Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitim Ücretleri

02 Mayıs 2017, 1402 defa okundu.
Online Eğitim Ücretleri
Online Eğitim Ücretleri

Enstitü online eğitim programı ücretlerinden bahsetmek için hazırladığım bu makalede sizlere bir anımdan bahsedeceğim. Ama onun öncesinde şunun altını kesin olarak çizmek istiyorum. İstanbul İşletme Enstitüsünde online eğitim sertifika programları ücretsizdir. Bu eğitimlerden hiçbir şekilde ücret alınmamaktadır.

Şimdi gelelim benim eğitim ve ücret ilişkisindeki önemli anıma... Üniversiteyi kazandığımda okula kayıt olmak için okulun yolunu tuttum. Kayıt işlemlerini yapmak için okula giderken kapısından girmeden okulun duvarına büyük yazılarla bir yazı yazmışlardı. Bu yazıyı ya öğrenciler yazdı ya da herhangi bir aktivist. Ama eminim okul yönetimi bunu sildirmek istiyordur. Yazı şu: eğitim cüzdana sığar mı?
Bu düşündürücü ifadeyi okuyunca insan eğitimin neden ücretli olduğu konusunda ciddi bir sorunun içerisine giriyor. Vergi verdiği devletin karşılamasını istiyor. Ama bu günümüzde pek mümkün değil. Sadece ülkemizde değil, birçok ülkede eğitim ücretli olarak veriliyor.

Ücretsiz Eğitim Mümkün mü?

Online eğitim her ne kadar fiziksel bir ortam yerine online bir ortamda, internet üzerinden yürütülüyor olsa da online eğitimlere katılabilmek için bazı masrafları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu birçok online eğitim şirketinin eğitim için aldığı ücrettir. Bu alınacak eğitime ve eğitim kurumuna göre değişse de eğitim ücretleri bazı zamanlar kişilerin bütçelerini aşacak kadar fazla olabilmektedir. Son zamanlarda adı sanı bilinmeyen online eğitim veren yerleri konunun dışında tutacak olursak online eğitim için ciddi bir ücret ödemeniz gerekebilir. Sözü edilen masraflara kurs ücretlerinin yanında eğitim için gerekli araç gerecin de ilave edilmesiyle masraflar büyüyebilmektedir. Örneğin bilgisayar ya da tablet. Ancak, İstanbul İşletme Enstitüsü iş dünyasındaki eğitim açığını kapatmaya katkı sağlayarak birçok online eğitim ücretlerini kaldırmıştır. Üstelik kaliteli eğitimin tek adresi olmaya da devam etmektedir.

Nereden Ücretsiz Online Eğitim Alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsündeki online eğitim programları çoğunlukla ücretsiz olup, işverenlerin sistem üzerinden ulaşarak inceleme yapabileceği sertifika kodları dahi ücretsiz olarak verilmektedir. Enstitü ücretsiz eğitim programlarından bahsetmek gerekirse stratejik yönetim, toplam kalite yönetimi, iş hukuku uygulamaları, iletişim teknolojileri ve toplum, insan kaynakları yönetimi, finansal yönetim ve performans değerlendirme şeklinde işletme için önemli derslerdir. Bu kursları aldıktan sonra sertifika kodu dışında basılı sertifika isterseniz sadece ücret ödeyerek edinebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi'nde Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun oldum. Blog Yazarlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi sertifikalarım bulunmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!