Close
Mobil Menu Bars

Sertifika Programları Avantajlı Mı?

08 Temmuz 2019, 1611 defa okundu.
Sertifika Programları Avantajlı Mı?
sertifika programları, ücretsiz sertifika programları ,sertifika ,online eğitimler ,ücretsiz eğitimler,

Evet, sertifika nedir? Bir kursa ya da seminere katılıp başarılı olanlara verilen bir eğitim belgesi ya da kişinin bilgi gerektiren herhangi bir konuda niteliğini gösteren belge.

Sertifika Çok Mu Önemli?

Sertifika ne kadar önemli sizce? Hayatımızda öyle bir an gelir ki kariyerimiz için korktuğumuz bir anda emek ve zaman harcayarak aldığımız bir belge sayesinde bütün geleceğimizi kurtarabiliriz. Nasıl mı? Okul devam ederken ya da bitirdiğimizde çalışmak istediğimiz iş alanına yönelik katılacağımız ücretsiz online eğitimler ve sertifika programları sayesinde iş başvurularında rakiplerimizin bir adım önüne geçmiş oluruz. 


 
Donanımlı olmanın ne zararı olabilir ki? Günümüz dünyasında kariyer sahibi olmak ne kadar zor bilmeyen yoktur herhalde. Hadi işe girdik diyelim. İşe girmeden önceki rakiplerimizi elemeyi başardık. Ya çalışmaya başladığımız ortamdaki rakiplerimiz veya çalışma arkadaşlarımız. Onlar ne olacak? Onların yanında pasif, bilgi düzeyi düşük, kendi fikri olmayan veya üretemeyen biri mi olacağız? Ya da kukla personel mi olacağız? 

Kişisel Gelişim İçin

Bu sorunu nasıl aşacağız dersiniz? Tabii ki kişisel gelişim eğitimleri sayesinde olacak. Ne tür bir iş ortamı olursa olsun kişi her zaman kendisine yeni bir şeyler katmalı. İnsan kendisini ne kadar çok geliştirirse ya da kendisine ne kadar çok şey katarsa her ortamda dimdik ayakta kalmayı başarabilir. Yaşım ilerledi çocuklarım var kendime bile vakit ayıramazken bunlara nasıl vakit ayırayım dememeliyiz. Biz bunu dersek bizi örnek alacak en başta çocuklarımıza kötü örnek olmuş oluruz. “Her zaman her ortamda eğitim şart” ve bu hepimiz için gerekli değişmez bir kural olmalı.

Peki Sertifika Nereden Alacağız?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen ücretsiz sertifika programları 2019 yılında sizi başarıya taşıyacak. Bu enstitünün verdiği ücretsiz kişisel gelişim programlarından ihtiyaçlarımız  ya da hobilerimiz doğrultusunda yararlanmamız mümkün. Alacağımız bu sertifikalar bize değer katar. Rakiplerimizin önüne geçmemiz konusunda destek olur. Ayrıca özgüven artmasına da neden olur. Alınan kaliteli eğitimler sayesinde birçok konuda söz sahibi oluruz. Bu kimin hoşuna gitmez ki? 

E-sertifika internet üzerinden bilgisayarla veya akıllı cep telefonları ile katılabileceğimiz online eğitim programlarıdır . Bu ücretsiz sertifika programlarına internet olan her ortamdan derslere katılım mümkün olduğu için de yer ve mekân sorunu ortadan kalkmış oluyor. 
Bu eğitimlere katıldığımızı ispatlamak amacıyla dijital sertifika kodu ya da isteğe bağlı olarak basılı olan imzalı sertifikalar verilmekte. Bu alınan belgeler gerektiğinde istenen işyerine rahatlıkla verilebilir.
 
Bir sürü gerekli gereksiz sertifika almak yerine kariyerinizi etkileyecek ve size bir şeyler katacak hatta katılımcı olmaktan zevk alacağınız online eğitimler sizi yormaz ve sabrınızı zorlamaz. Böylelikle zamanınızı kaliteli kullanmış olursunuz. Bu arada zaman demişken doğru anda doğru eğitimi almayı başardığımızda birçok sorunun da üstesinden gelmiş oluruz. Sizce ana başlıktaki sertifika programları avantajlı mı sorusu cevaplanıyor mu yavaştan.

Ücretsiz Sertifika Programları Neler?

  • Kişisel Gelişim Eğitimleri
  • Satış ve Pazarlama Eğitimleri
  • İletişim Eğitimleri
  • İş Hayatı Eğitimleri
  • Finans-Muhasebe Eğitimleri
  • Yabancı Dil Eğitimleri
  • İşletme Eğitimleri
  • İnsan Kaynakları Eğitimleri
  • Yazılım ve Bilişim Eğitimleri

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen bu eğitimlerin her birinin kendi içinde farklı eğitimleri de mevcut. Bütün bu programların ortak özelliği de kişilere artı yönde değer katmaları. Bu programlar hem kariyerimize yönelik hem de hobilerimize. Sertifika programları hayatımızın birçok alanında önemli. Bazen aldığımız okul diplomalarının yetersiz kaldığı anlar bile oluyor. Kısaca bu belgeler bir çeşit kurtarıcı görevini üstlenmekte.
 
Yazar: Sevgül Oruç

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!