Close
Mobil Menu Bars

Online Sertifika Programları

30 Ekim 2018, 1507 defa okundu.
Online Sertifika Programları
Online Sertifika Programları

Sertifikalar iş başvurusu sırasında öne çıkmak ve mevcut kariyerinde iyileşmek isteyenler için önemli bir araçtır. Gelişen teknoloji ve gittikçe büyüyen rekabet ortamında CV’niz ile rakiplerinizden farklı olmanız gerekiyor. Belirli bir alanda uzmanlaşmayı sağlayan sertifikalar insan kaynakları uzmanları tarafından önemle tavsiye ediliyor. Artık yalnızca mezun olmak yetmiyor, belli yetkinliklere ve bu yetkinlikleri edinmiş olanlardan farkınızı ortaya koyacak kaliteli eğitime ihtiyaç duyuluyor. Eğitim ortamları, istihdam alanları ve insan kaynaklarının bu büyüyen açığına çare olacak sertifika programları artık internet ile bağlantı kurabileceğiniz tüm mecralarda bulunuyor. Online eğitim sertifika programları ile iş dünyasında kaliteli çalışan ve kaliteli iş arayışında bulunanlar için İstanbul İşletme Enstitüsü büyük bir eğitim açığını kapatıyor.

Online Sertifika Programları

adam, insan, cafe, online eğitim, eğitim

Teknolojinin hızla ilerlemesi mevcut iş temposundan zaman bulamayan, eğitim hayatına devam ederken aynı zamanda edinmek istediği meslek alanında ileri seviyelere çıkmak isteyenler ve zaman problemi olanlar için online sertifika eğitim programları bulunmaktadır. Bu kişisel gelişim ve mesleki eğitim sertifika programlarına e-öğrenme ve e-eğitim şeklinde katılan katılımcıların ilgili eğitime katılıp başarı elde ettiklerinde online sertifika verilir. Online sertifika programları zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın, normal hayatını, iş temposu içinde idame ederken aynı zamanda internet bağlantısının olduğu her yerde eğitim ve gelişim olanağı sağlar.

Bilgisayar, tablet ve internetin bulunduğu tüm alanlarda belirli zaman dilimlerinde online derslere katılım sağlanır. Ders içerisinde eğitimcilere sorular sorabilir, ders materyallerinden faydalanabilir, diğer öğrencilerle bilgi alışverişinde bulunabilirler. Online sertifika eğitimine katılan kişiler, eğitimlerde işleyişin bir parçası olan video, sunum dosyası, ses dosyası, e-kitap gibi materyallere internetin bulunduğu her ortamda tekrar tekrar kullanılabilir. Dersin canlı işleyişe katılım sağlanmadığı takdirde kayıt altına alınmış olan dersin videosu izlenebilir. Kayıt altına alınmış dersler ile öğrenciler sınava hazırlanma hususunda oldukça şanslıdırlar. Geçmiş derslerin kayıtları sınav çalışma zamanında tekrar tekrar izlenebileceği için öğrenci başarısı yüksek oranda sağlanmış olur.

Online sertifika programı katılımcıları ilgili eğitimin sonunda kendi isimlerine has düzenlenmiş, özel numaralandırılmış, tek nüsha olarak, hologram baskılı ve imzalı olarak online sertifikalarına sahip olabilirler. Online sertifikanın normal sertifikalardan hiçbir farklı olmamakla birlikte, online ya da e-sertifika ibaresi bulunmamaktadır. Teknolojiyi faydalı kullanmanın büyük araçlarından olan online sertifika programları ile ömür boyu eğitim sürecinde bulunmak isteyen ve sürekli gelişim sağlamak isteyenler için kaçırılmaz fırsat. Esnek zamanlı, düşük yada sıfır maliyetli eğitimler ile hem zamandan tasarruf etmiş olur, hem de ekonominizi sarsmadan kişisel gelişim ve online eğitim sürecinin tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Online Sertifikanın Avantajları

eğitim, online eğitim, sertifika, tablo, eğitim kategorileri

Online eğitim programları ile alınan sertifikalar uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalardır. Islak imzalı ve hologramlı olarak kursiyerlere diledikleri zaman kargolanmaktadır. Zaman problemi kişiler, öğrenciler ve çalışanlar için eğitimler zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Belli bir mekana gitmek zorunda kalmaz, esnek zamana sahip olduğunuz eğitimi alacağınız zamana siz karar verirsiniz. Online eğitim sürecinde esnek zaman imkanı ile ders ve sınavlara katılım konusunda özgürsünüz.

Gelişen dünyanın son sistem eğitimlerine ayak uyduran online eğitim programları ile çalışma hayatınızda işinize yarayacak teknik ve pratik bilgilere sahip olacaksınız. Klasik sertifika eğitim programlarından farklı olarak ücretsiz veya düşük maliyetli olarak kaliteli eğitime sahip olabilirsiniz. Kursiyerlerin kendi isimlerine, kendine özel numaralandırılmış bir şekilde verilen sertifika istenildiği zaman sorgulanabilir. İşverenlerin bu numara ile istenildiği zaman sertifikanın doğruluğunu sağlayabilir.

İş ve işleyiş fonksiyonları tamamen dijital platformlara taşınmıştır. İşsizliğin artması iş arayanların CV’lerini parlatacak yetkinlik ihtiyacını da beraberinde getirmiştir. İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim programları ile birçok uzmanlık alanında eğitimi, uzman kadrosu ile sağlamaktadır. Siz de kariyer planlamanızda zirveyi görmek istiyorsanız online eğitim programlarımıza katılabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Emin İstif
29 Kasım 2018
5.0

sayenizde kendimizi geliştiriyoruz çok güzel :)