Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitimler ile Kendini Keşfet

11 Aralık 2018, 1454 defa okundu.
Online Eğitimler ile Kendini Keşfet
Online Eğitimler ile Kendini Keşfet

Son yıllarda tek bir alanda uzmanlaşmanın önü epey kesildi. Daha açık bir ifadeyle toplum içinde kendine katma değer sağladığın kadar varsın diyebiliriz. Artık maalesef bireyler sadece şu işi yapabiliyorum diyerek sıyrılamıyor ve yeterli gelmiyor. Sürekli bir yeni arayış ve hatta alternatifler geliştirmek durumunda kalıyor. Zaten globalleşen dünyada da insanların da deyim yerindeyse çok fonksiyonlu olanları kabul görüyor. 

Kendini Tanıyor Musun?

Öncelikle kendimize sorular sormalıyız. Evet biraz sohbet edelim kendimizle. Madem katma değer peşindeyiz o halde neyi ne kadar yapabilirim? Nelerden keyif alırım? Bana enerji veren hatta değer katan neler bulabilirim? Eğer kendinle olan tanışıklığın yerindeyse bunu gerçek anlamda düşünebiliriz neyin sende eksik olduğuna veya daha çok neleri öğrenmenin sana avantaj sağlayacağını kestirebilirsin. 

Çünkü içinde bulunduğumuz çağ sürekli güncelleme istiyor. Her ne olursa olsun buna dönüşlerimiz ancak öğrenme ile olacaktır. Unutmayalım globalleşen dünya bizi beklemez bizim koşup yakalamamız lazım. Hedefimiz öncelikle öğrenme sonrasında kendine katma değer sağlama. Yeteneklerin ne kadar artarsa o kadar çok toplum içerisinde yer edineceksin.

Becerilerini Keşfet

Durmadan akan zamanın eteğine yapışıp belli bir çarkın içerisine dahil olacağımız bir sistem var. Peki sen bu çark içerisinde kaynayıp gidecek misin? Yoksa çarkın bir dişlisi olmaya mı çalışacaksın? Öğrenme öyle bir deniz ki elbette kendine göre birçok alternatif bulacaksın. Belki bir fotoğrafçılık eğitimine merak salıp öğreneceksin veya satranç oynamak daha çok tatmin sağlayacak. Bunun kararını tabii ki zevk aldığın veya öğrenme arzusu duyduğun alanlara göre vereceksin. 

Önceliklerini Sırala

Hayatta her şeyin bir sırası muhakkak vardır. Zamanı yönetimi sürecin ne kadar kaliteli olursa kendine katacağın değerler o denli artmış olacak. Toplum içerisinde savrulan insanlardan olma. Kendini sev, değer ver, her zaman bir adım önde olamayabilirsin. Fakat her zaman bir adım önde olmak için adım atabilirsin. Yuvarlanıp sürüklenen değil de gitmek istediği yeri bilen, kendi yön verdiği yere giden olmalısın. Artı değerler bizim önümüzü daha da açacaktır. Zamanın altın değerinde olduğu kesin ve bizim için kolaylık sağlayan bir enstitü var. 

Hazırsan Online Eğitim Zamanı Başlıyor

Tamam. Buraya kadar birçok şeyi aştığımıza inanıyorum. "Katma değer sağlayacağım ama nasıl yapacağım?" dediğini duyar gibiyim. İstanbul İşletme Enstitüsü bizleri mükemmel eğitim alanına bekliyor. Online eğitim ile zaman konusunda sıkıntınız kalmayacak. Öncelik zamanın eğitim ve öğrenme için kullanılması ise eğer ücretsiz sertifika programlarının neler olduğunu düşünebiliriz. Online eğitim vererek evinden ya da internetin bulunduğu herhangi bir alanda istediğin her an ulaşabileceğin eğitimleri ve uzman eğitmen kadrosu ile iienstitu yanınızda.

Online eğitimlerde neler var?

Diksiyon eğitimi, Fotoğrafçılık eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri eğitimi, E-ticaret eğitimi, İçerik Editörlüğü eğitimi ve daha birçok farklı alanda "Ben de buradayım!" diyebileceğin geniş online eğitim yelpazesiyle enstitü sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Üstelik bu uzaktan eğitimlere canlı ders ile katıldığınız zaman daha bir keyifli bir hal alıyor. Ders bitiminde gerçekleşecek olan sınavdan da geçerli puanı alınca sertifika sahibi oluyorsunuz. Bu sertifikayı özgeçmişinize ekleyebilir ve katma değerinizi artırabilirsiniz. 

Yazar: Çilem Özkeskin
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!