Close
Mobil Menu Bars

Oturduğunuz Yerden Eğitim Almak ister Misiniz?

13 Temmuz 2018, 1007 defa okundu.
Oturduğunuz Yerden Eğitim Almak ister Misiniz?
Oturduğunuz Yerden Eğitim Almak ister Misiniz?

Gelişen teknoloji ve internet çağıyla birlikte eğitim almak kolaylaştı. Eskiye nazaran eğitim alanların sayısı da arttı. Artmasının en büyük nedeni online eğitim sistemi oldu. Peki bu online eğitim sistemi nedir?

Online Eğitim Sistemi Nedir?

Kişilerin bulundukları şehirden veya şehir dışından bir eğitim kurumundan uzaktan eğitim almalarıdır. Bunun için sadece internet ve bilgisayar ya da akıllı telefon gerekli. Eğitimci dersini verirken sizin evden ya da bulunduğunuz yerden o eğitimi almanızı sağlar. Online eğitim bir anlamda eğitimde eşitsizliği de ortadan kaldırıyor. Mesela yurt dışına gitme imkanı olmayan birisi oradaki eğitimi online olarak alabiliyor.

Bu eğitim sisteminde, öğrenci ilgili kurumun ağına bağlanarak, eğitimcinin gerek videodan gerekse canlı olarak sunduğu dersleri dinleyebilir. Canlı ders esnasında eğitmene sorular sorabilir. Öğretmenin sorduğu soruları cevaplar ve derse katılım sağlanır. Öğrenci istediği zaman sisteme kaydedilen eğitim videolarını dinleyerek öğrendiklerini pekiştirebilir.

Online Eğitimin Faydaları Neler?

  • Geleneksel yöntemle yaptığınız konaklama, ulaşım ve yeme içme gibi masraflarınız olmaz. 
  • İstediğiniz anda bilgiye hemen ulaşma imkânı sağlamış olursunuz.
  • Fiziki bir engeli olanlar için kolaylık sağlanmış olur.
  • Zaman sıkıntısı yaşayıp eğitim alamayanlar için büyük bir fırsat.

Bu saydıklarımın yanı sıra online eğitimin alanı çok özgür. Birçok konuda iienstitu üzerinden eğitim alabilirsiniz. Üstelik başarılı olduğunuzda sertifika sahibi olabiliyorsunuz. Kariyer hayatınızda özgeçmişinize aldığınız online eğitim sertifikalarını ekleyerek diğer adayların önüne geçebilirsiniz. 

Almış olduğunuz her sertifika, sizin kişisel gelişiminize katkıda bulunduğunuzu işverene belgeleyerek kanıtlar. Hatta mevcut konumunuzda terfi alabilirsiniz. Bu sertifikalar sizin milyonlarca adayın için de parlamanızı sağlayacaktır.

İstanbul İşletme Enstitüsü Kapsamında Verilen Eğitimler 

Uzaktan ücretsiz online eğitim modelinde, hayalinizi gerçekleştirebilecek online eğitimler bulabilirsiniz. Güçlü altyapısı, zengin ders içerikleri, uzman kadrosu, alanında profesyonel eğitmenleri ile İstanbul İşletme Enstitüsü sizin için daha fazla online eğitimler programları sunmaktadır.

Bu sistem dünyanın değişik yerlerindeki öğrenci ve öğretmenlerle iletişim kurma fırsatı sağlar. Dünyadaki başka üniversitelere gitmeden eğitim imkânlarından yararlanmış olursunuz.

Gelecekte Online Eğitim

Araştırmalar gösteriyor ki online eğitim başarısı geleneksel eğitim yaklaşımına göre %20 daha iyi. Çünkü herkesin çalışma düzeni farklı ve online eğitim bu konuda özgürlük sağlıyor. Bu da insanın çalışma hevesini arttırıyor. Sağladığı birçok avantajla gelecekte de olumlu yönde ilerleyecek gibi gözüküyor. Siz de evinize kadar gelmiş bu fırsatı iyi değerlendirin.

Yazar: Feride Nurcan Ezirmik 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!