Close
Mobil Menu Bars

Satış ve Pazarlama Eğitimleri

18 Kasım 2019, 1228 defa okundu.
Satış ve Pazarlama Eğitimleri
satış ve pazarlama, satış, online eğitim, pazarlama

Satış ve pazarlama, bir her ne kadar fark etmesek de hayatımızın her alanındadır. Alışveriş yaptığımız, mağazaları gezdiğimiz her an pazarlama oklarına maruz kalırız. Mağazaya girince peşimizi bırakmayan satış danışmanları, pazarlama stratejilerini üzerimizde test eder. 

Öte yandan, satış ve pazarlama günümüzde yıldızı hızla parlayan meslekler arasında. Satış ve pazarlama sayesinde hangi malı hangi yöntemlerle pazarlayabileceğimizi öğreniriz. Bu alanlarda öne çıkmak isteyen kişilerin her türlü eğitime ağırlık vermeleri gerekmektedir. Enstitü, bünyesinde pek çok konuda olduğu gibi satış ve pazarlama konularında da eğitimler verilmektedir.

satış ve pazarlama, satış, online eğitim, pazarlama

Satış ve Pazarlama Alanında Kurslar

İş hayatının rekabetçi ortamı bireylerin sürekli olarak kendilerini geliştirmelerine neden olmaktadır. Bundan dolayı da bireyler eğitimlerine daha çok önem vermeye ve olabildiğince donanımlı olmaya çalışmaktadır. Eğitime ve öğrenmeye istekli olan herkese olanak sağlamak isteyen Enstitü, pek çok ücretsiz ve çeşitli uzaktan eğitim imkanları sunmaktadır. Özellikle satış ve pazarlama konusunda alınacak sertifikalar ve dersler, iş hayatında bireyleri bir adım öne taşımaktadır. 

Kariyer hayatınızda başarılı olmanın yolu, başarılı eğitim süreçlerinden geçer. Bu süreçleri en iyi biçimde yönetebilmek için kendinizi geliştirmeniz gerekir. Sertifikalı eğitimler de bireye, kendisini en iyi biçimde geliştirecek biçimde olanaklar sunmaktadır. Enstitü tarafından verilen eğitimlerin sonunda, pratik bir sınava tabi tutulursunuz. Aldığınız ders içeriklerini kapsayan sınavdan başarılı olan bireyler, sertifika almaya hak kazanmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü bu imkanları sağlarken üç seçenek sunmaktadır:

 • Ücretsiz olarak girilen programdan sertifika kodu alarak bunu CV’ye eklemek.
 • Ücretsiz programlar sona erdiğinde belirli bir ücret karşılığında soğuk damgalı ve onaylı bir belge almak.
 • Ücretli eğitimlerdeki sınavlardan başarılı olmanız durumunda ise sertifikanız ücretsiz olarak gönderilir.

Sertifikalar, isminize özel basılmaktadır. Bu sayede kişiselleştirilmiş ve size özeldir. Alacağınız sertifikalar özel ve resmi kurumlarda geçerliliğe sahiptir.

satış ve pazarlama, satış, online eğitim, pazarlama

Pazarlama İletişimi Eğitimi

Ürün, hizmet, satıcı ve alıcı arasında meydana gelen tüm sürecin doğru yönetilmesinden sorumlu departman Pazarlama departmanıdır. Pazarlama iletişimi, alıcı taleplerinin öğrenilmesini ve bu taleplerin yönlendirilmesini ya da başka bir yöne kanalize edilmesini içeren etkileşimlerin tümüdür denilebilir. Bu eğitimde amaç, pazarlama stratejisinin temellerini öğrenerek kuruma nasıl faydalı olabileceğimizi aktarmaktır

Online eğitim sayesinde pazarlama iletişimi eğitimine dilediğiniz yerden katılım sağlayabilirsiniz. Evinizden, iş yerinizden ya da dilediğiniz herhangi bir yerden konforunuzu bozmadan eğitim alabilirsiniz. Online eğitim için ihtiyaç duyulan şeyler; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar ve aktif internet bağlantısıdır.

Pazarlama İletişimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Şirketlerin Pazarlama ve marka yönetimi departmanlarında çalışanlar ya da çalışmak isteyenler,
 • İletişim Fakültesi ve İşletme Fakültesi öğrencileri,
 • Pazarlama departmanına ilgi duyanlar ya da departman değiştirmek isteyen profesyoneller.

Pazarlama İletişimi Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Bu kursta özellikle Pazarlama iletişiminin temelleri öğretilmektedir. Başarılı ve sürdürülebilir bir pazarlama stratejisi oluşturulabilmek için gerekli olan model ve kavramların iş dünyasında nasıl uygulayacağı örnekler ve açıklamalarla anlatılmaktadır.

Pazarlama İletişimi Eğitimin Konu Başlıkları Nelerdir?

Pazarlama İletişimi Eğitimi aşağıdaki konu başlıklarını detayları ile incelemektedir:

 • Pazarlama iletişimi nedir?
 • Pazarlama stratejileri nasıl kurulur?
 • Pazarlamada İletişim modelleri nelerdir?
 • Pazarlama stratejisi hazırlamanın önemi nedir?
 • Pazarlamada bölümlendirme ve konumlandırma araçları nelerdir?
 • Geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama nelerdir?

Satış ve pazarlama eğitimleri konusunda yer alan diğer online eğitimleri incelemek ve Pazarlama İletişimi Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Enstitü internet sitesini ziyaret edebilir, ücretsiz kayıt oluşturabilirsiniz.  

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!