler, ücretsiz eğitimler, eğitim,

Sertifika programları, kişilerin uzman olmayı düşündüğü meslekte belirli kurumların düzenlediği eğitimlere katılarak bu alanda yükselmesini sağlayan programlardır. Bu sertifika programları sayesinde kişi mesleğinde istediği uzmanlığa ulaşabilir. 

Sertfika Nasıl Alınır?

Günümüzde hemen hemen her kurum eğitim sertifikası vermektedir. Ama önemli olan sertifikayı veren kurumun güvenilir olmasıdır. Ayrıca verilen sertifikanın geçerli olması için de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmekte. İnternet üzerinde birçok özel yada resmi kurumun sertifika programları bulunmaktadır. 

İsterseniz bu sertifika programlarına kayıt olabilir ve istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. Günümüzde yüz yüze eğitim programlarının haricinde internet üzerinden verilen online sertifika programları da mevcut. Burada önemli olan hangi eğitimi almanız konusunda doğru bir karar vermeniz. Yanlış alınan bir eğitim zamanınızın boş yere harcanmasına yol açar.

O yüzden eğitim programlarına başvuru yaparken eğitimin bize neler kazandıracağı konusunu çok iyi irdelemeliyiz. Online eğitimler zamanı çok fazla olmayan çalışan kesim için çok iyi bir seçenektir. İnternet dünyasının bu konuda verdiği en iyi bir hizmet denilebilir. 

İstanbul İşletme Enstitüsü kaliteli eğitim anlayışı ile kariyerinde sağlam adımlarla atmak isteyen adaylara geniş eğitim olanakları tanımakta. Uzman akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosu ile birlikte yürürttükleri ücretsiz online eğitimler ve sertifika programları katılımcılara çağdaş eğitim metotları sunuyor. Gerek derslerin içeriği gerek eğitimcilerin bilgisi ve anlatış biçimleri çok profesyonel ve kaliteli. Ayrıca canlı eğitimlerle beraber soru sorarak ta aklınıza takılan her şey çözüme kavuşturuluyor.  

Sertifika Programları Kişiye Ne Fayda Sağlar?

Peki aldığımız bu sertifika ne işe yarar? Özellikle belirli bir meslek grubunda çalışan insanlar alanında daha da uzmanlaşmak istedikleri zaman bu tür eğitimlere katılmaktadır. Hem zamandan hem de paradan kazanmış oluruz. 

Sertifika programları sayesinde meslekte istediğimiz seviyeye ulaşabiliriz. Bize bu konuda uzmanlık sağlar. Sertifika programları ve iş bulma konusu birbirleri ile bağlantılıdır. Edindiğiniz sertifika iş görüşmelerinde insan kaynaklarının dikkatini çeker.

Alanımızda eğitimler ile dolu bir cv her zaman göz doldurur. Bu da sizin diğer adaylardan bir adım önde olmanızı sağlar. İş başvurularındaki sertifika programlarının faydası artık bir detay olmaktan çıkmış ve gereklilik haline gelmiştir. Sertifika programları meslek alanınızın dışında da sosyal hobilere yönelik eğitimlere yer veriyor. 

Sertifika Almanın Avantajları Nelerdir?

Zaman kısıtlığının en büyük sebep olduğunu düşünürsek, sertifika programları bizim için kelimenin tam anlamıyla bir kurtarıcı durumundadır. Tam da bu sebepten ötürü gelişen teknoloji dünyası bize bu konuda çok büyük hizmetler sunmuştur. Ücretsiz online eğitimler bu noktada devreye girerek hayatımızı şekillendirmemizde çok önemli faydalar sunar. Peki bu sertifika programları bizlere ne avantaj sağlar?

  • Programa başvurmak için illaki bir yeterlilik düzeyine sahip olmamız gerekmez.
  • Kolay kabul edilir olması bizim programa daha çok dikkat vermemizi sağlayabilir.
  • Eğitimlerin pratiğe dayalı olmasıyla daha kısa ve daha iyi şekilde öğrenebiliriz.
  • Çalışma şartlarımıza  ve sektörde yükselmemize yardımcı olur.
  • Kariyer imkanlarımız çoğalır. 
  • Ücretsiz olması maddi açıdan zorlanmamıza yol açmaz.
  • Farklı eğitim programlarının olması daha çok kişinin faydalanmasını sağlar.

Geleceğimizde sertifikalar çok büyük bir öneme sahip olacaktır. İş hayatımızda patronlarımız bizden bilgi, tecrübe, yeniliklere adapte olabilen bir birey isterler. Biz kendimizi ne kadar geliştirirsek o kadar tecrübeye ve bilgiye sahip oluruz. Bu da işverenin aradığı kriterler arasında yer almaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen ücretsiz sertifika programları 2019 yılında yine sizi başarıya taşıyacak. 

Yazar: Özlem İŞBİLİR
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
İlgili Eğitim
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!