Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitim

21 Eylül 2018, 5515 defa okundu.
Online Eğitim
Online Eğitim, sertifika, kişisel gelişim

Yaşadığımız hayat boyunca bir yerlere gelebilmek için kendimizi sürekli olaraktan eğitmemiz gerekiyor. Daha iyi yerlere gelmek, daha güzel ve kaliteli bir hayat yaşamak için kişisel eğitimimize önem vermemiz gerekiyor. İnternet sayesinde eğitimlere çok kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Kolay olmasının yanında ders çeşitliliği de yeterli seviyede. Yerli kaynaklar olduğu gibi yabancı kaynaklardan da eğitimlere ulaşabiliyoruz.

Önemli olan kendimizi eğitmeyi istemektir

online eğitim, online eğitim nedir, online eğitim avantajları

Online eğitim hayatımızda oldukça önemli bir yerde. Öyle olması da gerekiyor. Online eğitimin faydası nedir? İstediğimiz her zaman istediğimiz her yerde yanımızda elektronik cihazlar sayesinde internete bağlanıp istediğimiz eğitimi bulabilmemiz ve bunu alabilmemizdir. Ücretli eğitimler olduğu gibi ücretsiz olanları da bir hayli fazla.

Online eğitim konusunda en büyük eğitim yuvası YouTube sayılabilir. Çünkü YouTube üzerinden herkes uzmanı olduğu alanda eğitim verebilmektedir. Tabi bunda iyi niyeti suistimal edenler de olacaktır. İnternet üzerinden eğitimlere kolay ulaşılabildiği gibi alanında doğru eğitimi vereni de bulmamız gerekiyor. Her söylenene inanmak yerine araştırıp doğru bilgiye ulaşmamız gerekiyor.

Online eğitim sertifika programları en fazla çalışan insanlar için iyi olmaktadır. Gün içerisinde çalışmış olmanın verdiği yorgunluk ile işten arda kalan zamanda evinde rahatça dinlenmek istemektedir. Bu dinlenme esnasında da bir şeyler öğrenmek ister. Veya işyerinde boşta kaldığı zamanlarda internette dolaşmak yerine bu zaman dilimini kendini geliştirmeye adayacaktır. Artık bu devirde zaman daha değerli. İşyerlerinde bireyler arası yarış daha zorlu olmaktadır. İlgili olduğumuz alanda her geçen gün kendimize yenilik yapmamız gerekmektedir. Bir şeyler katmamız gerekmektedir.

Nereden Online Eğitim Alabilirim?

Teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Ve aklın alamayacağı yerlere gelmektedir. Bu konuda biz de aynı şekilde hızlanmalıyız. Bu hıza ulaşabilmek için de kişisel eğitime önem vermemiz gerekiyor. Bunu verebilmemiz için online eğitim fırsatlarını kaçırmamamız gerekiyor. İstanbul İletişim Enstitüsünde alınan ücretli ve ücretsiz dersler bu konuda fazlasıyla yardımcı olmaktadır.

Online eğitimin bir diğer yararı da normal eğitimlere göre maddi yönden daha rahatlatıcıdır. Her geçen gün yeni eğitimler çıkmaktadır. Eğitimciler insanların bu ilgi ve alakalarına karşı kayıtsız kalmıyorlar. Yeni bölümler, yeni dersler, yeni eğitimler sürekli olarak gelmektedir. Bu konuda eğitimciler de üzerlerine düşenin en iyisini yapmaktadırlar. Sonuçta onlar da çağa ayak uydurmanın yanında diğer insanların da buna ayak uydurması için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Gelecek teknolojide, gelecek eğitimde, gelecek çok daha zorlu olacak. Toplumsal dayanışma insanları bir yerlere getirdiği gibi artık gittikçe bireyselleşme yaratarak ön plana çıkmaktadır. Bireysel olarak aldığınız eğitim size bu konuda çok önemli katkılar sağlayacaktır. 

Yazar: Batuhan Bilgiç

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Ramazan Yiğit
28 Eylül 2018
5.0

Herkezin hayatında katılması gerkeen bir şey. Güzel yazu için sağolkun