Close
Mobil Menu Bars

Online Fotoğrafçılık Kursu

19 Eylül 2019, 2639 defa okundu.
Online Fotoğrafçılık Kursu
fotoğrafçılık, online eğitimler, sertifika, fotoğrafçılık ders programı, fotoğrafçılık kursu,

Fotoğrafçılık sanatı profesyonel eğitim gerektiren bir sanattır. Bu cihazların pratik bir şekilde kullanımı fotoğrafçılık kursu eğitim programı gerektiriyor İyi bir fotoğraf için sabır gereklidir. Sabırla en iyi kareyi yakalamak profesyonel açıları değerlendirmek ve deklanşöre basmak, eğitim gerektirir. Bu kategoride profesyonel olmak için, gerekli eğitimi en iyi şekilde almak gerekir. 

Fotoğrafçılık Ve Online Eğitim

Bu kategoride verilen eğitim profesyonel makine kullanımından, manzara yakalamaya kadar geniş bir alanı kapsıyor. Online eğitim seçenekleri istediğiniz mekanda ders alma imkanı sunacaktır. Zaman ve mekan sınırlamasını ortadan kaldıran online eğitim seçenekleri fotoğraf sanatında başarılı olmanızda etkili rol oynayacaktır. Kursiyerler için geniş imkanlar sunan online eğitim seçenekler, fotoğrafçılığa meraklı olan herkes için çözüm seçenekleri sunuyor.

Profesyonel ve aynı zamanda karmaşık olan profesyonel makinelerin kullanımını fotoğrafçılık kursu ile başlıyor. Karmaşık olan ve maksimum kalitede fotoğraf çeken bu cihazlar, özel eğitim gerektiriyor. Kursun diğer bir avantajı fotoğraf makinesinin hangi ortamda hangi fonksiyonlarla kullanılabileceğini öğretmesidir. Hareketli objeler, böcekler ve çiçekler ve doğa manzaraları, fotoğrafçılık kursu eğitim programında yer alıyor. 

Fotoğrafçılık Kursunun İlk Konuları Neler?

İlk derste fotoğraf makinesinin nasıl tutulacağı, tuşları, fonksiyonları ve diğer özellikleri anlatılmaktadır. Cihazın tutuş şekli en önemli konulardan biridir. Cihazın verimli bir şekilde kullanılabilmesi için kursiyer makineyi en uygun şekilde tutabilmelidir. 
Enstitü kurs eğitimine sıfırdan başlıyor. Amatör seviyeden profesyonel seviyeye geçiş yapılıyor.

Online sınav sisteminde konular biter bitmez sorular karşınıza çıkıyor. Kısa ve öz sorulardan oluşan sınav soruları, belirlenen süre zarfında cevaplanması gerekiyor. Barajı geçen kursiyerler online uzaktan eğitim sertifikası almaya hak kazanıyor. Eğitici ve bir o kadar eğlenceli olan uzaktan eğitim kursu sizi meslek sahibi yapabilir.

Sertifika alan kursiyerler düğün fotoğrafı çeken firmaların yanı sıra, vesikalık fotoğraf çeken firmalarda da iş bulabilir. Zaman zaman düzenlenen fotoğraf yarışmalarında profesyonel çekimler dereceye girebilmektedir. Bu konudaki uzaktan eğitim seçenekleri başarılı olmanızda etkili olmanızı sağlayacaktır. Özel günlerde profesyonel fotoğraf çekimi bu kategoride para kazandırmaktadır. Bu sektörde para kazanmanın ilk önemli şartı fotoğraf çekimi konusunda yeterli seviyede eğitim almaktır.

Fotoğrafçılık Kursunda Neler Öğreniliyor?

  • İlk aşamada temel konular ele alınıyor. Makine ayarları ve temel fonksiyonlar ilk kategorideki derslerdir.
  • Eğitim için gerekli cihazlar ilk konular içerisinde yer alıyor. Ayrıca lensler konusunda da eğitim veriliyor.
  • Fotoğraf makinesi her konu için farklı bir şekilde ayarlanıyor. Bu ayarlar da ders programı içerisinde yer alıyor.
  • Manzara, yakın çekim, çiçek çekimi ve hareketli çekim gibi modlar için gerekli ayarlar öğretilmektedir.
  • Fotoğrafçılıkla alakalı programlar da ders programında yer alıyor.
  • Bu sektörde nasıl para kazanacağınızı da öğreneceksiniz.

Fotoğrafçılık Ders Programında Neler Var?

Online fotoğrafçılık kursunda, ilk aşamada fotoğrafçılığın temelleri ele alınmaktadır. Buna bağlı olarak cihazın özellikleri ve ilgili terimler öğretiliyor. Pozlama, diyafram, enstantane ve ISO konuları temel konular içerisinde yer alıyor. Ölçüm modu, poz telafisi, fotoğraf kompozisyonu, kompozisyon uygulanışı ve kuralları, ikinci aşamada verilen derslerdir. 

Negatif space, leaning lines ve balans-simetri konusunda dersler verilmektedir. Bu tekniklerin uygulanışı aktivite dersi ile gerçekleşiyor. Aktivite dersinde öğretilen yöntemleri kullanarak kursiyerden fotoğraf isteniyor.

Fotoğrafçılık Ders Programının Son Bölümlerine Neler Var?

Daha sonraki bölüm ise perspektif ve farklı açı dersleridir. En iyi perspektifi yakalamak ve farklı açı bulabilmek, bu derslerin asıl konusunu teşkil ediyor. Arka plan, lenslerin perspektifi, hareket boşluğu, doğal kadraj, örnek çekim, netleme, alan derinliği ve alan bağlantısı, bu aşamada değerlendirilen konulardır.

Auto Focus mod, manuel netleme ve hızlı obje çekimi konuları aktivite ile sonlandırılmaktadır. Aktivitede netleme denemeleri yapıldıktan sonra değerlendirme yapılmaktadır. Daha sonraki bölümde, bokeh, beyaz ayarı, renk ayarı, kelvın skalası, white balans ve renk tekerleği konuları işlenmektedir. En son derste, zıt renk, beyaz renk ve siyah beyaz fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Bu fotoğraflar enstitü merkezine değerlendiriliyor. Kursiyerin hataları derste inceleniyor. 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!