Close
Mobil Menu Bars

Sertifika Ne İşe Yarar?

11 Ekim 2018, 6912 defa okundu.
Sertifika Ne İşe Yarar?
Sertifika Ne İşe Yarar?

Yıllar süren eğitim hayatının sonunda alınan diplomalar iş dünyasının ihtiyaçlarına artık yetişemiyor. Gelişen dünya kariyer planlaması yapanlar ya da mevcut kariyerini bir üst basamağa taşımak isteyenler için sertifika sahibi olmayı yeterlilik konusunda önemli belirleyici unsur haline getirdi. Mezun olduktan sonra sizi diğer mezunlardan bir adım öteye taşıyan, iş başvurusu sırasında insan kaynakları uzmanlarının dikkatini çeken ve oluşturduğunuz kariyer gelişim planında sıçrama yapmak isteyenler için sertifika ne işe yarar, sertifika sahibi olmanın faydaları nelerdir sizler için derledik.

Sertifika Ne Demektir?

Günümüz iş dünyasında iş arayan kesimin hızla artması kabul aşamasında işe alım kriterlerini üst seviyelere taşımıştır. Genç nüfus rekabet ortamında kendine yer bulabilmek için belirli eğitimlere ve iş becerilerine sahip olmalı, belli alanlarda uzmanlaşarak öne çıkmalıdır. Diploma sahibi olunması mesleklerin ihtiyacı olan gerekli teknik becerileri, teknolojinin ve dünyanın yeni uygulama ve beceri ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. Rekabet ortamında rakiplerinizi geride bırakacak olan online eğitim ve uzmanlıkları sertifikalı eğitimler sayesinde edinebilirsiniz.

Üniversiteler, eğitim kurumları, danışmanlık şirketleri belli bir alanda uzmanlık yapmak isteyenler, yeteneklerini geliştirmek, farklı alanlara yönelmek ve kendini geliştirmek isteyenler için doğru yönlendirme yapma adına sertifika programları düzenlemektedir. Bu sertifika eğitimine dahil olurken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri sertifika programının içeriğidir. Tercih ettiğiniz eğitim programı ile teori ve pratik dengesinin oturmuş olması gerekmektedir.

Belirli eğitim programını tamamladıktan sonra hak edeceğiniz sertifika ile liyakatinizi tamamlamış, gerek işe alım konusunda önemli bir yeti gerek var olan kariyerinizde üstlere taşımış olursunuz. Mezun olduğunuz bölüm, aradığınız iş ve iş ihtiyaçları bazında eğitimler tercih edilir. Tercih edilmiş olan programa göre belirli saat ve zaman ölçüsünde eğitim tamamlanır. Süresi tamamlanan eğitimin sonunda yapılan değerlendirme ile başarılı sayılanlar sertifika almaya hak kazanır. Sertifika sonunda değerlendirme başarısı işe alım sürecinde önem verilen bir diğer husustur.

Sertifika Programları Ne İşe Yarar?

  • Mesleğinizle ilgili yeterlilik kazanmanızı sağlar.
  • Rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayan önemli bir etkendir.
  • İnsan kaynaklarının görmek isteyeceği donanımlı cv örneği oluşturur.
  • Hızla gelişen iş dünyasının alanınızla ilgili güncel gelişmelerine ayak uydurmanızı sağlar.
  • Globalleşen dünyanın yakın takipçisi olarak eksiklerinizi tamamlama imkânını sunar.
  • Uzmanlaştığınız alanları artırarak kariyerinizi geliştireceğiniz alternatif mecraları artırır.
  • İş arama sürecinizi kısaltır, tercih edilme olasılığını artırır.
  • Mevcut işinizle alakalı eğitim ile iş hızınızı artırır.
  • Özellikle çalışan kesim için online sertifika eğitimi ile mekan ve zaman kavramını ortadan kaldırır.

Sertifikalı Eğitim Nereden Alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsüalanında uzman eğitim kadrosu verdiği sertifika eğitimlerinde gerekli bilginin tüm kilit noktalarını katılımcılara çağdaş eğitim metotları ile vermektedir. Tam liyakat ilkesine dayanan kaliteli eğitim anlayışı ile kariyer basamaklarını sağlam adımlarla atmak isteyen adaylara geniş eğitim olanakları sunmaktadır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!