Published on: 06 Aralık 2014 Konuk Yazar 0 Yorum

Ülkemizde yasal olarak eğitim zorunluluğu ilk okul, orta okul ve lise olarak toplamda 12 yıllık bir eğitimi kapsar. Tüm Türk vatandaşları bu eğitimi almak zorundadır. Eğitim alınmadığı taktirde, ailelere cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

Ancak, yasal zorunluluk olmasa bile bir takım eğitimleri almak iş hayatına atılmak, iş bulabilmek, bulunan işte kalıcı, vazgeçilmez bir personel olmak, işte yükselmek için zorunluluktur. Bu eğitimler, bilgisayar, ikinci yabancı dil gibi eğitimlerin yanı sıra mesleki özel eğitimleri de kapsar. Bu özel konularda alınan eğitimler Sertifika Eğitimlerini oluşturur.

İş hayatına ilk adım bir CV doldurulmasıyla başlanır. İşini değiştirenler, işsiz kalıp yeni bir arayanlar, yeni mezun olup ilk kez çalışmaya başlayacak olanlar  özgeçmiş olarak adlandırılan bu CV'leri doldurmak zorundadır. CV'lerde bir takım bilgilerin bulunması da zorunluluktur. Bu bilgiler, içerisinde 'sahip olunan sertifikalar' diye bir bölüm vardır. Aynı bölüm, CV ile iş başvurusu yapılan yerde başvuru formunda da yer alır. O halde, sertifika sahibi olmak, yasal olmasa bile iş hayatının zorunluluğudur.

Sertifika eğitimleri,  örgün olarak verilebildiğini gibi online sertifika eğitim programları ile uzaktan eğitim yöntemiyle de verilmektedir.  Ücretsiz online sertifika eğitim programları ile eğitim almak isteyenler diledikleri yerden, mesailerini aksatmadan, herhangi bir ücret ödemeden bu eğitimleri almaktadır.

  • online sertifika eğitim programları ,
  • Sertifika Eğitimleri ,
  • Ücretsiz online sertifika eğitim programları
Blog Yazarı