Close
Mobil Menu Bars

Online Sertifika Programları 2020

20 Şubat 2020, 3567 defa okundu.
Online Sertifika Programları 2020
online sertifika programları 2020, ücretsiz online sertifika programları, ücretli online sertifika programları, online sertifika programlarının yararları nelerdir, online sertifika programları ile iş hayatımızda neler değişir

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte eğitimin önemi de gün geçtikçe artmaktadır. Teknolojinin insanlara sunduğu imkanlar sayesinde eğitim her alanda ve her ortamda verilebilmektedir.  Kişi zamandan ve emekten tasarruf ederek, evinin konforunda veya tatilde, okulda, işte her istediği ortamdan bu eğitimlere katılabilmektedir. Online eğitimler için gerekli olan tek şey akıllı tablet, telefon, bilgisayar ve internet ağıdır. Bu eğitim programları ile ilgili eğitime katılıp, sonrasında girilen sınavdan başarı elde edildiğinde online sertifika almaya hak kazanırsınız. Enstitü tarafından verilen online sertifika programları 2020’ den dilediğiniz birini seçerek eğitiminizi tamamlayıp sınavda başarılı olarak online başarı sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz. Alınan sertifikalar bütün resmi ve özel kurumlarda geçerlidir. Online sertifika programları 2020 ile seçtiğiniz dersten alınan eğitim sonrasında başarınız sertifika ile taçlandırılır. Sertifikalar CV’miz de bizi birçok rakibimizin önüne geçiren bilgimizi belgeleyen önemli belgelerdir. İş hayatımızda terfi almamız içinde oldukça önemlidir. İş hayatında sürekli gelişen teknoloji ve eğitim sayesinde bireylerde kendini sürekli geliştirmelidir. Bunun en etkili yolu ise kendine yatırım yapmaktan geçmektedir. Bu nedenle her fırsatta kendimizi sürekli geliştirmeli, eğitimlere katılmalı sertifikalarımızı çoğaltmalıyız.

online sertifika programları 2020, ücretsiz online sertifika programları, ücretli online sertifika programları, online sertifika programlarının yararları nelerdir, online sertifika programları ile iş hayatımızda neler değişir

Ücretsiz Online Sertifika Programları

 Enstitü tarafından birçok alanda profesyonel eğitmenler ile çeşitli eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerin birçoğu da ücretsizdir. Eğitimler neticesinde girilen sınavda başarılı olan öğrencilere sertifika verilmektedir. Ücretsiz online sertifika programları kapsamında verilen eğitimlerden bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

İçerik Editörlüğü Eğitimi: Çok yeni bir meslek olan online içerik editörlüğü günümüzde çok ihtiyaç duyulan bir iş kolu haline gelmiştir. Kaliteli içerik üreterek hızla gelişen dijital dünyada yerimizi almalıyız. Sıra dışı içerikler üreterek bu sektörde rakiplerinize fark atabilirsiniz. Birçok firmanın web sitesinde, e-ticaret sitelerinde, kurumsal sitelerde yaratıcı içerikler üreterek iş bulabilirsiniz. İçerik editörlüğü alanında farklı olmak, bu işi incelikleriyle öğrenmek ve meslek edinmek isterseniz mutlaka içerik editörlüğü eğitimi almalısınız. Online içerik editörlüğü teknolojinin hızla gelişmesiyle ve bütün dünyada e-ticaretin yaygınlaşmasıyla kurumsal web siteleri ve e-ticaret sitelerindeki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle online içerik yazarlığı yeni ve çok aranılan bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. Online içerik editörlüğünün ana hedefi; yeni bir meslek olarak gelişen online içerik yazarlığı alanına gönül veren kişilerin, başarılı çalışmalar yapmasını sağlayacak temel bilgileri öğretmektir. Enstitü tarafından verilen ücretsiz içerik editörlüğü eğitimi ile ‘’iş garantisi’’ kapsamında 5 kişiye işe yerleştirme tavsiyesi yapılmaktadır.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi: Gelişen teknoloji ile sosyal medya günümüzde reklam alanında ve kitlesel iletişim alanında önemli bir yere sahiptir. Sosyal medya platformları işyerinizin, markanızın tanıtımını yapmak için çok fazla alternatif sunmaktadır. Enstitü tarafından verilen Sosyal medya uzmanlığı eğitimi ile sosyal medyanın bütün inceliklerini öğrenip uygulama yapabileceksiniz. Bu eğitim ile ilgili hizmet ve markanın kişinin iletişim dili, söylemleri ve strateji geliştirmesinden, sayfaların kolay bir şekilde yönetilmesi ile ilgili bilgilerin öğrenilmesi amaçlanmaktadır. İş ve hizmet ararken veya bir ürün ve hizmeti satarken, doğru çalışma şekillerini öğrenip, doğru kararlar alıp en uygun reklam modellerini seçebileceksiniz. Bunların okunmasını raporlanmasını, yönetimini yorumlayabileceksiniz. Bu eğitimle bir şirkette sosyal medya uzmanı olarak çalışabilir veya çalıştığınız sektörde kariyerinize katkı sağlayabilirsiniz.

Halkla İlişkiler ve İletişim Eğitimi: Kurumların en önemli birimlerinden biri de halkla ilişkilerdir. Kurumun itibar süreçlerini yönetmede halk ile kurum arasındaki ilişkinin kurulması için önemlidir. Halkla ilişkiler kurumsal firmalar için vazgeçilmez bir unsurdur Bu anlamda kendinizi geliştirmek için Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen halkla ilişkiler ve iletişim eğitimini almalısınız. Halkla ilişkiler yorum ve yaratıcılık gerektirir, bu da bilgiyle sağlanır. Halkla ilişkiler önce kendini tanıma ve geliştirmeyle başlar ve küçük çevremizden büyük kitlelere kadar devam eder Halkla ilişkiler ve iletişim eğitimi ile bütün detayları öğrenerek bu alanda kendinizi geliştirip hizmet verebilirsiniz.

online sertifika programları 2020, ücretsiz online sertifika programları, ücretli online sertifika programları, online sertifika programlarının yararları nelerdir, online sertifika programları ile iş hayatımızda neler değişir  

Finansal Yönetim Eğitimi: Paranızı yöneterek yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Paranızı doğru bir şekilde yönetemezseniz yatırımınız size bir yarar sağlamaz hatta zarar verebilir. Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen finansal yönetim eğitimi ile yatırımlarınızı ve malınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. Finansal yönetim eğitimi ekonomik olarak doğru karar almanızı, mal veya paranın avantajlı bir şekilde yönetilmesi için gereken bilgileri almanızı sağlar. Sermaye artırımı, risk analizi, portföy yönetimi hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Genel Muhasebe Eğitimi: Paranın olduğu her yerde muhasebe vardır ve hayatın alanında karşımıza çıkmaktadır. Temel finansal bilgileri hemen hemen bütün çalışanların ve işverenlerin bilmesi gerekmektedir. Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen genel muhasebe eğitimi ile muhasebe uygulamaları ve genel işleyişi hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz. Muhasebe uygulamalarının iş akışını ve detaylarını öğrenmek için bu eğitimden faydalanmanız önerilir.

Müşteri İlişkileri Yönetimi - CRM Eğitimi: Günümüzde müşteri ilişkileri CRM olarak bilinir. İşletmelerin müşterilerle iyi ilişkiler kurarak elde tutmak için kullandığı stratejiler, faaliyetler ve teknolojilerin tamamı CRM olarak tanımlanır. Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen müşteri ilişkileri yönetimi-CRM eğitimi ile müşteri ve işletme arasındaki ilişkilerin nasıl olması gerektiği konusunda detaylı bilgi alacaklardır.

İnsan Kaynakları Yönetimi: Kurumsal firmalar için insan kaynakları yönetimi en temel birimdir. Performans yönetim sistemleri, personel ve kurum arası ilişkiler, işe alma ve seçme, ücret, iş sözleşmeleri gibi birçok alanda insan kaynakları çalışanları bilgi sahibi olmalıdır. Enstitü tarafından verilen insan kaynakları yönetimi eğitimi ile uzman ve çok aranılan bir kişi olabilirsiniz.

Performans Değerlendirme Eğitimi (360 derece): Günümüzde firmalarda çalışan kişilerin verimliliğini sağlayabilmek için performans değerlendirme yöntemleri 360 derece oldukça önemlidir. Günümüzdeki performans değerlendirme sistemlerinin yeterince adil olmadığı ve ihtiyaçları karşılamadığı düşünülerek oluşturulmuştur. En alt kademeden en üst kademeye kadar herkesin değerlendirilmesiyle sonuç net olarak çıkar. Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen performans değerlendirme eğitimi (360 derece) ile performans değerlendirmenin tüm detaylarına hakim olabilirsiniz.

SEO Eğitimi: Web sitenizin trafiğini ve görünürlüğünü yükseltmenin en etkili yolu SEO eğitimidir. Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen SEO eğitimi ile tıklanma sayınızı ve sitenizin tanınırlığını artırabilirsiniz. Sitenizin optimize edilmesi için gerekli olan tüm teknik bilgileri, ve sitenizi Google’a tanıtmak için gerekli tüm kavram ve bilgileri bu eğitimde öğrenebilirsiniz.

WordPress Eğitimi: WordPress eğitimi ile internet sitesi kurabilir ve istediğiniz alanda web sitesi oluşturabilirsiniz. Enstitü tarafından ücretsiz olarak verilen worpress eğitimi ile kendinize ait  web sitenizi pratik bir şekilde  kolayca kurmanız  mümkün olacaktır. İlk defa internet sitesi kuracak bir kişi bu eğitim ile baştan sona kendi sitesini kurabilecektir.

online sertifika programları 2020, ücretsiz online sertifika programları, ücretli online sertifika programları, online sertifika programlarının yararları nelerdir, online sertifika programları ile iş hayatımızda neler değişir

Ücretli Online Sertifika Programları

Enstitü tarafından verilen birçok eğitimin yanı sıra bazı eğitimlerde ücrete tabidir. Bu eğitimler uzun dönem eğitimleridir. Günümüzde eğitimin çok pahalı olduğu düşünüldüğünde Enstitü tarafından verilen kapsamlı eğitimlerin ücretlerinin çok düşük olduğu görülmektedir.  Bu eğitimlerde katılımcılara birçok destek verilmektedir. Ücretli online sertifika programları kapsamında verilen eğitimlerden bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

İnternet Haberciliği Eğitimi: Geleceğin meslekleri arasında yer alan internet haberciliğine hazırlanmak için gerekli olan teorik ve pratik bilgileri bu eğitim ile öğrenebilirsiniz. Enstitü tarafından düşük bir ücretle verilen İnternet haberciliği eğitimi ile bütün detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. SEO kurallarından, haber yazım tekniklerine, video kurgu mantığından, coğrafi bilgi sistemi (CBS) ile haber içeriği üretimine kadar pek çok alanda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşaret dili eğitimi(ileri seviye ): İşaret dili sağır bireylerin aralarında iletişim kurabilmek için geliştirdikleri el ve yüz hareketlerinden oluşan görsel bir dildir.  Toplumuzda her alanda hastane, adliye, okul ve birçok yerde bu kişilerle iletişim kurabilmek için onlarla işaret dilimde konuşabilecek kişilere ihtiyaç vardır. İleri seviye işaret dili eğitimi uzun dönemli bir eğitim programı olup canlı ders, video ve materyallerle desteklenerek 40 saatte tamamlanmaktadır. Enstitü tarafından ücretli olarak verilen işaret dili eğitimi(ileri seviye) ile kusursuz bir şekilde bu dili teknikleriyle birlikte öğrenebilirsiniz.

E-Ticaret Eğitimi: Günümüz teknoloji çağında neredeyse artık her şey hayatımızı kolaylaştıran e-ticaret ile sağlanıyor. Uzun dönem program olan E-ticaret eğitimi ile tüm aşamaları öğrenerek farklı gelir kaynakları elde edebilirsiniz. Enstitü tarafından ücretli olarak verilen E-ticaret eğitimi ile kargo aşamasından, E-ticaret sitelerinin ne şekilde yürütüldüğüne kadar bütün detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Diksiyon Eğitimi: Diksiyon eğitimi ile sözcükleri doğru şekilde kullanarak, kendinizi ifade edebilir ve insanları etkileyebilirsiniz. Enstitü tarafından bir kahve fiyatına verilen diksiyon eğitimi ile ses tonu ve diksiyon tekniklerini öğrenebilirsiniz. Bu eğitim sonrasında insanları ses tonunuzu doğru kullanarak etkileyebilir ve iletişim kabiliyetinizin artmış olduğunu göreceksiniz.

İleri Excel Eğitimi: Bu eğitim ile iş hayatında uygulamalı olarak herkesin bilmesi gereken Excel programını pratik ve etkili bir şekilde öğrenilmesini sağlar. Enstitü tarafından çok düşük bir ücretle verilen ileri Excel eğitimi temel Excel bilgilerinizi tazeleyebilir ve profesyonel seviyeye geçebilirsiniz.

online sertifika programları 2020, ücretsiz online sertifika programları, ücretli online sertifika programları, online sertifika programlarının yararları nelerdir, online sertifika programları ile iş hayatımızda neler değişir  

İngilizce Konuşma Kursu (Speaking): Temel ve ileri düzeyde İngilizce bilgisi olan kişilerin bile konuşmakta zorluk çektiği görülmektedir. Bunun en büyük nedeni ise günlük hayatta pratik yapamamaktır. Enstitü tarafından ücretli olarak verilen uzun dönem İngilizce konuşma kursu (speaking) ile bolca pratik yapma şansı elde edip, gerekli özgüveni kazanmanız hedeflenmektedir.

İş İngilizcesi Kursu: Günümüzde neredeyse bütün işyerleri artık İngilizce bilen eleman tercih ediyor. İş İngilizcesi kursu kişilere temel İngilizce bilgisinin yanında resmi ve nazik bir dille kendilerini ifade etmeyi hedeflemiştir. Enstitü tarafından verilen iş İngilizcesi kursu ile mailleşmeden, mülakata kadar iş hayatında karşılaşılabilecek İngilizce hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve uygulayabilirsiniz.

İngilizce Mülakata Hazırlık Eğitimi: Yabancı şirketlere iş başvurusu yapmak isteyen adaylar orta ve ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip olsalar bile mülakatlarda zorluk çekebilirler. Enstitü tarafından verilen İngilizce mülakata hazırlık eğitimi ile adayların yabancı dil mülakatlarında başarılı olmaları hedeflenmiştir.

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi Kursu: Enstitü tarafından verilen uzun dönem stratejik insan kaynakları yönetimi kursu ile kurumlara nitelikli insan kaynakları uzamaları yetiştirilmesi amaçlanmıştır. İş yaşamları boyunca hayata geçirilebilecek bütün uygulamaları eğitim süresince alabileceklerdir.

Video Editörlüğü Eğitimi (Premiere Pro): Video içerikleri de her geçen gün dijital medya  içerisinde önem kazanmaktadır. Kullanıcılar uzun yazılar okumak yerine video içeriklerini seyretmeyi daha çok tercih etmektedir. Kısa ve etkili bir video uzun yazılmış bir yazıdan daha fazla etki bırakabilir. Enstitü tarafından verilen Video Editörlüğü Eğitimi (Premiere Pro) ile etkileyici şekilde video hazırlayabilir, kurgulama yapabilirsiniz. Pratik bir şekilde kolay ve hızlı olarak video ve filmler yapabilirsiniz.

Online Sertifika Programlarının Yararları Nelerdir?

Online sertifika programlarının yararları saymakla bitmez. Her koşulda kişinin kendi kariyerine yatırım yapmasını sağlar. Uzmanlık alanınızdaki bir konuda profesyonelleşmenizde etkilidir. Kişisel kariyerinize etki edecek farklı alanlarda da uzmanlaşabilirsiniz. Yeni bir yabancı dil öğrenebilir ve bunu sertifika alarak belgelendirebilirsiniz.

Online sertifika programlarından telefon, tablet ve bilgisayarı olan bir internet ağına sahip olan herkes faydalanabilir. Online eğitimle kişiler coğrafi ayrım gözetmeksizin, her koşulda eşit eğitim imkanına sahip olur. Ülkenin neresinde olursanız olun uzaktan erişimle online eğitim sistemine bağlanarak dilediğiniz eğitim imkanından yararlanabilirsiniz. Online sertifika programı ile uluslararası geçerliliğe sahip sertifika almaya hak kazanırsınız. Almış olduğunuz sertifika tüm resmi ve özel dairelerde geçerliliğe sahiptir. Online sertifika programları ile esnek ders saatlerinde uygun olduğunuz zaman dilimi içerisinde derslere katılabilirsiniz. Kaliteli eğitime tecrübeli öğretmenler eşliğinde ücretsiz veya çok düşük maliyetle sahip olmanız mümkündür. Online sertifika programlarına katılarak almış olduğunuz başarı sertifikalarınızla iş yerinizde terfi alabilir, gönlünüzdeki işe daha çabuk girebilirsiniz. Kişisel kariyerinize değer katmanın yolu almış olduğunuz sertifikalardan geçmektedir.

Online Sertifika Programları ile İş Hayatımızda Neler Değişir?

Online sertifika programları ile iş hayatımızda uzmanlaşmak istediğimiz konu hakkında gerekli eğitimi alıp uzmanlaşabiliriz. Çağımızda sadece iyi bir okul bitirmenin hayalimizdeki işe girmek için yeterli olmadığını görüyoruz. Hatta öyle ki bir tek yabancı dil bilmek bile günümüzde yeterli olmuyor. Artık hayalimizdeki işe kavuşmak veya kariyer basamaklarını tırmanmak için kendimizi sürekli geliştirmeliyiz. Birçok konuda donanım sahibi olmalı eğitimler almalıyız.  Almış olduğumuz eğitim neticesinde bilgimizi sertifika ile belgelendirebiliriz. Bu sayede işverenin dikkatini çekip mevcut işimizde terfi alabiliriz. Yeni girilen bir işyerinde sertifikalarımız birçok rakibimizin önüne geçmemizi sağlayacaktır. Yapılan araştırmalara göre CV bilgilerinde sertifikası bulunan adaylara öncelik verildiği görülmüştür. İşverenler kendisini sürekli geliştiren kendine yatırım yapmış kişilerle çalışmak isterler. Online sertifika programlarının iş hayatımızda kariyer hedeflerimize ulaşmadaki faydası tartışılmaz. Tamamladığımız her eğitim, aldığımız her sertifika bizi kariyer hedefimize daha çok yaklaştıracaktır. Bu nedenle teknolojinin bize sunduğu faydaları iyi bir şekilde değerlendirerek online sertifika programlarından mümkün olduğunca yararlanmalıyız. En güzel yapılan yatırım kişinin kendisine yapmış olduğu yatırımdır.

Ücretsiz online sertifika programlarına nasıl katılırım?

Telefon, tablet veya bilgisayarı olan, internet bağlantısına sahip her kullanıcı ücretsiz online sertifika programlarına katılabilir. Enstitü sistemine bağlanarak geçerli kullanıcı kodu ve şifre oluşturmalısınız. Eğitimler bölümüne girerek ihtiyacınız olan eğitimi seçebilir ve derslere başlayabilirsiniz.

Ücretli online sertifika programlarına nasıl katılırım?

Telefon, tablet veya bilgisayarı olan, internet bağlantısına sahip her kullanıcı ücretli online sertifika programlarına katılabilir. Enstitü sistemine bağlanarak geçerli kullanıcı kodu ve şifre oluşturmalısınız. Seçmiş olduğunuz eğitimi ‘’sepete ekle’’ seçeneğini tıklayarak, "ödemeye geç’"denilerek ödemeniz tamamlandıktan sonra eğitiminize başlayabilirsiniz.

Online sertifika programlarının kişisel gelişimize etkisi nedir?

Online sertifika programları ile hiç bilmediğiniz bir konu hakkında eğitim alabilirsiniz. Bu konu hakkında kendinizi geliştirip uzmanlaşabilirsiniz. Kendinizi sürekli yeni ve farklı eğitimler alarak geliştirebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Özel bir şirkette, finans sektöründe 14 yıl boyunca Kıdemli Şef olarak çalıştım. Sermaye Piyasaları ile ilgili her türlü takas ve operasyon işlemleri yaptım.

Kendimi geliştirmek adına İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından aldığım "İçerik Editörlüğü" eğitimi ile hobi olarak başladığım yazma tutkumu geliştirdim. Ardından Enstitü bünyesinde İçerik Yazarı olarak çalışmaya başladım.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!