Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitimler İle Başarıyı Yakalayın

23 Ağustos 2019, 1404 defa okundu.
Online Eğitimler İle Başarıyı Yakalayın
online eğitim, online eğitimler, eğitim, kurs, içerik editörlüğü,

Online eğitim internet bağlantısının olduğu her ortamda sizlerle bilgiyi bir araya getiren bir eğitim yöntemidir. Klasik eğitim metodundan farklı olarak tek kaynağa bağlı kalmadan öğrenilecek konu ya da disiplin hakkındaki bilgiye hızlı, kolay, ucuz ve konforlu bir şekilde ulaşılır. Online eğitim avantajlarından bir diğeri de bilginin yani eğitim içeriklerinin sürekli erişilebilir olmasıdır. Bu sayede de konu tam olarak kavranana kadar eğitimden faydalanılır.

Online Eğitim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnternetin kullanımının geniş kitlelere ulaşması online kurs sayılarında önemli bir artış sağlamıştır. Bu da kaliteli içeriğin yanında, oldukça fazla kalitesiz içeriğin de üretilmesine neden olmuştur. Online eğitim için dikkat edilmesi gereken önemli bir kriter olan içerik kalitesi, zaman kaybı, yanlış bilgi ve para kaybı gibi bazı olumsuz sonuçları doğurur.

Kurs Popülerliği

Kurs popülerliği online eğitim için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur ve içerik hakkında fikir edinmeyi sağlar. Popüler olan kurs şu mesajı verir “bu kursun içeriği belli bir kalitenin üzerinde ve bu sayede geniş kitlelere ulaşmıştır.”

Kullanıcı Yorumları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kullanıcı yorumlarıdır. Kursu daha önce almış kullanıcıların yorumları online eğitim alırken oldukça önemli bir referans kaynağıdır. Kullanıcılar kursun avantajlarını, dezavantajlarını, kursun içeriğinin kalitesini, kursu veren eğitimcinin öğretme becerisini ve öğrencilerle olan iletişimini yorumlarda paylaşarak kursu almak isteyen diğer kullanıcılara yardımcı olurlar.

Online Eğitimlerin Bize Ne Gibi Yararı Olur? 

Online eğitim bize işimizde ve sosyal çevremizde yükselmemiz için pek çok olanak tanır. Bize getirisi olacağına inandığımız bir eğitim programı seçerek kendimizi kariyer basamaklarında bir üst sıraya taşıyabiliriz. Kısacası bu programlar arasında kendimize uygun bir dalı mutlaka bulabiliriz. 

Artık online eğitim devrimi yaşanıyor. Neden kendi alanımız dahilinde bir program seçip bilgi birikimimize katkı sağlayarak iş dünyasına rakiplerimizden bir adım önde başlamayalım. Ev hanımı ya da çocuklarını büyütmeyi tercih etmiş bir anne miyiz? Evde oturduğumuz yerden online İngilizce eğitimi alarak kişisel gelişimimize katkı sağlamak bizi mutlu etmez mi? Veya hazırda bir işimiz zaten var. 

Örnek Ve Sunum Videoları

Online eğitim kullanılan platformlar ücretli ya da ücretsiz şekilde karşınıza çıkar. Eğitimi aldığınızda kursla ilgili sunum videosuna ve birkaç ders videosuna göz atmak videonun görüntü kalitesi, ses kalitesi ve eğitmenin diksiyonu gibi konular hakkında bilgiler sağlayarak kursu alıp almamak konusunda yardımcı olur. Ücretsiz platformlarda istediğiniz videoya göz atıp bu bilgileri kolayca elde edebilirsiniz.

Online Eğitim Nereden Alınmalı?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından başlatılmış olan Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları uzun zamandır çok popüler. Seçilebilecek çok fazla eğitim kategorisi olmasının yanında canlı derslerde yazılı olarak verilen notlar da bulunuyor. Ayrıca eğitimlerden sonra verilen Sertifika Kodu Ya da Başarı Belgesi ile öğrencilerin başarısı kanıtlanıyor. Sertifika kodu veya başarı sertifikası iş dünyasında size tüm kapıları açabilir. Ücretsiz uzaktan online eğitimler yöntemiyle yüksek lisans düzeyinde eğitim alıp, iş yaşamında kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz. 

Online Eğitim Programlarında Hangi Eğitimler Bulunuyor?

Online eğitim sistemi içerisinde birçok alan var. Bunlar yabancı dilden, anlayarak hızlı okumaya, blog yazarlığından, diksiyon eğitimine ve içerik editörlüğüne kadar çok alanda değişiklik göstermekte. Ayrıca fotoğrafçılık eğitimi, genel muhasebe, halkla ilişkiler ve iletişim, ikna teknikleri, insan kaynakları yönetimi, temel iş sağlığı uzmanlığı gibi çok fazla konuda alanında uzman eğitmenlerden alacağımız eğitimler ile kendimizi geliştirebileceğimiz platformlar bulunmaktadır.

Yazar: Murat Erdoğan
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!