Close
Mobil Menu Bars

Online Ücretsiz İngilizce Kursu

15 Ekim 2019, 2992 defa okundu.
Online Ücretsiz İngilizce Kursu
Online Ücretsiz İngilizce Kursu

Hem Türkiye'de hem de İngiltere, Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde sıklıkla tercih edilen ücretsiz İngilizce kursu uzaktan eğitimin sunduğu tüm avantajları bünyesinde barındırıyor. Son derece ekonomik olan bu kursların sonunda sınavlarını başarıyla geçenlere sertifika da verilmektedir. Bu sertifikalar ile iş bulmak ve kariyer hedeflerini gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Online eğitim için başvuru şartlarını yerine getirmek de aynı oranda kolay ve pratik olarak kabul ediliyor. Peki, online İngilizce eğitimleri için gerekenler neler?

Bilgisayar, Akıllı Telefon ya da Tablet

Teknolojinin online eğitim alanlarında sıklıkla kullanılması ile birlikte eğitim için gereken ekipman ve materyal sayısında da temel ihtiyaçlar baz alınmaya başlandı. Evinde ya da iş yerinde aktif olarak kullanılan bir bilgisayar söz konusu İngilizce kursu seçenekleri için yeterli görülmektedir. Aynı zamanda akıllı telefon ve tablet kullanan öğrenciler de bu eğitimlere hiçbir dersten geri kalmayacak şekilde katılabilir. 

Aktif İnternet Bağlantısı

Söz konusu eğitimler online olarak verildiği için internet bağlantısı gereklidir. Donma, takılma, hattan düşme gibi problemlerle karşılaşmamak için internet bağlantısının kalitesinden ve hızından emin olunmalıdır. 

Online İngilizce Eğitimlerinin Sağladığı Önemli Avantajlar 

Başta sertifika olmak üzere online İngilizce eğitimleri birçok açıdan normal eğitime oranla avantaj ve fayda sunmaktadır. Bu avantajların farkında olan herkes eğitimlerini bu yolla devam ettirip öğrenim hayatının zorluklarından en az oranda etkilenmeye devam ediyor. İşte online olarak verilen İngilizce kursu ve onun sağladığı en önemli avantajlar: 

Zamandan Tasarruf Sağlaması

Günümüzde birçok kişi aktif olarak iş hayatına devam ederken bir yandan da eğitimlerini aksatmamaya çalışıyor. Bazıları ise iki ayrı bölümü bir arada okuyarak kariyer hedeflerinde başarı oranını yakalamaya gayret gösteriyor. Zamandan tasarruf sağlama konusunda önemli artıları bulunan her online eğitim hem gündüz hem de akşam saatlerinde yer alan programlara sahip. Bu programlardan biri kayıt esnasında seçilebilir. Saatlerin tamamen öğrencilerin isteğine göre ayarlanması da en büyük eğitim avantajlarından biri olarak görülüyor. 

Online İngilizce Eğitimler Ücretli Mi?

Normal bir eğitim masrafları edinilmesi gereken materyaller, yol ve diğer ayrıntılar ile birlikte çok daha yüksek meblağlara ulaşabilmektedir. Yüz yüze eğitimden farklı olarak İstanbul İşletme Enstitüsü, ücretsiz sertifika programları dahilindeki İngilizce eğitimlerini ücretsiz veriyor. 

Coğrafi Kısıtlamalardan Muaf Olması

Öğrencilerin önündeki en büyük engellerden bir diğeri de coğrafi kısıtlamalardır. Örneğin İstanbul merkezli bir eğitimden faydalanabilecek kişi sayısı bellidir. 

İngilizce eğitimine her yerden katılabilir miyiz?

Eğitim almak isteyen her birey internet üzerinden verilen online İngilizce eğitimlerine Türkiye'nin her şehrinden ve hatta yurt dışından bile gayet pratik bir şekilde katılabilir. Geç kalınan derslerin telafisi de yine de aynı şekilde internet bağlantıları üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. 

İngilizce Dersinin Tekrarlanması Mümkün Mü?

Verilen eğitimler ana sayfadaki sisteme kaydediliyor. Bu sayede sürekli olarak pratik yapma ve dersi tekrar işleme avantajı da öğrencilerin tekelinde olmaktadır. Anlamadığı konuların üstünden geçmek isteyen herkes söz konusu kayıtları yeniden izleyerek bol bol pratik yapma fırsatını elinde bulunduruyor. 

Fiziksel Engelli Bireyler İçin Fırsat

Online eğitimlerin en önemli avantajlarından bir diğeri ise fiziksek engeli bulunan öğrencilere sunduğu faydalardır. Çeşitli sağlık sorunlarından dolayı evlerinden çıkamayan bireyler bir bilgisayar ve internet bağlantısı bulunduğu evlerinde eğitim hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. 

Online İngilizce Kurslarında Yer Alan Dersler 

Genel İngilizce eğitimleri bu kursların ana konularını oluşturmaktadır. IELTS ve TOEFL gibi kurslara hazırlanan kişiler de bu eğitimlerde verilen derslere katılım göstererek sınav öncesi son hazırlıklarını tamamlayabilir. A1-A2, B1-B2 ve C1-C2 seviyeli eğitimler ile bireylerin yabancı dilini geliştirme fırsatı sunulmaktadır. Eğitimlerin sonunda verilen sertifika kodu da belge niteliği taşıyıp iş görüşmelerinde bir adım öne geçilmesini olanaklı hale getiriyor. 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!