Online Eğitimin Başarısını Nasıl Kontrol Edersiniz?

Online eğitim programlarından kariyeriniz için gerekli olan bir tanesinin eğitimine katılmaya karar verdiniz ve seçtiğiniz online eğitim sertifikalarından birinin derslerine başladınız. Başarıya ulaşmak için bu kadarı yeterli değil. Zaman zaman eğitimin nasıl gittiğini sizin için başarılı olup olmadığını da kontrol etmeniz ve gidişata göre kendinize bir yol çizmeniz gerekiyor. Peki, online eğitim başarısını nasıl kontrole dersiniz?

  1. Öncelikle kendinize bir test planı oluşturmalısınız. Bunun için aldığınız eğitimin gidişatı, amacı ve varılmak istenen hedefe göre sizin yapmak istediğiniz ilerlemeleri aşama aşama maddelendirin.
  2. Ardından belirlediğiniz online eğitim programı aşamalarını ve bu hedeflere ulaşmanız gereken süreleri içeren bir form oluşturun. Bu form birkaç seçenekli olsun ki birini başaramadığınızda diğer plana geçebilesiniz.
  3. Online eğitim başarısı için belirlediğiniz programı sürelerine uyarak gerçekleştirmeye başlayın.
  4. Son olarak tüm aşamaları tamamladığınızda hedeflere ulaşıp ulaşmadığınızı kontrol edin ve eğer bir eksiklik bulursanız eksik olduğunuz yönleri tamamlamak için tekrarlar ya da aşamayı pekiştirici etkinlikler yapıp eğitimi tamamlayın. Tüm aşamaların ardından sertifika sınavına çalışmanız başarı açısından çok yeterli olacaktır.
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2014
  • online eğitim ,
  • online eğitim programı ,
  • online eğitim programları ,
  • online eğitim sertifika programları ,
  • online eğitimin başarısı
Blog Yazarı