Close
Mobil Menu Bars

Online Excel Kursu Nedir?

08 Kasım 2019, 2614 defa okundu.
Online Excel Kursu Nedir?
Online Excel Kursu Nedir?

Excel Programı nedir? Tüm farklı matematik işlemlerin ve değişik formüllerin tek seferde ve rahatlıkla gerçekleştirilmesine büyük bir olanak sağlayan Excel programı, özellikle çalışan kesim ile birlikte öğrenciler için de büyük bir öneme sahiptir.

Excel Eğitimleri 

Çalışan kişilerin raporlama becerilerine en iyi hale getirebilmesi için Excel eğitimleri alması faydalı olur. Etkili sunumlar hazırlayabilmek, özet rapor çıkarabilmek ve bunu grafikler ya da formülleriyle hazırlamak için Excel kursları detaylı bir biçimde profesyonel olarak tüm bu bilgileri sağlamaktadır. 

Günlük ya da haftalık ve aylık olarak rapor hazırlayan, verileri kontrol eden ya da rapor üreten herkes farklı sektörler kapsamında bu online eğitimi alabilir. Excel veri analizlerini en iyi şekilde kullanmak suretiyle aynı zamanda programın tüm farklı kısımlarını da yine çok iyi kullanmak için Excel eğitimi büyük bir öneme sahiptir.

Excel eğitimini nasıl alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz online eğitim kapsamında excel eğitimine katılarak tüm bu görevleri başarıyla yerine getirebilirsiniz. Bu eğitim hem işinizi hem hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Excel Kurs Sertifikası 

Online veya yerinde katılacağınız excel kurslarının sonucunda mutlaka excel sertifikasının olmasına dikkat gösterin. Katılacağınız kurs sonrasında eğitim aldığınıza ve excel üzerine kendinizi geliştirdiğinize dair elinizde bir kanıtınız yani bir sertifikanızın olması size büyük fayda sağlayabilir. 

Excel Kursu ile Neler Öğreniriz?

Excel kurslarına katılım göstererek aşağıda yer alan bilgileri öğrenme fırsatınız olabilir. 

  • Tablo ve veri analizleri,
  • Verilerin sınıflandırılması,
  • Verilerin özetlenmesi,
  • Pivot tabloların kullanımı

Genelde basit uygulamalar için çoğunlukla bu dört işlem uygulanabilir. Bununla birlikte tablo oluşturma, grafik çizme, finansal hesaplamalar yapma, hücreleri birbiri ile ilişkilendirerek bağlantılı tablolar oluşturma, makro hazırlayıp sürekli tekrar eden aynı işlemleri tek bir butona bağlayıp yapma, visual basic kodlarını kullanarak mesaj kutuları sayfalar arası geçiş otomatik hücre doldurma, hücre silme, filtreleme, arama yapma gibi işlemler de yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra İleri Excel kurslarına katılım göstererek macro uygulamalar üzerine kendinizi geliştirebilirsiniz. Excel macroları birçok kişi tarafından kullanımı zor olarak tanımlanabilir. Ancak excel kursları ile kendinizi bu konuda geliştirebilir ve kariyerinizde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

ERP sistemleri kullansanız dahi alacağınız raporları excel formatında çıktı olarak ilgili sistemden dışarıya aktarabilirsiniz. Aktarım sonrasında excel bilginiz ile raporları yorumlayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Katacağınız her yorum, her düzenleme fark yaratma noktasında ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Yapacağınız bu tür çalışmalar yine iş hayatında sizi bir üst noktaya taşıyabilir.

Online Eğitim ve Kurslar

Günümüzde online eğitim ve kurslar fazla rağbet görmekte. Bunun da sebebi de teknolojik imkanlar ve gelişmeler ile birlikte kişilerin fiziksel olarak bir sınıfta bulunmak yerine aynı eğitime istedikleri yerde ulaşmak istemeleri. Online iienstitu excel kurslarının bir başka artısı ise bilgisayar başında veya mobil cihazlar ile örneklerinin daha rahat gerçekleştirilebilmesidir. 

Örneğin; pivot tablo çalışması üzerine bir kurs almaktasınız. Bir yandan kurs veya eğitim videolarını izleyebilir bir yandan da bire bir uygulama fırsatını bulabilirsiniz. Excel kurslarının bir diğer artısı ise ücretsiz olarak bu tür kurslara katılım gösterebilmenizdir. 
Yerinde eğitim ve kurslarda ücretsiz olarak katılım göstermeniz pek de kolay olmayabilir. Ücretsiz online excel kurslarına sizde iienstitu.com üzerinden kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar: Deniz Selimoğlu
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!