Close
Mobil Menu Bars

Sertifika Hakkında Her şey

05 Aralık 2018, 4281 defa okundu.
Sertifika Hakkında Her şey
Örnek sertifika, sertifikalar, belge, sertifika nedir, örnek sertifika, iienstitu, enstitü

Sertifika kişinin bir alanda yetkinliğini gösteren kurumsal belgelerdir. Sertifikaların faydalarını hepimiz biliyoruz. Günümüzde rekabetin arttığı iş dünyasında bir işe sahip olabilmek için rakiplerinizin önünde olmalısınız. Bunun için sertifika almak şart. Sertifikalar size iş imkanı, eksik olduğunuz alanlarda kendinizi geliştirmenizi ve kariyerinizde ilerlemenizi sağlar. Birçok ilde sertifika programı hazırlayan kurumlar olmadığı için online eğitimler büyük bir fırsat. Evde, seyahatte hatta yurtdışında eğitimler almanızı sağlar.

Bu aralar birçok insandan sertifikalar hakkında sorular almaktayım. Ben de değerli okuyucularım için sertifika hakkında merak edilenleri bu yazıda kaleme aldım.

Sertifika alabilmek için önce eğitime katılmalısınız.

Sertifika Nasıl Alabilirim?

Aşağıda vermiş olduğum yönergeleri izleyerek yol haritanızı çizin. Günün sonunda amacınıza ulaşabileceksiniz.

Örnek sertifika, sertifikalar, belge, sertifika nedir, örnek sertifika, iienstitu, enstitü

Eğitimlere nasıl katılabilirim?

Bu konuda yapacağınız ilk iş İstanbul İşletme Enstitüsü hesabı oluşturmak. Daha sonra menü kısmından online eğitimlere tıklayarak burada kendinize uygun eğitimi seçip ücretsiz kaydolabilirsiniz

Eğitimler Nasıl oluyor?

Eğitimler onlinedır. Canlı derslere katılarak eğitiminizi alabilirsiniz. Bunun dışında sorularınızı eğitmenlere sorabilirsiniz. Eğitmenler tarafından size ödev verilecek ödevleri yaparak sertifika sınavı için ek puan kazanabilirsiniz. Diğer katılımcılara sorular sormanız yine size artı puan kazandıracaktır. Deneme sınavlarına katılarak sertifika sınav öncesi kendinizi değerlendirebilirsiniz.

Sertifika sınavı nasıl oluyor?

Örnek sertifika, sertifikalar, belge, sertifika nedir, örnek sertifika, iienstitu, enstitü

Sertifika sınavı online olarak yapılıyor. Sınav soruları çoktan seçmeli olup her soru için yeterli zaman tanınmaktadır. Derslere göre soru sayıları değişmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü sertifika sınavları genellikle pazar günü olup saat 23.59'a kadar giriş yapılabilmektedir. Kurum size sınav gününü hatırlatmaktadır. UZEM'e giriş yaparak sınava katılabilirsiniz.

Sertifika sınavında başarılı olmanın yolları neler?

Canlı derslere mutlaka katılın

Dinleme, öğrenme üzerinde oldukça etkli bir yöntemdir. Ögrenmeyi kolaylaştırdığı gibi konuyu daha iyi kavramanızı sağlar. Canlı ders sırasında eğitmenlerimize aklınıza takılan soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Konuyu kavrayamadıysanız videoların tekrarını izleyin. Eğer İstanbul İşletme Enstitüsü'nün sertifika programlarına kayıt yaptırdıysanız çok şanslısınız. Çünkü kurum canlı ders zamanını size e-mail olarak hatırlatıyor.

Ödevlerinizi yapın

Örnek sertifika, sertifikalar, belge, sertifika nedir, örnek sertifika, iienstitu, enstitü

Ödevler, öğrendiğiniz konuyu pekiştirmenizi ve o konuda eksiklerinizi farketmenizi sağlar. Ödevler aynı zaman da bilgilerinizin yenilenmesini sağlamaktadır. İstanbul İsletme Enstitüsü sertifika programına katılmanın önemli bir avantajı da ödevleri yapınca sınavda artı puanlar kazanmanızı sağlamasıdır.

Deneme Sınavlarını ihmal etmeyin

Deneme sınavları sertifika sınavının provasıdır. Sertifika sınavı öncesi yapılan deneme sınavları konu hakkında eksiklerinizi görüp bu eksiklikleri gidermenize olanak sağladığı için çok önemlidir. Ayrıca konuyu ne kadar öğrendiğinizin de göstergesidir.

Ders notlarına göz atın

Canlı dersleri izlerken dikkatsizlik veya yorgunluk sebebiyle gözünüzden kaçan konular olabilir. Sınava girmeden önce mutlaka ders notlarını en azından bir kez okuyun.

Meşguldüm canlı dersi kaçırdım

Örnek sertifika, sertifikalar, belge, sertifika nedir, örnek sertifika, iienstitu, enstitü

Bu konuda hiç stres yapmanıza gerek yok İstanbul İşletme Enstitüsü canlı derslerin tekrarını izleyebilme imkanı sunuyor.

Sertifika sınavından en az kaç almam gerekir?

Sertifikayı almaya hak kazanabilmek için sertifika sınavından en az 70 almak zorundasınız. Ancak ödevlerinizi yaparak veya diğer katılımcılara sorular sorarak artık puanlar kazanabilirsiniz.

Sertifika sınav sonucumu nasıl ögrenebilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü üyelik girişi yaptıktan sonra profilim sekmesinden online eğitimlerim kısmına tıklayarak sınav sonucunu öğrenebilirsiniz

Eğitim ücretleri ne kadar?

İstanbul İşletme Enstitüsü fırsat eşitliği sağlayarak eğitimlerin büyük bir kısmını ücretsiz olarak sunmaktadır. Ayrıca sertifika sınavından başarılı olunca sertifika kodunu size ücretsiz olarak verir. Ve siz bu sertifika kodunu CV'nizde, linkedln hesabınızda güvenle paylaşabilirsiniz. Eğer sertifikayı belgeli olarak almak istiyorsanız sipariş vermeniz gerekiyor.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Bitlis Eren Üniversitesi Hemşirelik Bölümü mezunudur. İstanbul İşletme Enstitüsünden aldığı birçok sertifikası bulunmakta.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Derya Derya
06 Aralık 2018
5.0

Yine harika bir yazı yazmışsınız. Konu secimleriniz de süper. Başarılarınızın devamını dilerim.