Close
Mobil Menu Bars

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi Nedir?

24 Ekim 2019, 2946 defa okundu.
Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi Nedir?
Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi Nedir?

Günden güne gelişme ve değişme gösteren iş dünyasında sadece çok çalışmak maalesef yeterli görülmemektedir. İş dünyasında ve çalışma ortamlarının tümünde var olan rekabet bazen çalışma ortamlarını çok zorlu yerler haline dönüştürebilmektedir. Kişilerin hem iş hem de sosyal hayatlarında tercih edilebilir kişiler olmasının yolu kişilerin yaptıkları işlerde kalıcı olmasını sağlamaktır. 

Özellikle iş hayatında büyük ve acımasız bir rekabet döngüsü bulunur. Bu döngü içerisinde kalıcı olmak için kişinin davranış ve tutumlarında bir marka değeri taşıması gerekir. İş hayatında yaptığınız işlerle sadece akıllarda kalmak pek önemli değildir. Asıl önemli olan akıllarda nasıl ve ne şekilde kaldığınızdır. Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi de bu hususta kişilerin hayatına ve karşısına çıkmaktadır.

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi ve Önemi

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi aslında gerçek biz ile karşımızdakinin bizde gördüklerinin farkını ortaya koymaktır. Herhangi bir iş başvurusunda dahi ilk olarak başvuru yapan adaylara neden sizi tercih edelim şeklinde sorular sorulmaktadır. İşte burada aslında iienstitu Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitiminin önemi çıkmaktadır.

Çünkü Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi içeriğinde kendinizi ve bireysel markanızı ön plana çıkartırsınız. Aslında insan kaynakları birimlerinin “sizi neden tercih edelim?” şeklindeki soru da bireysel markanızı anlatmanız gereken sorudur. Kişisel edindiğiniz markanızı en iyi ve etkin şekilde dışarıya aktarmanız gerekir.

Çünkü Profesyonel olarak sunacağınız imajınız, yetenek ve tecrübelerin bir nevi reklamı gibidir. Kendinizi geliştirerek oluşturacağınız imaj aslında iş alanında sizlere kapılarını açan bir anahtar gibi olacaktır.

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitiminde Neler Öğrenilir?

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi boyunca bu kişisel markalaşma pozitif bir algı ile ortaya çıkartılır. Bu eğitime yönelik de bireylere çeşitli bilgi, beceri ve deneyimler sunulmaktadır. Ayrıca kişileri diğer kişilerden ayıran güçlü yanlar ortaya çıkartılmaktadır.

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi içeriğinde bu eğitime katılan tüm adaylar çeşitli alanlarda kendisini geliştirme fırsatı bulurlar. Özellikle iş hayatında rekabetin kaçınılmaz olduğu alanlarda profesyonel şekilde kişisel bir marka ve imaj oluşturmak gerekir. 

Eğitim kapsamında kişisel imajın doğru şekilde ortaya konması hedeflenir. Bireylere daha profesyonel bir imaj oluşturulur ve iş hayatında bu imajın pozitif şekilde gösterilmesi sağlanır. Karşı tarafa verilmek istenilen tüm mesaj aslında bu online eğitim ve imaj sayesinde profesyonel olarak iletilmektedir. 

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi eğitimine aslından katılım için belirli bir sınırlama yoktur. Kendisini geliştirmek isteyen her birey bu alandaki eğitimlere katılabilir. Özellikle iş hayatında bireyin kendi algılarını yönetme isteği ortaya çıkarsa bu eğitimden yararlanılabilir. Bununla beraber kendisini geliştirmek ve kişisel bir imaja sahip olmak isteyen kişiler de bu eğitimden faydalanabilir. 

Eğitim içerikleri genellikle kariyer yapmak isteyen çalışanları ve öğrencileri ilgilendirmektedir. Bu nedenle eğitimcilerin tamamı bu eğitimleri hem öğrencilerin hem de kariyer yapmak isteyen kişilerin almasını öneriyor. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen bu uzaktan sertifika eğitimini almakla ilgili herhangi bir yaş ya da cinsiyet sınırlaması da bulunmamaktadır. 

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi İçerikleri

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi eğitiminde kişinin kendisini iş ve rekabet ortamında geliştirmesi için çeşitli içerikler sunulmaktadır. Bu içeriklerin tamamı eğitimin kapsamını oluşturan bir ders olarak verilmektedir. Her derste kişinin kendi imajını ve algısını ortaya koyması için çeşitli konulara değinilmektedir. Bu konular ise şu şekildedir;

 • Kişisel İmaj nedir?
 • Kişilerde imaj nasıl oluşturulur?
 • Kişinin hem başarılı hem de etkili bir imaja sahip olmasının yolları nelerdir?
 • Marka ve kişisel markalaşmada süreç nasıl ilerler?
 • Kişisel ve profesyonel imaj ögeleri nelerdir?
 • İmaj yönetimi nasıl yapılır?
 • Bireylerde algılamanın ana mekanizması nasıl çalışır?
 • Kariyer planını imaj ve profesyonelliğe göre geliştirmenin aşamaları
 • İş ortamında imaj nasıl oluşturulur?
 • Algılamada ve algılamanın yönetiminde temel kurallar
 • Bireylerde imaj yıkıcı ve kırıcı durumlar,
 • İş dünyasında kullanılan renklerin dili
 • İmajın giyimde etkisi,
 • Kişiliğe, iş hayatına ve var olan pozisyona uygun giyinmek,
 • Bireysel davranışların yönetimi,
 • Sözel iletişimi güçlendirme,
 • Profesyonel tutum ve duruş ilkeleri,
 • İş hayatında ilk izlenim ve önemi,
 • Profesyonel bakış ve etki,
 • Sözsüz iletişimde pozitif etki yaratma halleri ve içerikleri.
   
Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!