Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitimin Yaygınlaşıyor Mu?

16 Temmuz 2019, 1443 defa okundu.
Online Eğitimin Yaygınlaşıyor Mu?
online eğitim, online eğitimler, eğitim, teknoloji, sertifika, iş hayatı, kişisel gelişim,

Gelişen teknoloji ile sürekli öğrenme isteğimiz artık bize çok yakın. Globalleşen dünyada artık eğitim okul merkezli olmamaya başladı. Bunun nedeni ise insanların yoğun hayat temposu içerisinde belirli bir yere sürekli gidip eğitim alma imkanları kısıtlı olduğu içindir. İşte bu yüzden online eğitimler kariyer planlamamızda oldukça yarar sağlayacak niteliktedir. 

Online Eğitim Nedir?

Eğitim ve teknoloji birleşince bulunduğunuz her yerden eğitim alabilme imkanı doğar. Yani bilgisayar ve internet erişimin olduğu her yerde gerçekleştirebildiğiniz eğitime online eğitim denir. Bu eğitim istediğimiz zaman istediğimiz yerde teknolojinin bize getirileriyle öğrenme programıdır. Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye hevesli her insan için eğer sürekli eğitim merkezlerine gitmeye vaktinizde yoksa aranan kan bulundu. Ayrıca dijitalleşmeye doğru atılan adımların en yararlı ögelerinden biri de online eğitimdir.  

Online eğitim size istediğiniz kurstan ve en iyi hocalardan eğitim alma imkanı sunar. Üstelik kişisel gelişim eğitimleri veya iş hayatı eğitimleri başta olmak üzere pek çok seçeneğiniz var. İnternete girerek kısa bir araştırma yaptıktan sonra sizin aradığınız özelliklerdeki eğitimi bularak seçtiğiniz derslere katılabilirsiniz.  

Online Eğitimin Gelişimi

Biliyoruz ki bizler hep sürekli eğitim merkezlerinde örgün bir şekilde eğitim aldık. Daha sonraları ise uzaktan eğitim olarak bildiğimiz Anadolu üniversitesinin açık öğretim fakültesi. Bunun gelişimi Türkiye için uzun sürdü. Bir şekilde okula devam edememiş olabilirsiniz ya da kendinizi farklı alanlarda geliştirmek de istiyor olabilirsiniz bütün bunlara eğer bütçeniz yetmiyorsa ya da bu bütçeyi ayıracak imkânınız yoksa işte siz eğitim sevdalılarına İstanbul İşletme Enstitüsünün sunduğu harika bir eğitim fırsatı. 

İş arama sürecinde ya da farklı alana yönelmek istiyorsanız online eğitimler sayesinde alacağınız sertifikalarla kariyerinizi planlayabilirsiniz.  Birçok üniversitenin artık uzaktan eğitim programları var ancak ücrete tabii. Sizler için kaçırılmayacak bir fırsat. Muhteşem değerli alanında profesyonel hocalardan istediğiniz eğitimleri almak çok basit. 

Klasik Eğitim Sona Mı Eriyor?

Online eğitim almak için gidilmesi gereken belirli bir mekan yok. Gerekli olan şeyler de günümüzde hemen hemen herkesin sahip olduğu şeyler. İnternete bağlanabilen herhangi bir araç ve internet bağlantısı. Klasik eğitimde kitap, defter, kalem bi ton yük ve bunun yanında yüksek masraflar. Ayrıca kimi öğrenciler uzak mesafe kimileri ise yakın mesafe yol gider.
Eğitim alanına yakın olan öğrenciler için pek sorun olmasa da uzak olanlar bayağı yorulur. İnsan yorgun olunca iş yapmayı sevmez ve yaparsa da istemeden düzensiz yapar. 

Online eğitim için bir süre yok. İsteyen istediği zaman eğitime katılabilir. Yaş sınırı ya da sabahın köründe uyanma zorunluluğu da bulunmuyor. Klasik yani örgün eğitimde online eğitimin aksine çok küçük yaşlarda eğitime başlama zorunluluğu var. Öğrenciler sabahın köründe uyanıp kahvaltı bile yapmadan okula gider. 

Online Eğitim Sertifikaları

Sertifika ise online eğitimler sonucu girdiğiniz sınavda ve verilen ödevlerde başarı gösterdiğinizde almaya hak kazandığınız belgedir. Bu belgeler profesyonel iş dünyasının her yerine entegre edebildiğiniz bir güçtür. Ücretsiz online eğitimler ve sertifika programları sizi rakiplerinizden ayırdığı gibi yeterliliklerinizi de gösterebilme imkanı sağlar. Katıldığınız iş görüşmelerinde sunacağınız mesleki sertifikalar görüşme esnasında sizi daha güçlü yapacaktır.

Alacağınız eğitimlerden sonra verilen Sertifika Kodu Ya da Başarı Belgesi ile öğrencilerin başarısı kanıtlanıyor. Sertifika kodu veya başarı sertifikası iş dünyasında size tüm kapıları açabilir. Ücretsiz uzaktan online eğitim yöntemiyle yüksek lisans düzeyinde eğitim alıp, iş yaşamında kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz. Başarınızı özgeçmişinizde ya da dijital özgeçmişinizde sergileyin ve iş başvurularında ön plana çıkın.

Yazar: Deniz Doğan
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!