Published on: 14 Haziran 2018 Zeynep Karadağ 1 Yorum
Okuma Sayısı : 822

Online eğitim kariyer hayatınızda etkili sonuçlar getirebilir. Ancak doğru eğitim programını seçemezseniz boşa vakit kaybedebilirsiniz. Günümüzde insanlar eğitim programına katılmanın geleceklerine yapacakları en iyi yatırım olduğunu düşünürler. Günümüzde üniversite mezunu olanların lise mezunu olanlara kıyasla daha iyi bir kariyeri olduğu bir gerçek. Üniversite mezunları çok daha fazla para kazanıyor ve kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanıyor. Ayrıca eğitim geçmişinin iyi olması yeni yetenekleri de kazanma konusunda ilginç bir beceri sağlıyor. Online eğitimle ilgili ilginç bulduğum yönleri aşağıdaki pargraflarda sıraladım.

Online Eğitim Avantajları

Online eğitim programına katılarak yeni yeteneklerinizi keşfedebilir, sertifika programlarına katılabilir ve yeni deneyimler elde edebilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim sertifika programları sunmaktadır. Öğrenciler farklı programlara katılabilirler ve örgün eğitimdeki ücretleri ödemeden başarılı olabilirler. Çünkü online eğitim programlarının birçok avantajı vardır. Öğrenciler örgün eğitimdeki gibi derslere katılmak zorunda kalmazlar ve uygun zamanda uygun yerde çalışabilirler. Ayrıca eğitim sürelerini kendileri kontrol edebilir, düzenleyebilir ve örgün eğitim sertifika programında alacağı katkıyı daha hızlı alabilirler.

Her şeyden önce online eğitim programında konaklama ve ulaşım gibi giderler olmadığı için herhangi bir ek ödeme yapmalı gerekmez. Daha da ilginç olanı online eğitim öğrencileri istedikleri ülkeden eğitime katılabilir. İhtiyaçları olan tek şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon. Tabii bir de internet… Bunun yanında eğitim sürecinde eğitmenlere danışabilir ve onlarla bilgi alışverişinde bulunabilirler.

Online eğitime katılan öğrenciler hakkında ilginç bulduğum bazı şeyleri aşağıda sıraladım.

Online Eğitimin İlginç Çıktıları

İlk olarak online eğitim öğrencilerinin örgün eğitim alan öğrencilere göre başarı notları daha yüksek. Bence bunun en büyük sebeplerinden biri öğrencinin çalışmaya çok daha fazla vakti olması. Herkesin bir çalışma alışkanlığı var ve bu alışkanlığı kendilerine belirliyorlar. Düşünsenize okul size bir saat veriyor ve siz o saatlerde henüz uyanmamış oluyorsunuz. Tembellikten değil alışkanlık böyle. Ya da öğle uykusunu çok seven birisiniz. Bu durumda ya derse gitmeyi seçeceksiniz ya da okula. Ama online eğitim programına katılmak istediğinizde böyle bir zorunluluğunuz yok. Bu durumda ders notlarını daha yüksek olabiliyor.

Online eğitim öğrencilerinin daha disiplinli olduğu ortaya çıkmış. Ben demiyorum araştırma sonuçları diyor. Motivasyonları daha yüksek ve daha başarılı oluyorlar. Bence bu da özellikle sosyal yaşamın çok aktif olmadığı yerlerden eğitime katılan kişilerin eğitime daha sıkı sarılmalarından kaynaklı. Nereden mi biliyorum? Çok yakın arkadaşım Anadolu şehrinde üniversiteye gitti ve online eğitim programlarından çok daha fazla şey öğrendiğini ve yaklaşık 100 programa katıldığını söyledi. Çünkü kafasını karıştıracak başka etkenler yok.

Son olarak online eğitim öğrencileri zamanı daha iyi kullanıyorlar. Zaman yönetiminde çok başarılılar. Bu onlara eğitim dışında çok daha fazla zaman yaratmaları anlamına geliyor.

Son sözüm ise iki kelime. Siz de katılın.

  • online eğitim ,
  • online eğitimde başarı ,
  • online eğitim dersleri ,
  • online eğitimde verimli çalışma ,
  • online eğitim masrafları
Yorumlar(1)
Yorumlar
5,0
Ortalama Değerlendirme
%100
%0
%0
%0
%0
Değerlendirmeler
H. B.
17.Ağustos.2018

Daha açıklayıcı olmazdı :)

Yazar
    Blog Yazarı
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, başarı, kariyer planlama, doğru özgeçmiş düzenlemeleri gibi birçok alanda yazılar yazıyor.

Devamı