Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitim ve Sertifika Programları Nelerdir?

03 Nisan 2018, 1658 defa okundu.
Online Eğitim ve Sertifika Programları Nelerdir?
Online Eğitim ve Sertifika Programları

İstanbul İşletme Enstitüsü yenilikçi bir eğitim modelini herkese açık olarak sunan özel araştırma ve eğitim kurumudur. Değişim teknolojide olduğu kadar iş hayatında da birçok yeniliği karşımıza çıkarmıştır. Değişime ayak uydurmak ve değişimin özünü anlamak için yeni teknolojiyi kullanmak gerekir. Online eğitim programları ile iş hayatında başarıyı yakalayabilir, değişen tüm kuralları zaman tasarrufu ile öğrenebilirsiniz. Online eğitimler tamamen web üzerinden yapılmakta ve kayıt, eğitim ve sonuç alma gibi tüm süreçleri internet üzerinden yürütebilirsiniz.

Başta insan kaynakları yönetimi olmak üzere, iş hayatında ihtiyaç duyduğunu ve kişisel gelişiminizi tamamlayabileceğiniz tüm eğitimlere ücretsiz online eğitim sistemiyle katılabilirsiniz. Bunun öncesinde online eğitim nedir sorusuna da cevap verelim: İnternet hattına bağlantısı sağlanmış bir bilgisayar ile önceden kayıt edilmiş dersleri izlemek, ya da canlı olarak verilen dersleri takip etmektir. Sertifikalı Eğitim Programları uzaktan eğitim sistemi ile verilmektedir.

İş hayatında profesyonellik iş başarısı için oldukça önemli bir konudur. Mesleki yeterliliği sağladığı gibi terfileri de etkilemektedir. Profesyonelliği arttırıcı bazı yöntemler bulunsa da gerekli konularda eğitim almak hepsinden daha yararlı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sözü edilen eğitimler ise yüksek lisans eğitimi düzeyinde olup online eğitim programları sayesinde online kampüslerde profesyonel olarak karşılanabilmektedir.

Online Eğitimler Nelerdir?

Aşağıda bazı eğitimlerin kısa açıklamaları yapılmıştır. Dilediğiniz eğitimi yukarıdaki bölümden seçebilir ve kariyer hayatınızda büyük bir adım atabilirsiniz. Öğrenmek pahalıdır, ama bilmemek daha pahalı...

Blog Yazarlığı Eğitimi Son dönemlerde popüler olan Blog yazarlığı online sertifika programları ücretsiz olarak verilmektedir. Kendi blog sitesini oluşturmak isteyen kişiler ya da herhangi bir blog sitesinde yazarlık yapmak isteyenler bu programa kayıt olabilirler.

Blog yazarlığı ücretsiz online sertifika programları sayesinde bilgi birikimlerinizi birçok kişiye ulaştırma şansı elde edebilirsiniz. Bu işi hobi olarak yapabileceğiniz gibi ekonomik kazanç sağlayacağınız bir iş olarak da sürdürebilirsiniz. Sizlere ücretsiz sertifika eğitimi ile doğru hedef kitleye doğru bilgiler ile ulaşmanın yolları anlatılmaktadır. Eğitime gereken özeni gösterirseniz, bloglarda yazdığınız yazılar birçok kişi tarafından okunur.

Ücretsiz sertifika programları kapsamında blog yazarlık eğitimine blog sayfası oluşturmak isteyenler ve blog sitelerinde yazar olmak isteyenler katılabilir. Ayrıca içerik oluşturma alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız ve bu alana yoğun bir ilgi duyuyorsanız da blog yazarlığı eğitimi size göredir. Sizleri hedeflerinize ulaştıracak olan sertifika programına dahil olmak istiyorsanız bir internetinizin olması ve internete girebileceğiniz teknolojik cihazınız olması yeterlidir. Eğitime başvurarak belirlenen sürelerde eğitimlere online katılmanız sonrasında yapılacak olan online sınavda başarılı olursanız sertifikanız sizlere ulaştırılmaktadır.

Bordro Uygulamaları

Bordro Uygulamaları eğitimi ücretsiz eğitimler arasında en çok ilgi gösterilen alanlardan biridir. İnsan kaynakları ve muhasebe alanlarında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu programa katılabilirsiniz. Kapsamlı olarak sunulan ücretsiz eğitimler sonrasında işçiler ve işverenler arasındaki ilişkiyi düzenlemeyi öğreneceksiniz. Bu da kendinizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlayacak.

Muhasebe kavramı çok geniş bir kavramdır. Hemen her firmada muhasebe departmanı bulunmaktadır. Bu da online sertifika programları ücretsiz eğitimlere olan ilgiyi artırmaktadır. Çünkü firmalar muhasebe elemanlarına ihtiyaç duyduklarında bu işi bilen ve eğitimini almış sertifikalı kişileri çalıştırmak isterler. Bu noktada ücretsiz online sertifika programları ile sertifika alan kişiler birkaç adım önde olarak iş hayatına atılırlar. Bu da kısa sürede istenilen firmada iş sahibi olmanız anlamına gelmektedir.Ücretsiz sertifika eğitimlerinden olan Bordro uygulamaları ile yasal prosedürlere uygun olarak bordrolama işlemlerini öğrenmeniz amaçlanır. Bu alanda uzman olmanız sağlanarak işi en ince ayrıntısına kadar kavramanız sağlanır. Sizlere verilen ücretsiz sertifika programları için deneyim şartı yoktur. Adobe Flash Player yüklü olan tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonlarınızdan eğitime katılabilirsiniz.

Bordrolama online eğitim sertifika programı bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Ayrıca insan kaynakları uzmanı, uzman yardımcıları, asistanları ile personel bölümlerinde çalışan ve kendilerini bu alanda ileri seviyelere taşımak isteyen kişiler de bu programa katılabilirler.

Tıbbi Sekreterlik Uzmanlığı Eğitimi

Günümüzün popüler mesleklerinden biri olan Tıbbi Sekreterlik alanında kendinizi ilerletmek istiyorsanız online sertifika programları ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Sağlık kuruluşlarında görev yapan tıbbi sekreterler tıbbi dokümantasyon süreçlerini iyi bilmelidirler. Hastanedeki arşivin düzenlenmesini, hastaların kayıtlarının tutulmasını ve yasal düzenlemeleri en iyi şekilde öğreneceğiniz ücretsiz online sertifika programları sayesinde kısa sürede iş sahibi olabilirsiniz. Çünkü bu sektörde istihdam oranı çok yüksektir.

Deneyim istenmeyen ücretsiz sertifika eğitimlerine tabletiniz, telefonunuz ya da bilgisayarınızdan katılabilirsiniz. Bu eğitimlere sağlık kurumlarında görev almak isteyenler, hasta kayıt ve yönlendirme biriminde çalışmak isteyenler ve alanlarını değiştirmek isteyenler katılabilir. Uzman eğitmenler tarafından verilen ücretsiz sertifika programları ile tıbbi sekreterliğin gerektirdiği terminolojiyi öğreneceksiniz. Program tamamlandığında hem sekreterlik bilgileri hem de bazı sağlık bilgileri iyi bir şekilde öğrenilmiş olacaktır.

Mobbing Eğitimi

Birçok işyerinde hem fiziksel hem de ruhsal baskı ile karşı karşıya kalan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Ancak birçok çalışan halen mobbingin ne demek olduğunu tam anlamı ile bilmiyor. Bir nevi yıldırma anlamına gelen mobbing karşısında kendinizi nasıl savunacağınız ve koruyacağınız online eğitim sertifika programı kapsamında anlatılmaktadır. Aktif bir internet bağlantısı ve bilgisayar ile katılabileceğiniz eğitimler sayesinde psikolojik taciz ile baş edebilirsiniz.

Hizmet sektöründe çalışan herkesin katılabileceği ücretsiz eğitimler ile hukuksal olarak mobbing ile alakalı neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğitim kapsamında Mobbing ve Mobbing kavramları, nedenleri, sonuçları ve bu sorunlar ile baş etmenin yolları konu başlıkları anlatılmaktadır.

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Herhangi bir işe başvuru yapıldığında mutlaka mülakat aşaması geçirilmektedir. İş hayatının vazgeçilmezlerinden biri olan mülakat aşamasında gösterilen teknikler ile işe sahip olup olamayacağınıza karar verilmektedir. İşe kabul edilebilmek için neler yapılması gerektiği bu eğitim ile verilmektedir.

Mülakat teknikleri eğitimine insan kaynakları uzmanları, iş görüşmesine katılacak olan kişiler, işe alım uzmanları ve mülakat teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir. Eğitim sürecinde mülakat ve mülakat teknikleri ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Finans ve Muhasebe Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsünde en çok talep gören eğitimlerden biri de Finans Muhasebe Eğitimidir. Günümüzde her alanda finans ve muhasebe bilgisine sahip elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız sertifika programına online olarak katılabilirsiniz.

Muhasebe ve Finans işlerinin nasıl yapılması gerektiği ve muhasebe verilerinin ne şekilde yorumlanacağı eğitim süresince öğretilmektedir. Bu eğitimden sonra finans ve muhasebe konularında birçok farklı bilgiyi yorumlama yeteneğini kazanacaksınız. Firmaların muhasebe ve finans departmanlarında çalışmayı istiyorsanız bu eğitim tam size göre. İş deneyimi istenmeyen eğitim kapsamında muhasebe ile finansın tarihçesi ve nasıl yapılabileceği anlatılmaktadır.

İşaret Dili Eğitimi

İşitme engelli olan vatandaşların iletişim kurmalarını sağlayan işaret dili çok önemlidir. Ülke genelinde işitme engellilerin sayısı düşünüldüğünde bu dilin ne kadar gerekli olduğu anlaşılabilmektedir. İşaret dilinin özel bir cümle yapısı ile grameri vardır.

Eskiden çok az kişi bu dili bilirken, artık çoğu kişi bu dili öğrenmek için adımlar atmaktadır. İşitme engelli olan vatandaşlar ile iletişim kurulmasını sağlayan bir köprü olan işaret dili eğitiminde birçok ifade el hareketleri ile anlatılmaktadır.

Öğrenmesi son derece kolay olan bu işaret dili, sizleri iş dünyasında daima ön sırada tutar. Bu eğitim sadece işitme engelli olanlar için değildir. Onlarla rahat iletişim kurmak isteyen, iş ya da sosyal yaşamında bu eğitimi kullanabilecek kişiler katılmaktadır.

Bu eğitim ile işaret dilinin temel bilgileri öğretilmektedir. Günlük hayatta temel ihtiyaçları karşılayabilmek için gerekli olan bütün konuşmalar işaret diline yansımalı olarak verilmektedir. Eğitim kapsamında alfabe, Türk işaret dili ve tarihçesi, iletişim kurmak için gerekli cümleler ve kelimeler ile fiiller anlatılmaktadır.

6 yıldır online eğitim sertifika programları sunan İstanbul İşletme Enstitüsü öğrenmeye istekli olan bireylere ücretsiz eğitimler vererek toplumun gelişmesini sağlamıştır. Kendinizi mevcut işinizde geliştirmek istiyorsanız ve herhangi bir alanda iş sahibi olma hedefiniz var ise ücretsiz online eğitimler sertifika programlarımıza katılabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi'nde Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun oldum. Blog Yazarlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi sertifikalarım bulunmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!