Close
Mobil Menu Bars

NLP Eğitimi ve Faydaları Nelerdir?

25 Ekim 2019, 2371 defa okundu.
NLP Eğitimi ve Faydaları Nelerdir?
NLP, NLP eğitimi, kişisel gelişim, online eğitim

Yaşamımızda rutin olarak gerçekleştirmiş olduğumuz ve farkında olmadan tekrarladığımız, algılama biçimimiz ve davranışlarımızı, NLP eğitimi alarak kontrol edebiliriz. Hayallerimizi gerçekleştirmemizde önemli olan NLP, rutin olan hayatımızı kontrol altına almak, hayata dair farkındalığımızı arttırmak ve buna göre davranmak olarak açıklanabilir. NLP, öte yandan yaşantımızı modelleme yöntemiyle beynimize kaydetmek ve buna göre davranış sergilemektir. 

NLP (Neuro-Linguistic Programming) ifadesindeki Neuro kelimesi, sinir sistemini belirtir. Duyularımız sayesinde edindiğimiz bilgiler nörolojik fonksiyonumuza etki eder. Bilgi edinme doğruluğumuzu ne kadar iyileştirirsek o kadar iyi dinler ve dikkatli oluruz. Bu şekilde kendimizin ve çevremizin duygularını daha iyi algılarız. Bu da etkili iletişim kurmamıza olanak sağlar.

Linguistic, dil ile alakalıdır. Deneyimlediğimiz şeyleri dil aracılığı ile kodlama ve deneyim süreçleridir. 

Programming ise programlama alışkanlıklarımızı ifade eder. Yani, hedeflediğimiz duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde yapılan yeniden düzenleme biçimleridir.

NLP, NLP eğitimi, kişisel gelişim, online eğitim

NLP Eğitiminde Neler Öğreniriz?

NLP eğitimi, kişinin hayata pozitif bakış açılarıyla görmesini ve hayattan daha fazla zevk almasını sağlayan bir eğitimdir. Faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yaşamımızda bulunan olumsuzlukları, inançlarımızdaki kalıplaşmış sınırların ötesine geçerek son verebiliriz. Bunu NLP Online Eğitim ile kolayca sağlayabiliriz.
 • Bu eğitim sayesinde yaratıcılığınıza yaratıcılık katacak ve dünyaya farklı açılardan bakabilmeyi öğreneceksiniz. Tüm bunları sınırlar olmadan da yapabildiğinizin farkına varacaksınız.
 • İletişim becerilerinizi geliştirebilirsiniz. İnsanlarla çok daha güçlü bir iletişim kurabilir onları kazanmış olduğunuz yaratıcılıkla rahat bir biçimde etkileyebilirsiniz. Sizin farklılığınızı görenlerin size hayran kalacağını belirtebiliriz.
 • Hangi işi yapıyorsanız yapın, NLP eğitimi sizlere değer katacak ve işinize daha pozitif bakmanızı sağlayacaktır.
 • Hayatınızın her yönünde sizi aşağı çeken tüm olumsuzluklardan kurtularak, başarıyı kendiniz için modelleyebilirsiniz. Kısacası yaşama karşı daha farklı yaklaşım sergileyeceksiniz.
 • NLP sayesinde eğitim hayatınızda bilgilerinizi daha hızlı ve kalıcı bir biçimde öğrenebilirsiniz. Sınav kaygısını azaltma, derslerinize motive olmanız konusunda ilerleme kaydedersiniz.
 • İş hayatında başarılı olan insanların davranış ve alışkanlık modellerini analiz edip, kendi hayatınıza uyarlamayı öğrenebilir, başarıyı kodlayabilirsiniz.
 • Depresyon, bunalım gibi psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelmeyi öğrenebilir, kendinizi keşfedebilirsiniz.

NLP Eğitiminin Faydaları Neler?

 • NLP eğitimi ile ilk olarak hayatımız üzerinden daha fazla düşünebilme ve bilinçlenme yetenekleri kazanacağız. Bununla birlikte NLP online eğitim bizlerin iletişim becerilerini geliştirerek diğer kişilerle daha yüksek seviyeli iletişim kurmamızı sağlayacaktır. 
 • Hayata karşı pozitif bir yaklaşım sergileyeceksiniz. Bunun yanında insanlar sizden pozitif enerji alacakları için iletişiminiz üst seviyelerde olacaktır.
 • NLP ile duygularınızı daha iyi yönetebilmeyi öğreneceksiniz. Otokontrol mekanizmanız gelişecek.
 • Potansiyelinizin farkına varacaksınız. Hedeflerinizi, hayallerinizi nasıl başarabileceğinizi daha iyi çözümleyebilecek, bunun için daha fazla motive olmuş hissedeceksiniz.
 • NLP eğitimi tamamlandıktan sonra kişi artık kurduğu hayallere daha kolay şekilde ulaşabilir. Çünkü bu eğitim sayesinde hedeflenen hayaller bütün duyu organlarıyla hayal edilmeye başlanır. Dolayısıyla hedef çok daha yakın bir hale gelir.
 • NLP, kişinin kendisine daha fazla saygı göstermesine olanak sağlar. Öz saygının artmasıyla çevreden de kişiye saygı gösterilmeye başlanır. Çevrenizle iyi ilişki içinde olmak size iyi hissettirecektir.
 • NLP sayesinde kişi hem kendisiyle hem de çevresiyle barışık bir halde yaşamaya ve sürekli pozitif hareket etmeyi öğrenecektir. Bu basit bir durummuş gibi görülebilir ancak insanın hayatında çok önemli bir yere sahiptir. İlerleyen yaşlarda bu durum ortaya çıkınca anlaşılabilir.

NLP Eğitimi Almaya Ne Dersiniz?

Siz de belirtmiş olduğumuz bu faydalardan yararlanmak ve hayatınızda farklı bir adım atmak istiyorsanız, NLP Eğitimi sayesinde amacınıza ulaşabilirsiniz. Eğitim sonunda kendinizdeki değişiklikleri hissedecek ve size hayat boyu fayda sağlayacağını anlayacaksınız. Online eğitim sonundaki sınavınızda başarılı olmanız durumunda ücretsiz olarak NLP sertifikası alabilirsiniz. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!