Close
Mobil Menu Bars

Online sertifika

18 Kasım 2014, 11595 defa okundu.
Online sertifika
Online sertifika

Ülkemizin hızlı artan genç nüfusuna yetersiz gelen iş olanakları rekabet ortamını günden güne artırdı. Her geçen gün iş bulmak ve bulduğunuz işte kalıcı olmak zorlaşırken üniversite mezunu olmak tek başına yeterli gelmemeye başladı. İş bulabilmek için bir çok konuda uzmanlaşmanız ve pek çok farklı konularda eğitimler alarak online sertifika sahibi olmanız gerekmektedir. Bu rekabette geriye düşmemek için dur durak bilmeden kendinizi geliştirmeniz, alanınızla ilgili veya başka alanlarda ekstra yetiler kazanmanız gerekmektedir. Çalışan kesim için yeterli bütçe ve zaman sıkıntısı yüzünden eğitimlere katılmak mümkün olmamaktadır. Klasik eğitim kurumlarında yüksek ücretli ve belirli zamanlı eğitim programlarına katılamayan pek çok kişinin imdadına uzaktan eğitim veren web siteleri yetişmektedir.

Online Eğitimler Ne Fayda Sağlar?

Uzaktan eğitim ile dilediğiniz saatlerde eğitim alabiliyor oluşunuz size büyük esneklik kazandırır. Yoğun mesai saatleri içerisinde kendisine zaman ayıramayan pek çok kişi, uzaktan eğitimler sayesinde gece saatlerinde bile eğitimlerini tamamlayarak kendilerini geliştirebilirler. Uzaktan eğitimin pek çok yönden maliyeti klasik eğitime göre az oluşu nedeniyle kişiler bütçe problemi de yaşamadan kendilerini eksik hissettikleri konulardaki tüm eksikliklerini gidererek rekabette bir adım öne geçerler. Uygun meblağlarla alınan eğitimlerin yanında ücretsiz online eğitim konularına da katılabilen adaylar, kısıtlı zamanlarında maksimum verim alacakları bir eğitim programı oluştururlar. Günümüzde iş bulabilmek için oradan oraya savrulan ve bu uğurda büyük paralar harcayan pek çok kişinin derdine derman olacak uzaktan eğitim sayesinde, ülkemizin çağdaş medeniyetleri yakalaması da kolaylaşacak.

Online Sertifika Nedir?

Uzaktan eğitimi tamamlayarak eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan adaylara online sertifika verilir. Online sertifika bir kod olarak verilir ve bu kod sertifikayı veren kurumdan kolaylıkla doğrulanabilir. Sertifikayı CV’lerinde ve diledikleri platformda kullanabilirler. Klasik eğitimlerden geçerek aldığınız sertifikalarla aynı işleve sahip olan sertifikaları edinmek için fazla ücret ödemezsiniz. Eğitimin zamanını ve saatini siz belirler, bu kadar esneklik sahibi olduğunuz eğitim için yüksek meblağlar ödemezsiniz. Kısıtlı zamanı olduğundan şikayet edenlerin artık üretecek bahanesi kalmadı. Uzaktan eğitimler ile eğitim saatini siz belirler, bütçenizi fazla zorlamazsınız.

Gelişen teknoloji her ne kadar iş bulma konusunda şartları zorlasa da, teknolojiyi doğru kullananlar rakiplerine karşı büyük avantaj elde ederek bir adım önde olurlar. Başvuru yapacakları işlerde tercih edilebilecek her türlü donanıma sahip olmak isteyenler uzaktan eğitime başvurarak diledikleri konuda online sertifikalar elde ediyorlar. Kendilerini her zaman güncellemek isteyenler her boş vakti için eğitim konuları ayarlayarak, klasik eğitimle tek eğitim fiyatına uzaktan eğitim ile 3 ila 4 eğitim alarak hem zamandan hem paradan tasarruf ederek gelişim imkanı buluyorlar. Öğrenmenin yaşı ve bahanesi yoktur. Gelişen teknoloji tüm bahanelerinizi ortadan kaldırdı. Teknolojiden korkmak yerine onu doğru kullanarak e-sertifikalar edinin ve kariyerinizde sizi zirveye taşıyacak bilgi birikimini kolay yoldan edinin.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(3)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Mehmet Kapaklıkaya
26 Haziran 2018
5.0

Verdiğiniz eğitimlerin kalitesinin yanı sıra sistemleriniz de oldukça başrılı. Online sertifika sisteminizin kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiğini biliyorum, çevremde eğitim almak isteyen kişilere sizi önermeyi tercih ediyorum.

Selçuk Katrancı
08 Haziran 2018
5.0

Online sertifika sistemizini çok yararlı buluyorum, eğitim veren tüm alanlarda bu sistemin kulanımının yaygınlaşmasını diliyorum.

Mete Saygın
16 Mayıs 2018
5.0

Hızla gelişen teknolojide günlük yaşantımızın da hızlanmasından dolayı hiçbir şeye vakit ayıramaz hale geldik. Online eğitim, tabiri caizse oturduğumuz yerden eğitim almak gibi bir durum. Hem zamandan kazanıyoruz hem de yeni bilgiler öğrenmiş oluyoruz. Online işlemlerin sizde olduğu gibi her sektörde gelişmesi gerektiğini düşünüyorum.