Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitim Seçenekleri ve Faydaları 

05 Kasım 2019, 1315 defa okundu.
Online Eğitim Seçenekleri ve Faydaları 
online eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, sertifika

Son yılların en gözde kurs seçeneklerinin başında gelen online eğitim, sunduğu faydalar ve avantajlar nedeniyle tercih sebebi olarak görülüyor. Her yaştan öğrencinin katılım gösterebileceği bu enstitü fırsatları sonunda sınavlarını başarıyla tamamlayan bireyler, sertifika almaya hak kazanıyor. Alınan sertifika, hem yurt içinde hem de yurt dışında özel ve resmi kurumlarda geçerliliği bulunan son derece önemli bir belgedir. 

Online eğitimler sayesinde dileyen herkes eğitim alma imkanına sahip oluyor. Böylece eğitimde fırsat eşitliği doğuyor. Okuldan istediği verimi alamayan, yeni şeyler öğrenmek isteyen, daha iyi bir kariyer hedefleyen, ek gelir elde etmek isteyen, yeni bir iş kurmayı düşünenler ve dahası... Herkesin beklentisini karşılayacak nitelikli eğitimler alabilmek mümkün. Bunların yanı sıra online eğitimler, bireylere daha pek çok fayda sunar. 

Online Eğitimin Sunduğu Faydalar Neler?

Çok sayıda ücretsiz eğitim mevcut: Online eğitimlerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Eğitimleri incelemek, katılabilmek için yalnızca sisteme kayıt olmanız ve giriş yapmanız yeterlidir.

Ücretli olan eğitimlerin her bütçeye uygun olması: Yine online platforma giriş yapılarak enstitü ve online eğitim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak mümkündür. Söz konusu fiyatlar her bütçeye uygun olması nedeniyle hem Türkiye'de hem de dünya çapında katılım oranları oldukça yüksektir. 

online eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, sertifika

Coğrafi engelleri ortadan kaldırması: Eğitimlerin merkezi İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde olsa da bu enstitü ve kursların sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak için bu kentlerde bulunma zorunluluğu yoktur. Eğitimler direkt olarak internet üzerinden verildiği için online eğitim fırsatları yurt dışından dahi değerlendirilebilir. 

Esnek eğitim saatlerine sahip olması: Esnek saatlere sahip olan online eğitimler, hem gündüz hem akşam saatlerinde verilmektedir. Canlı derslere katılım sağlayamadığınızda eğitimler kaydolmuş şekilde ders sayfanızda hazır bulunur. Eğitim süresince videoları tekrar izleyebilir, öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Günlük 1 saat olarak verilen eğitimlerin toplamda kaç gün ya da kaç hafta süreceği bilgisi eğitimlerin sayfalarının içerisinde yer almaktadır. Üstelik satın aldığınız ücretli eğitimlere 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz.

Öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı: Ders videolarınız eğitim süresince kayıtlı kalacaktır. Anlamadığınız ya da yeniden dinlemek istediğiniz derslere erişebilirsiniz. Öte yandan, sınavınızdan geçer not alabilmenize yardımcı olması için deneme sınavı imkanı mevcuttur. Eğitim sınav tarihinden önce deneme sınavına girmeniz iyi bir hazırlık olacaktır

Nitelikli eğitim sunması: Alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerin katıldığı online eğitim seçenekleri ezbere dayalı olmayıp mesleki ve teorik bilgilere dayanmaktadır. Birçok farklı örnekle açıklanan ders konuları öğrencilerin çok daha kolay anlaması için tekrar edilmektedir. Kursiyerler anlamadığı konuları sorabilir ve başka örneklerle konunun üstünden geçebilir. 

Sertifika imkanı: İş arama ve iş bulma süreçlerinde büyük bir yardımı bulunan sertifikaları, katıldığınız eğitim sonrası uygulanan sınavdan geçerli not elde ettiğiniz takdirde, almaya hak kazanırsınız. Ücretsiz eğitimlerden sonra sınavdan başarılı olup sertifika almaya hak kazandıysanız cüzi bir miktar ödeyerek sertifikanızın sahibi olabilirsiniz. Ücretli eğitimlerin sınavından başarılı olmanız durumunda ise sertifika ücretsiz şekilde tarafınıza ulaşır. 

Bu sertifika için bir sınava girmek yeterli olmaktadır. Sınavda başarısız olan öğrenciler, eğitime yeniden kayıt olup, eğitim sonrasında sınava yeniden girebilir. Özgeçmişe direkt olarak eklenebilen sertifika resmi bir belge niteliği taşıyıp birçok farklı sektörde kullanılabilir. 

Online Eğitimde Seçenekler Neler?

Online eğitimlerde ilk seçenekleri kişisel gelişim eğitimleri oluşturmaktadır. Son zamanların en popüler meslek seçimlerinin başında gelen blog yazarlığı ve sosyal medya yönetimi gibi internet odaklı eğitimler de yer almaktadır. Ek olarak anlayarak hızlı okuma eğitimleri, cv hazırlama pratikleri ve etkili sunum teknikleri de deneyimli ve uzman hocalar tarafından veriliyor. Fotoğrafçılık, işaret dili ve stratejik yönetim gibi teknik bilgi gerektiren eğitimler de mevcut seçenekler arasında yer almaktadır. 

Satış ve pazarlama, finans-muhasebe eğitimleri ve insan kaynakları eğitimleri de her yaşta öğrencinin tercih edebileceği diğer seçenekler arasında yer alıyor. Kayıtlar online olarak ve telefon ile yapılabilir. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!