Close
Mobil Menu Bars

Para Kazandıran Freelance İşler 2020

19 Kasım 2019, 2466 defa okundu.
Para Kazandıran Freelance İşler 2020
para kazanmak, freelance işler, freelance, 2020, online eğitim, sertifika, enstitü

Para kazandıran freelance işler, son yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da kazandırmaya devam edecek. Yeni yıla az bir süre kala, kariyerinize yeni bir başlangıç yapmak, yeni bir sayfa açmak ya da ek iş öğrenmek isteyebilirsiniz. 

Yeni yılda alınabilecek en güzel kararlardan biri de hiç şüphesiz yeni beceriler kazanmaktır. Bu beceriler sayesinde maddi gelir imkanı da sağlayabilirsiniz. “İyi güzel söylüyorsun da nasıl olacak o işler?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu konuda endişelenmeyin. Önemli olan kendinize inanmanız… 

Para kazandıran freelance işler sayesinde yeni beceriler edinmek ve yeni kariyer becerileri kazanmak için sizi daha fazla bekletmeden içeriğimize geçelim.

para kazanmak, freelance işler, freelance, 2020, online eğitim, sertifika, enstitü

Para Kazandıran İşler Neler?

İşte, sizin için araştırdığımız para kazandıran freelance işler 2020 listemiz…

Dijital Pazarlama Uzmanlığı 

Rekabetin son sürat devam ettiği pazarlama dünyasında fark yaratmanın en etkili yollarından biri, dijital pazarlamadır. Dijital pazarlama ile mevcut ürün ya da hizmet sunduğunuz işinizi büyütebilir, rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. 

Dijital pazarlama, elektronik cihazları içeren her türlü pazarlama ürünü ve hizmetidir. Dijital pazarlama ile markanızı daha geniş kitlelere duyurabilir, iş ağınızı ve bağlantılarınızı genişletebilirsiniz. Ajanslarda çalışabilir, freelance olarak çeşitli markalara danışmanlık da verebilirsiniz. 

Dijital pazarlamayı en kapsamlı ve nitelikli biçimde öğrenebilmeniz için, Dijital Pazarlama Eğitimi size yol gösterici olacaktır.

E-Ticaret 

Teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşümler ile birlikte, hepimizin ürünlere erişim şekli değişti. Mağazalarda saatler süren alışveriş seansları ve kasa kuyruklarındansa, evimizde oturduğumuz yerden bir şeyler almak ya da satmak daha çok tercih edilen bir yöntem oldu. 

E-ticaret sayesinde siz de satış yapabileceğiniz ürünleri pazara sürebilir, yüksek maddi gelirler elde edebilirsiniz. E-ticaret, para kazanmanın en cazip olduğu alanlardan biri gibi görünse de, kendi içerisinde pek çok detayı barındırır. Bu detayları öğrenmek ve hayata geçirmek, ancak E-Ticaret Eğitimi almakla mümkündür.

Fotoğrafçılık

Para kazandıran freelance işler arasında belki de en çok tercih edilen meslekler arasında fotoğrafçılık gelmektedir. Neden mi? Çünkü genellikle hobi olarak başlanan bu serüven, alanda profesyonelleştikçe maddi kazanç kazanç kapısına dönüşüyor. 

Düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerin yanı sıra; ürün fotoğrafçılığı, serbest fotoğrafçılık da çok fazla rağbet görmekte. Öte yandan stok fotoğraf sitelerine, çektiğiniz profesyonel fotoğrafları yükleyebilir, fotoğraflarınız satıldıkça maddi gelir elde edebilirsiniz.

Fotoğrafçılık hakkında temel prensipleri öğrenmek, teknik bilgileri edinmek ve freelance çalışabilmek için ücretsiz Fotoğrafçılık Eğitimi faydalı olacaktır.

para kazanmak, freelance işler, freelance, 2020, online eğitim, sertifika, enstitü

İçerik Editörlüğü

İçerik editörlüğü, gerek freelance gerekse mesaili olarak en çok aranan ve talep gören bir meslektir. İçerik editörlüğü sayesinde kaliteli içerik üreten biri olduğunuzda çeşitli web sitelerinde, e-ticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde içerik üretme için pek çok iş kapısını aralayabilirsiniz.

Öte yandan online içerik sitelerinde belirli kriterler çerçevesinde içerik siparişi alabilirsiniz. Belli ücretler karşılığında freelance olarak çalışabilirsiniz. Kendine ait blog, e-ticaret sitesi ya da kurumsal web sitesi açmak isteyen herkes, içerik editörlüğünü kendisi için de öğrenebilir.

Online içerik; özellikle homeworking şekilde çalışmak isteyen (ev hanımları, öğrenciler, ek gelir kazanmak isteyen profesyoneller) herkes için nitelikli bir iş modeli niteliğindedir. Online içerik yazarlığı; okumayı seven, yeni şeyler araştırmaktan hoşlanan, yazmaktan zevk alan herkes için harikulade bir deneyimdir.

İçerik Editörlüğü Eğitimi sayesinde para kazandıran freelance işler arasındaki en kritik işi öğrenebilir, dijital sektörün belkemiği olabilirsiniz. 

Video Editörlüğü

Bilgisayar başında uzun vakit geçirmeyi seven, yeni şeyler üretmekten haz alan biriyseniz tam da size göre bir iş alanından bahsedeceğim: Video editörlüğü. 

Video editör; sinema, televizyon gibi medya sektörünün her alanında yer alabileceği gibi, kurumsal Youtube hesabı gibi profesyonel hesaplar için içerikler üretebilir. Ham görüntülerin alınıp işlenmesinden ve anlamlı bir bütün oluşturmaktan sorumlu video editör, para kazandıran freelance işler arasında yerini almaya devam edecektir.

Video editörlüğünü en iyi ve kapsamlı şekilde öğrenebilmek için Video Editörlüğü Eğitiminden faydalanın.

Freelance İşler İçin Sertifika Önemli mi?

Para kazandıran freelance işler hakkında daha fazla fikir sahibi olmak ve yeni iş alanlarını keşfetmek için online eğitimler sayfasına göz atabilirsiniz. 

Freelance iş yapıyor olsanız dahi o alanda eğitim alıp sertifika sahibi olmak, nitelikli bir eğitim sürecinden geçtiğinizi belgeler. Bu da gerek müşterilerinizin gerekse işe girmek istediğiniz yerlerin size olan güvenini daha kolay sağlamanıza yardımcı olur.

Üstelik Enstitü tarafından sunulan online biçimde verilen eğitimler sayesinde, internet erişimi olan dilediğiniz yerden eğitim alabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!