Close
Mobil Menu Bars

Online E-Ticaret Eğitimi

06 Eylül 2019, 1913 defa okundu.
Online E-Ticaret Eğitimi
e-ticaret, dijital, alışveriş, internet, mobil, ticaret, online

İnsanlar, ilkel dönemden günümüze kadar ihtiyaçlarını karşılama arzusunda olmuştur. İlkel dönemlerde ihtiyaçlarını karşılamaya ve yaşamını idame ettirmenin peşinde olan insan, takas usulünü kullanarak günümüz ticaretin temellerini atmıştır. Geleneksel ticaretin artık her geçen gün değişim ve dönüşüm geçirdiği bir dönemdeyiz. Teknoloji alanında yaşanan inovasyonlar, geleneksel ticaretin gelişerek e-ticaret biçimine dönüşmesine zemin hazırlamıştır. 

Günümüzde Yükselen Yeni Trend E-Ticaret

İnternet, hayatımızı kolaylaştırmada son derece önemli yere sahiptir. İnternet; sosyal ağlar aracılığıyla insanlarla iletişim kurma, merak ettiğimiz konularda araştırma yapma, e-posta servislerinden yararlanma gibi günlük hayatta ihtiyacımız olan pek çok konuda bize yardımcı olmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan e-ticaret de, internetin bize sunduğu geniş imkanlardan bir diğeri. 

1970’li yıllardan günümüze kadar gelişim gösteren internet, ticaret konusunda da hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Yeni medyanın geleneksel medyayı geride bıraktığı günümüzde ticaretin de sanallaşması, teknolojiye taşınması kaçınılmazdır. İletişim uzmanı Herbert Marshall McLuhan’ın 1960’larda öne sürdüğü Küresel Köy Teorisine göre; kitle iletişim araçlarının hızla yayılması ve herkes tarafından kullanılması, dünyayı küresel bir köye dönüştürecekti. Günümüze baktığımız zaman teknolojinin, kitle iletişim araçlarının kolay erişilebilir olması, teoriyi doğrular nitelikte. 

e-ticaret, dijital, alışveriş, internet, mobil, ticaret, online

E-Ticaret Hayatı Nasıl Kolaylaştırdı?

Dünyada dijital dönüşüm yaşanırken, tüketicilerin de hizmete, ürüne ulaşma biçimi değişti. 

E-ticaret, internet erişiminin olduğu her yerden kolayca sağlanabilmektedir. Gündelik koşturmalardan alışverişe fırsat bulamayan ya da vakit ayırmak istemeyen bireyler, evinden çıkmadan  ve oturduğu yerden, dakikalar içinde sipariş oluşturabiliyor. Oluşturulan sipariş kısa sürede kapımıza kadar geliyor. 

Neden E-Ticaret?

Zaman, gittiğinde yerine konulamayan, para ile satın alınamayan bir şeydir. Zamanla yarıştığımız günümüzde dijital dünyadaki hız, e-ticaret alanını daha cazip kılıyor. Öyle ki, market alışverişinde alacaklarımızı bile internetten kısa sürede oluşturup, siparişimizi dakikalar içerisinde kapımızda bulabiliriz. 

Diğer bir husus da, belirli internet sitelerinden daha önce yapılan alışverişler hakkındaki yorumları görebilir, oradan yola çıkarak ürün ve mağazaların kalitesi hakkında fikir edinebilirsiniz.

e-ticaret, dijital, alışveriş, internet, mobil, ticaret, online

E-Ticareti Nasıl Öğrenebilirim?

Dijital Girişimcilik ve E-Ticaret, küreselleşen dünyada ve dijitalleşen hayatlarımızda gitgide daha çok yer almaya devam edecek. E-ticaret, nitelikli eğitimlerle öğrenilebilen ve uygulanabilen bir şeydir. Önemli olan, e-ticareti öğrenmek için sabırlı ve istikrarlı olmalıyız. Bunun sonucunda size büyük kazanımlar sağlayacaktır. Online e-ticaret eğitimi ile dilediğiniz an dilediğiniz yerde e-ticaret öğrenebilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsünün E-Ticaret Eğitimi bu konuda size yardımcı olacaktır. Eğitim sonunda başarı elde etmeniz durumunda sertifika alabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!