Close
Mobil Menu Bars

Online Blog Yazarlığı Eğitimi

25 Ekim 2019, 2730 defa okundu.
Online Blog Yazarlığı Eğitimi
Online Blog Yazarlığı Eğitimi

 

Blog yazmak ilginizi çekiyorsa eğitimin ücretsiz olması daha da ilginizi çekmiş olmalı. Hem beni heyecanlandırması hem de kıymetli bilgiler edindirmesi bakımından blog yazarlığı eğitiminin öğrencilik hayatım boyunca ücretsiz olarak edindiğim en değerli derslerden olduğunu söyleyebilirim. Birbirimizle olan etkileşimimizde sosyal medyanın gücü tartışılmaz düzeyde olsa da paylaşmanın en güzel yollarından biri de blog yazmak. Yazmayı seviyor ve kendinizi yazarak ifade edebildiğinizi düşünüyorsanız blog yazmak sizin için biçilmiş kaftan. 

Hangi Konuda Yazacaksınız? 

Bloğunuzu açmadan ilk karar vermeniz gereken hangi konuda yazacağınızdır. Kişisel, teknoloji, yaşam, gezi, yemek veya cilt bakımı ve benzeri seçenekler arasından türünüzü belirlediğiniz taktirde bloğunuzun ismini seçmeniz de kolaylaşır. Yazacağınız konular da kafanızda oluşmaya başlar. Konu seçiminde en önemlisi ilgi alanlarınızdır.

Yaratıcı Olmak 

Çok daha fazla okura ulaşmak isterken tökezlememek adına yaratıcı olmalısınız. Bir hevesle başladığınız yazma serüveninizde bir süre sonra tıkanmış hissedebilir ve sosyal medyada birkaç cümle paylaşmak kadar kolay olmadığını fark edersiniz.

Yazım Kuralları 

Yazdığınız içerik ne kadar kaliteli de olsa o sırada sitenizde bulunan okuyucu için kolaylık önemlidir. Uzayıp giden cümleler ve imla kurallarından uzak yazılar da okuyanı rahatsız eder. Arama motorlarında öne çıkmanın yolu SEO kurallarına uygunluktan geçer. O yüzden başlık etiketleri, anahtar kelime kullanımı gibi teknikleri bilmeniz yazınızı öne çıkaracaktır.

Blog Yazarlığı Eğitimi Nereden ve Nasıl Alınır?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen eğitim online bir platformda yürütülüyor. Sitelerine kaydolup belirtilen tarihte derslere girebilmek adına online eğitime kayıt yapabiliyorsunuz. (Aynı anda en fazla 2 eğitime kayıt yapılıyor) Belirtilen tarihte sisteme girip blog yazarlığı eğitiminin videolarına ve yapmanız gerekenlere ulaşmanız mümkün. Bu online eğitimin en güzel yanı istediğiniz zaman sisteme kayıtlı olan dersi izlemek veya dinlemek.

Blog Yazarlığı Eğitim Videolarında Anlatılan Konular Neler?

  • Blog yazısıyla neler yapabiliriz?
  • Blog tarihçesi
  • Blog nasıl yazılır?
  • İyi bir blog yazmak için uygulanması gerekenler
  • SEO ve anahtar kelimeler
  • Başlıklar ve işimize yarayacak olan önemli site adresleri.

Blog Yazarlığı Eğitimi Süresince İstenilenler Neler?

  • Kayıtlı olan 4 adet ders videosunu izlemek ve gerekli yerlerde notumuzu almak.
  • Derste anlatılanlara uygun olarak blog yazarlığı ödevini belirtilen tarihte teslim etmek.
  • Eğitimdeki 2 örnek deneme sınavını çözmek.
  • Son gün yapılan sertifika sınavına katılmak.

Bu maddeler neticesinde eğitimi başarıyla tamamlayıp sertifikanızı alabilirsiniz. Hepsini uygulayıp başarısız olsanız bile kendinize blog yazabilmek adına çok şey katacağınızı söyleyebilirim.

Blog Yazarlığı Eğitimi Toplam Kaç Gün Sürüyor?

Son gün yapılacak olan sertifika sınavı ile birlikte toplam 7 gün sürüyor. Pazartesi günü başlayıp pazar günü sonlanıyor. Cumartesi günü ise ödev için son teslim tarihi. Yaklaşık iki senedir içinde bulunduğum blog dünyası hakkında tecrübe ettiğim ya da etmediğim birçok şey öğrendim. Blog yazarlığı hakkında heyecan duyuyorsanız hiç düşünmeden katılın bu eğitime. 

Yazar: Ece Özer
 

 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!