Online Eğitimin Yanlış Bilinen Yanları

Günümüzde özellikle kariyer planları için en çok tercih edilen eğitim sistemi online eğitim hakkında bilinenlerin yanında toplum tarafından bir o kadar da yanlış bilinenler bulunmaktadır. Online eğitimi doğru anlayabilmek için online eğitimin yanlış bilinen yanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Online eğitim sistemi karşılıklı iletişimden uzak bir sistem değildir: Genellikle derslere katılım online olarak yapıldığından kişilerde online eğitimin iletişimden uzak olduğu düşüncesi yaygın olsa da chat ortamları, derslerin toplantı programlarıyla yapılması nedeniyle bu düşünce yanlıştır.
  2. Online eğitim altyapısı olarak bilgisayar uzmanı olmanıza gerek yoktur: Yine toplumda uzaktan eğitim sertifikası alabilmek için üst düzey bir bilgisayar bilgisinin olması gerektiği düşünülür. Oysa ki, internet kullanan bir insan çok rahat online dersleri takip edebilir. Ancak, bilgisayarınızın uygun özellikleri taşıması şarttır.
  3. Online eğitim dersleri geleneksek eğitimden kolay değildir: Online eğitim kişilerin daha fazla ders çalışmasını gerektirir. Bunun nedeni dersleri takip edebilmek için çalışmanın gerekli olması ve chat sınıflarındaki tartışmalar için de konuya hakim olmak için çalışma gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2014
  • online eğitim ,
  • online eğitim altyapısı ,
  • online eğitim dersleri ,
  • online eğitim sistemi ,
  • uzaktan eğitim sertifikası
Blog Yazarı