Online Eğitimde Başarılı Olabilmek İçin Kişilerde Olması Gerekenler

Son zamanlar özellikle iş çevrelerinde ve kariyer hedefi olan kişilerin en çok tercih ettiği eğitim şekli online eğitim olmuştur. Bu durum sözü edilen eğitim yönteminin sağladığı avantajlardan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar her kesimden insan yüksek lisans düzeyindeki online eğitim programlarına katılabiliyor olsa da herkesin çok başarılı olacağı ya da aldığı eğitimi iş yaşamına uygulama becerisi kazanacağı kesin olmamaktadır. Uzaktan eğitimde başarılı olabilmek için eğitimi alacak kişinin bazı özellikleri barındırması gerekmektedir. Bu özellikleri maddeleyelim;

  1. Yapılan araştırmalara göre online eğitim programlarında başarıyı yakalayan kişiler genelde serbest çalışmayı seven kişilerdir.
  2. Sözü edilen eğitim biçiminde başarı yakalayabilmek için kendi kendinize motive olan bir kişi olmanız gerekmektedir.
  3. Başarının en önemli anahtarı ise sistemli çalışmaya yatkın olmak ve çalışma zamanlarını düzenli bir şekilde planlayabilmektir.
  4. Online eğitim sisteminde en önemli konulardan bir tanesi de günlük yaşamın ya da yapılmak istenen aktivitelerin çalışmanızı engellememesidir. Bu nedenle asla gezme zamanlarını genişleterek çalışma zamanınızı kısıtlamamalısınız.
  5. Bu maddeye kadar saydığımız kişilik özelliklerinin haricinde bir de teknik beceriler bulunmaktadır ki bu kısım da başarı açısından önem taşımaktadır. Teknik beceri olarak yeterli bilgisayar bilginizin, evde ya da çalışmayı planladığınız alanda çalışmaya uygun ortamın ve tenik sorun yaşamamak adına da bahsi geçen programın yeterli desteğinin olması gerekmektedir.
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2014


  • online eğitim ,
  • online eğitim programları ,
  • online eğitim sistemi ,
  • online eğitimde başarı ,
  • online eğitimin avantajları
Blog Yazarı