Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitimin Faydaları

27 Ağustos 2018, 1201 defa okundu.
Online Eğitimin Faydaları
online eğitim faydaları, ücretsiz online eğitim, enstitü online eğitim

Online eğitim, eğiticinin ve öğrencinin aynı ortamda bulunmaksızın internet üzerinden yaptığı eğitimlerdir ve günümüzde çok çeşitlilik göstermektedir. Hemen hemen her alanda sunulan onbire eğitimlerde öğrenci ile öğretmenin fiziksel olarak aynı ortamda bulunmalarına gerek yoktur. Online eğitimlerin birçok faydası vardır. Online eğitimlerin faydalarının arasında belki de en önemlilerinden ikisi; hem bedenen engelli kişilerin eğitim hakkı almasını sağlayarak hem de geniş bir kesime eğitim fırsatı sunarak bedensel ve coğrafi engelleri ortadan kaldırılmasıdır.

Online Eğitim Faydaları

Online eğitim, avantajları ile aslında eğitime ihtiyaç duyanlar, meslek sahibi olmak isteyenler, çalışanlar, öğrenciler ya da kendini geliştirmek isteyen herkes için bulunmaz bir hint kumaşı mı? Yoksa zaman kaybı mı? Evet; bulunmaz bir hint kumaşı. Hayır; asla zaman kaybı değil aksine gelişim ve gelecek için kesinlikle şarttır. Çünkü bilgiye bu kadar kolay ve hızlı ulaşabildiğimiz bu çağda, online eğitim ya da diğer adıyla uzaktan eğitimin amacı herkesin, her şartta, her zaman eğitim alma hakkının olmasıdır. Fütürist yazar Ufuk Tarhan’ın dediği gibi; “Gelecekte okula sadece sosyalleşmek için gidilecek, eğitim öğretim almak için online eğitim veren okullar ve kurumlar olacak.” Örgün eğitim almaya imkanı ya da zamanı olmayanlar, çalışanlar, anneler, babalar, öğrenciler, meslek sahibi olanlar, olmayanlar... Kısacası herkes... Herkes günümüzde ev rahatlığında, istediği mekandan, istediği zaman, trafik, otel, yemek gibi masraflar olmaksızın, istediği cihazdan (bilgisayar, tablet, telefon), internet üzerinden bağlantı kurarak online eğitimlere katılabilir. Önemli olan ilgi alanınızı keşfetmekte yatıyor. 

Zamandan tasarrufta bu işin bonusu... Nasıl mı? Örneğin çalışıyorsunuz ya da öğrencisiniz. Kariyerinize katkı sağlamak ya da kendinizi geliştirmek istiyorsunuz ama çalıştığınız ya da öğrenci olduğunuz için tam zamanlı olarak işte veya okuldasınız. Hemen kendinizi geliştirmek istediğiniz alanı seçip bir online eğitime kayıt oluyorsunuz. Uygun olduğunuzda canlı derslere katılabilir ya da daha sonra kayıt edilmiş dersleri izleyebilirsiniz. Dersleri izledikten sonra sınav gününde sınava girip sertifikanızı almaya hak kazanabilirsiniz. Hatta aldığınız sertifika numaranızı CV’nize ekleyip yeteneklerinizi arttırabilirsiniz. 

Sonuç olarak; kariyerinize katkı sağlamak, kendinizi geliştirmek günümüzde ve gelecekte size büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Hadi, daha fazla zaman kaybetmeyin!

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Tuğba Umut
28 Eylül 2018
5.0

Bu siteyi, eğitimlerini, yazılarını çok seviyorum. Umarım daha iyi yerlere gelirsiniz. Teşekkürler =)