Online Eğitim ve Uzaktan Eğitim Nedir?

Online;  Türkçe karşılığı, kelime anlamı olarak on ve line kelimeleri çevrildiğinde 'açık hat' demek diye düşünülebilir.  Ancak Online,  internet bağlantısını kullanana bilme işlevi olan cihazların,  aktif internet hattına kablo ya da WiFi ile  kablosuz olarak ya da GSM hattı üzerinden  bağlı olması olarak algılanır.

İnternet alışveriş, iletişim, ticaret gibi bir çok işlevi barındırır. İnternet hemen her alanda bir şekilde insanların hizmetindedir. İnternet, bu denli aktif olarak kullanılınca, eğitim alalında da internetten faydalanmaya başlandı.  Özellikle uzaktan eğitim olarak adlandırılan, fiziki olarak bir okul binasına dersliğe gitmeye gerek kalmadan evden televizyon, mektup, gibi yöntemlerle yapılan eğitim, artık bilgisayarlar ile verilmeye başlanmıştır.

Online Eğitim; İnternet hattına bağlantısı sağlanmış bir bilgisayar ile önceden kayıt edilmiş dersleri izlemek, ya da canlı olarak verilen dersleri takip etmektir.  Özellikle Sertifika Eğitim Programları için son dönemde online eğitim sistemi ile verilmektedir.

 

Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2014


  • online eğitim ,
  • online eğitim nedir ,
  • Sertifika Eğitim Programları ,
  • uzaktan eğitim ,
  • uzaktan eğitim nedir
Blog Yazarı

Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde Blog Yazarlığı eğitimi almış olan öğrenciler konuk yazar olarak yazılarını gönderebilmektedir. Yazının sonunda yazarın adı yer almaktadır.