Close
Mobil Menu Bars

Neden İşaret Dili Eğitimi Almalıyız?

07 Ağustos 2019, 2037 defa okundu.
Neden İşaret Dili Eğitimi Almalıyız?
işaret dili eğitimi, sertifika, online eğitimler, işaret dili, engelli adayı, engelli,

İşaret dili eğitimi on zamanlarda daha sık karşılaştığımız ve daha çok sanki bir hobi öğrenimi gibi algılanmasına neden olunan içeriklerle karşımıza çıkan bir eğitim. Aslında tüm diğer diller içerisinde önem sıralamasında ilk sırada yer alan bir dilin eğitiminin bu şekilde istismar edilmesi çok üzücü bir durum. 

Özel Bir Dil

İşaret dili tüm dünya dilleri içerisinde özel bir yere sahip bir dil. Bu dilin özel olması tüm dünya dillerinde kendine ait bir versiyonunun olmasında yatıyor. Hangi dili konuşuyor olursanız olun ve hatta kaç tane yabancı dil bilirseniz bilin işaret dilini mutlaka öğrenmeliyiz. Anadilimizin yanına ekleyeceğimiz ilk dil işaret dili olmalı.  Peki, ama neden? 

İşaret dili nedir?

İşaret dili duyma engeli olan kişilerin iletişim kurmalarını sağlamaya yarayan özel bir dil. El işaretleriyle ve yüz hareketleriyle oluşturulan birçok ifadenin kullanıldığı bir iletişim şekli. 

İşaret dili eğitimi alanların bu dili öğrenenlerin sayısı geçmişe nazaran artık daha fazla. Bununla doğru orantılı olarak işaret dili bilenlere duyulan ihtiyaç da daha fazla. İş dünyasında işe alım kriterleri arasında işaret dili bilmenin avantajları oldukça fazladır. Gerek kamu da gerek özel iş alanlarında işaret dilini bilenlerin iş bulma ihtimalleri bilmeyenlere nazaran daha fazla. 

Klişe bir cümledir ama doğrudur; "Hepimiz bir engelli adayıyız ama bir gün biz de duymayabiliriz” diyerek değil bu durumla yaşamaya çalışan insanlarla iletişim kurabilmek için ve onların kendilerini sürekli bir yabancı gibi hissetmelerini ortadan kaldırmaya bir nebze olsun katkımızın olması için bu dili öğrenmeliyiz. İşaret dili eğitimi almanın önemi herkes tarafından bilinmeli. Bu eğitim artık sadece bu engeli yaşayan kişilerin alması gereken bir eğitim olmaktan çıkmalı. İşin aslı işaret dili eğitimi ilkokuldaki derslerden biri olarak ders müfredatlarına girmeli artık.

İşaret Dili Eğitimi Şart

Diyelim işaret dili eğitimi almaya karar verdiniz. İkinci adımınız "bu eğitimi nereden alabilirim" sorusuna cevap aramak olacaktır. İşaret dili eğitimi almak isteyenler için İstanbul İşletme Enstitüsü en doğru adreslerden biri. Zamanın kıymetli olduğu ve yoğun çalışma hayatının hepimizi esir aldığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Herhangi bir kuruluşa giderek eğitim almanın zorlaşması alternatif çözümleri de beraberinde getirmiş durumda. İnternetin kullanım alanının çoğalması ve internete ulaşımın kolaylaşması faydalanmasını bilenler için bu çağın en büyük nimetidir. 

İşaret dili eğitimi nereden alınabilir?

Birçok kuruluş gibi İstanbul İşletme Enstitüsü'nün de hizmete sunduğu online derslerin arasında İşaret Dili Eğitimi de var. Online eğitimler iç disiplininiz olduğu sürece yoğun çalışma programınız da olsa zaman ayırabileceğiniz bir sistem. 

İşaret dili eğitimi ücretli mi?

İnternete ulaşabileceğiniz her yerde, her zamanda ve her cihazla bu eğitimlere ulaşabilirsiniz. Bu eğitimlerin diğer bir avantajı da ücretsiz eğitimler olması. Eğitimlere ücretsiz ulaşabilir, bir defada iki ayrı ders seçebilirsiniz. Ayrıca eğitimlerin sertifikaları her bütçeye uygun bir şekilde fiyatlandırılmıştır. 

Online Eğitimlerin Faydası

Online eğitimlerde derslere canlı yayın saatlerinde katılabileceğiniz gibi kayıt altına alınan ders videolarına istediğiniz saatte ulaşma imkanınız var. Ayrıca bu dersleri tekrar tekrar izleyebilirsiniz de. Hiç hesapta olmayan bir nedenden dolayı tamamlayamadığınız kursu tekrar baştan izleyebilirsiniz. Canlı derslerde bir sınıf içerisindeymiş gibi rahatlıkla derse katılma ve hocalara kafanıza takılan her şeyi anında sorabilmeniz mümkün. 

Derslere kaydolduğunuzda sizin için oluşturulan sayfada da göreceğiniz gibi derslerle ilgili her türlü bilgi ve dökümana kolaylıkla ulaşabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Form sayfasına katılabilir diğer kullanıcılarla bilgi ve görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü hocalarının her birinin alanlarında uzman, özverili ve gerçek birer eğitimci olması birçok online eğitim kuruluşları arasında ilk sıralarda yer almasını sağlamakta. Ayrıca kurumun verdiği sertifikalar, birçok kuruluş tarafından geçerliliği kabul gören sertifikalardır. Özgeçmişinize rahatlıkla ve güvenle ekleyebilirsiniz. 

Yazar: Sevinç Üney Şahin
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!