Published on: 04 Kasım 2014 Konuk Yazar 0 Yorum

Online Sertifika Kursu Seçiminde Dikkat Edilecekler İş dünyasında mesleki eğitimin bu denli önemli olduğu günümüzde önümüze yüzlerce online eğitim programı sunulmaktadır. Ancak, kişilerin tüm bu kurslara katılabilme gibi bir durumu söz konusu değildir. Zaten böyle birşeye gerek de yoktur. Hal böyle olunca en çok ihtiyacınıza yarayacak uzaktan eğitim programını seçmek gerekecektir. Sözü edilen seçim yapılırken ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilmek için bazı kurallara uymanızda fayda bulunmaktadır. İşte size online sertifika kursu seçiminde dikkat edilecekler;

  1. Öncelikle içinde bulunduğunuz durumu iyi değerlendirmeli, eksik ya da fazla olan yönlerinizi geliştirecek ya da olumsuz olanları köreltecek sertifika programlarını seçmelisiniz.
  2. Katılmaya karar verdiğiniz eğitim programı için gerekli olan masrafları düşünerek iyi bir bütçe planlaması yapmalısınız. Ancak, ücretsiz bu eğitimi veren İstanbul İşletme Enstitüsü için bütçe planması yapmanıza gerek kalmamaktadır.
  3. Online eğitimin altyapısının sizin imkânlarınıza uygun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.
  4. Seçeceğiniz online sertifika kursunu veren eğitmenlerin yeterlilik düzeylerini mutlaka değerlendirmeli ve bana iyi öğretebilir dediğiniz eğitmenlerin olduğu eğitimi tercih etmelisiniz.
  • istanbul işletme enstitüsü ,
  • online eğitim ,
  • online eğitim programı ,
  • sertifika programları ,
  • uzaktan eğitim programı
Blog Yazarı