Close
Mobil Menu Bars

Online Yaratıcı Yazarlık Eğitimi ile Yeteneğinizi Keşfedin

15 Kasım 2019, 1687 defa okundu.
Online Yaratıcı Yazarlık Eğitimi ile Yeteneğinizi Keşfedin
yaratıcı yazarlık, yaratıcı yazarlık eğitimi, kişisel gelişim, başarı, online eğitim

Teknolojik gelişmeler, hepimizin hayatında pek çok alanda kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Özellikle online eğitim imkanları, binlerce insanın tercih ettiği bir sistem haline gelmiştir. Dilediğiniz yerden erişim olanağı sağlayan online eğitimleri tercih etmemek için bir sebep yok. İnternet erişiminin olduğu her yerden alabileceğiniz online eğitimler, her anlamda gelişiminize katkı sağlar. 

Online Yaratıcı Yazarlık Eğitimi imkanı sunan Enstitü, alanında uzman kadrosu ile kendinizi geliştirebileceğiniz çeşitli eğitimlerle hizmet vermektedir. Belli zaman dilimlerinde verilen online canlı dersler neticesinde ve yapılan sınavlar sonrası sertifika alma hakkını kazanan öğrenciler, uluslararası geçerliliği olan sertifika kodlarına ya da sertifikalarına kısa sürede kavuşmaktadırlar.

yaratıcı yazarlık, yaratıcı yazarlık eğitimi, kişisel gelişim, başarı, online eğitim

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi Nedir?

Yazmak, insanların kendilerini en güzel şekilde ifade edebilme biçimlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Yazarak kelimeleri, sözcükleri kağıda dökersiniz. Aklınızdan geçenleri akıcı bir biçimde yazıya dökebilmek, kendinizi en iyi biçimde anlatmanıza olanak sağlar.

Hisler, duygu ve düşünceler görecelidir. Herkesin kendine göre bir fikri, olaylara bakış açısı vardır. Bu duyguları, düşünceleri, hisleri ifade ederken sadece yazarak yeterli şekilde ifade edemeyebilirsiniz. İşte bu noktada, yaratıcı yazarlık devreye girer. Farklı konularda farklı hislerde yazılan yazılar, dünyanın diğer ucundaki insanlara dahi hitap edebilmektedir.

Yaratıcı yazarlık ile yazdığınız yazılara anlam ve duygu katarsınız. Özellikle bir blog yazarı ya da dergi yazarı gibi yazarlık ile meşgul bir bireyseniz, yaratıcı yazarlık sayesinde yazdıklarınızın farklılaşmaya başladığını göreceksiniz. Öte yandan bir kitap çalışması yapıyorsanız ya da herhangi bir yazarlık çalışmanız varsa da yaratıcı yazarlık size faydalı olacaktır. 

Yaratıcı yazarlık, öğrenciler için de son derece gereklidir. Üniversite sınavına hazırlanırken okuduğunuz uzun paragraflar artık kabusunuz olmayacak. Ya da sayfalarca süren ders notlarını anlamak daha da kolaylaşacak. Çünkü yaratıcı yazarlık sayesinde okuduklarınızı da analiz edebilme becerisi kazanacaksınız. 

Yazılan kompozisyonlar, yapılan ödevlerde kullanılmak üzere de son derece etkin bir alandır. Kısacası yazının kullanıldığı her alanda, yaratıcı yazarlık eğitimi, fark yaratmanıza olanak sağlayacaktır. Bu alanda gerekli eğitimi alarak, kendinizi alışılmışın dışında ifade edebilirsiniz.

yaratıcı yazarlık, yaratıcı yazarlık eğitimi, kişisel gelişim, başarı, online eğitim

Eğitmenler tarafından belirlenen zaman dilimlerinde canlı olarak verilen eğitimler, kişinin gelişimi ve eğitimi açısından oldukça önem teşkil etmektedir. Bu sebeple verilen canlı eğitimlere katılım sağlanması gerekmektedir. 

İnternet bağlantısının olduğu tablet, telefon ve bilgisayar gibi cihazlardan erişime açık olan Enstitü, birçok farklı dalda da online eğitim imkanı sunmaktadır. Özel ve resmi kurumlarda geçerli olan sertifikalar vesilesi ile iş bulabilme olanakları artmakta, kariyer hedefi olan insanlar daha kısa sürede hedeflerine ulaşmaktadırlar.

​​​Online eğitime ücretsiz katılım sağlayan öğrenciye, e-posta ya da telefon numarası üzerinden bildirimler göndererek canlı dersler ve sınavlar hakkında bilgi aktarımı yapılmaktadır. Farklı yerlerde bir yandan hayatını devam ettiren bir yandan da eğitim almak isteyen herkese kolaylık sağlama amacı ile hizmet verilmektedir 

Kaliteli Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Yazının dili kendi içinde farklı duygusal ifadeleri barındırmaktadır. Hayal gücünü en güzel şekilde içselleştirmek ve bu doğrultuda aktarmak isteyen herkese yaratıcı yazarlık eğitimi verilmektedir. Bu eğitim vesilesi ile insanlar yazarlık ile ilgili kendilerini oldukça geliştirmiş olacaklardır.

Yaratıcı yazarlık eğitimi almak isteyen herkes, ücretsiz bir şekilde gerekli kişisel bilgiler doğrultusunda canlı derslere katılabilir. Kişiler, eğitimini tamamlayarak ilgili sınava yine online olarak katılmaktadır.

Enstitü tarafından verilen online eğitim imkanı, evinden, iş yerinden ya da dilediği yerden derslere erişim imkanı sağlıyor. Binlerce insanın tercihi olan online eğitim, yaratıcı yazarlık ve daha birçok dalda gelişimi sağlamaktadır. 

Sertifika Nasıl Alabilirim?

Yaratıcı yazarlık eğitimi sertifikasını almak oldukça kolay. Ücretsiz olarak katılım sağlayabileceğiniz eğitimden sertifika alabilmek için öncelikle derslere düzenli katılım sağlamanız gerekir. Yalnızca 7 gün sürecek olan eğitimin canlı derslerini kaçırırsanız da üzülmeyin. Eğitim videoları, ders sayfanızda kayıtlı kalacaktır. Bu ders videolarına 7 gün boyunca erişim sağlayabilirsiniz. Dersleri kaçıranlar ya da yeniden izlemek isteyenler için son derece iyi bir imkan.

Eğitimin ardından yapılan pratik sınavdan başarılı olduğunuzda ise, sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan sertifika, isminize özel olarak adresinize teslim edilir. 

Yaratıcı yazarlık eğitimi sayesinde hem kişisel gelişiminize katkı sağlayabilir, hem de gerek eğitim gerekse kariyer hayatınızda okuduklarınızı daha iyi anlayabilir, yazdıklarınıza daha fazla anlam kazandırabilirsiniz. Bu sayede fark yaratarak, başarıyı peşinizden sürüklersiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!