Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitim Serüveni

12 Haziran 2019, 1652 defa okundu.
Online Eğitim Serüveni
online eğitim, eğitim, online eğitimler, ileri excel eğitimi, öğrenci, sertifika programları,

Velilerin fazla onaylamadığı ama çoğu öğrencinin çok istediği bir eğitim sistemi denilebilir online eğitim için. Veli okulda verilen sıkı ve belli zamanlarda verilen eğitimi onaylarken öğrenci ise istediği zaman öğrenebileceği ve rahat olacağı bir eğitim ister.

Yani genelde öğrenciler online eğitimler almak isterken veliler ise okulları tercih eder. Bazı veliler online eğitime destek verse de internetteki zararlı içeriklerden korumak için çocuklarını internetten uzak tutarlar. 

Bu çok yanlış bir hareket bence. Çünkü çocuğunuzu internetten uzak tutmak yerine onu takip ederek zararlı içeriklerden koruyabilir ve bunun yanında alacağı online eğitime de engel olmamış olursunuz.

Neden Online Eğitim ?  

Yukarıdaki bahsettiğim gibi online eğitim çoğu öğrencinin hoşuna gider. Çünkü bir şeyler öğrenmek isteyen kişi zorla öğretilmeye çalışılan konuyu anlamakta zorluk çeker. Gün geçmiyor ki güzel ülkemin eğitim sistemi değişmesin. 

Okulların eğitim sistemi her geçen gün zorlaştırılıyor. 2018 yılında ilk defa uygulanan LGS (liseye geçiş sınavı) sırasında sabah-akşam ders çalışan ve iyi bir okula gidebilme hayali kuran çocuklar büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Bu yazılanların hepsi sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar ve yakın çevreden duyumlarla onaylanmış bilgilerdir. Okula gitmeye ve öğrenmeye kimse karşı değil ama eğitim sistemindeki eksiklere herkes karşı.

Online Eğitim Nereden Alınmalı?

İstanbul İşletme Estitüsü tarafından başlatılmış olan Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları uzun zamandır çok popüler.

Seçilebilecek çok fazla eğitim kategorisi olmasının yanında canlı derslerde yazılı olarak verilen notlar da bulunuyor. Ayrıca eğitimlerden sonra verilen Sertifika Kodu Ya da Başarı Belgesi ile öğrencilerin başarısı kanıtlanıyor.

Sertifika kodu veya başarı sertifikası iş dünyasında size tüm kapıları açabilir. Ücretsiz uzaktan online eğitim yöntemiyle yüksek lisans düzeyinde eğitim alıp, iş yaşamında kalıcı bir başarı elde edebilirsiniz.

Başarınızı özgeçmişinizde ya da dijital özgeçmişinizde sergileyin ve iş başvurularında ön plana çıkın. 

Online Eğitim Yararlı Mı?

Online eğitim almanız için bir zorlama zaman yok. Bu yüzden bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler daha az sıkılır ve öğrenmek istediği bilgiye daha çok odaklanır. Bu sayede bilgi öğrencinin aklında daha iyi yer alır ve uzun süre unutmaz.

Herhangi bir iş başvurusunda cv hazırlarken online eğitimden alınan dijital sertifikayı yada elden alacağınız başarı sertifikasını çalışmak isteyeceğiniz yere göndererek işe alınma ihtimalinizi bir tık yükseltir.

Örneğin İleri Excel Eğitimi sertifikasına sahip  bir iş arayan herhangi bir şirkette muhasebe ve analiz işlerini kolaylıkla yapabilir.

Online Eğitim Mi Klasik Eğitim Mi?

Online eğitim almak için gidilmesi gereken belirli bir mekan yoktur. Gerekli olan şeyler de günümüzde hemen hemen herkesin sahip olduğu şeylerdir. İnternete bağlanabilen herhangi bir araç ve aktif internet bağlantısı.

Klasik eğitimde kitap,defter,kalem bi ton yük ve bunun yanında yüksek masraflar. Ayrıca kimi öğrenciler uzak mesafe kimileri ise yakın mesafe yol gider.

Eğitim alanına yakın olan öğrenciler için pek sorun olmasa da uzak olanlar baya bi yorulur. İnsan yorgun olunca iş yapmayı sevmez ve yaparsa da istemeden düzensiz yapar. 

Online eğitim için bir süre yoktur. İsteyen istediği zaman eğitime katılabilir. Yaş sınırı ya da sabahın köründe uyanma zorunluluğu da bulunmuyor.

Klasik eğitimde online eğitimin aksine 6-7 yaşlarında eğitime başlama zorunluluğu ve çoğu okul için sabah saat 8:00-8:30 da okulda olma zorunluluğu var. 

Öğrenciler sabahın köründe uyanıp kahvaltı bile yapmadan okula gider. Kendimden biliyorum bende öğrenciyim. Öğrenciler için sabah erkenden uyanmak zaten çok büyük sıkıntı.

Yazan:Selman Şahin
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!