Close
Mobil Menu Bars

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

31 Temmuz 2019, 2054 defa okundu.
Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?
ingilizce, ikinci dil, yurt dışında eğitim, yurt dışında çalışma imkanı, ingilizce şarkılar

Dünyadaki 53 ülkenin anadili olan İngilizce aynı zamanda birçok ülkenin de anadilinden sonra kullandığı ikinci dil olarak kabul edilir. Günümüzde uluslararası ortak iletişim dili olarak benimsenmiş olan İngilizce gündelik hayatımızda birçok alanda karşımıza çıkar. Bu dili öğrenmek birçok avantajı da beraberinde getirir.  

Günlük Yaşamda İngilizce

Yabancı dil öğrenmek zorunluluk mudur? Dil iletişim için en önemli unsurdur ve dünya üzerinde konuşulan birçok farklı dil vardır. Farklı dilleri konuşan insanlar dünya üzerinde bir noktada buluştuğunda ise birbirleriyle genellikle İngilizce konuşarak anlaşırlar. Bu dili bilmek farklı kültürlere ortak olup onları anlamanızı sağlarken bir yandan da farklı ülkelerde yaşayan insanlarla yakınlaşmanızı sağlar. 

Yurt dışında İngilizce bilmek faydalı mı?

Başka ülkelere seyahat ettiğinizde İngilizcenin faydalarını görürsünüz. Gittiğiniz bir ülkede derdinizi anlatmak oradaki insanlarla ortak bir dil bir sayesinde iletişim kurup bir şeyler paylaşmak sizi mutlu eder.

Bu sayede yolculuklarınız anlam kazanır. Ayrıca Kanada, İngiltere, Amerika gibi birçok ülkeye yerleşmek gibi hayali olan insanlar için de en önemli kriterlerden biri iyi derecede İngilizce bilmektir.   

Daha İyi Bir Eğitim Alın

Üniversitelerde eğitimin büyük bir parçasını oluşturan İngilizce eğitim hayatınızda da çok önemli bir yere sahiptir. Artık her yerde dil eğitimi arandığı için yabancı dil eğitimi şart. Bu dili öğrenmek size daha iyi bir eğitim fırsatı tanır. Yurt dışında eğitim almak isteyenlerin de önceliği de bu dili anlamaktan ve kullanmaktan geçer. 

Yurt dışı öncesi nereden İngilizce eğitimi alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü yabancı dil öğrenme konusunda ücretsiz online eğitimler düzenliyor. Enstitü kapsamında alacağınız farklı İngilizce Eğitimi size çok şey katacaktır. 

Dünyada itibar kazanmış önemli okulların bu dilde eğitim verdiğini unutmamak gerekiyor. Ayrıca akademik kariyerinizde başarıya giden basamaklardan birisi olarak da görülebilir. Günümüzde eğitim alanında çok önemli bir yere sahip olan teknolojinin ve internetin dili de İngilizce olarak kabul edilir. Bu yüzden bu dili bilmek sizlere engin bir bilgi dünyasına erişim şansı verir. İnternet aracılığıyla yapacağınız araştırmalarda doğru bilgiye ulaşmada aracı görevini üstlenir.

İş Dünyasında Bir Adım Önde Olun

İngilizce iş dünyasını da ele geçirmiş bir dildir. Günümüzde birçok şirket personel alımlarında bu dili bilen adaylara şans verir. İleri derecede İngilizce bilgisi size uluslararası bir şirkette işe girme ya da yurt dışında çalışma imkanı sunar. 

İş dünyasında İngilizce bilmek önemli mi?

İş dünyasında farklı ülkelerdeki müşterilerle iletişim kurmak için bu dili akıcı bir şekilde konuşabilmek çok önemlidir. Kendinize kariyer basamaklarını birer birer tırmanabileceğiniz bir iş dünyası inşa etmek istiyorsanız bu dili mutlaka öğrenmelisiniz. 

Anadilinizden farklı bir dili konuşmak size özgüven kazandırır ve özgüven de başarıyı beraberinde getirir. Kendinize ve İngilizceye bir şans verin iş dünyasında yükselin.

Hayat Kalitenizi Yükseltin

İngilizce öğrenmenin avantajları sadece eğitim hayatı ve iş dünyası ile sınırlı değil. Bu dil kaliteli zaman geçirmeniz açısından da hayatınızda önemli bir rolü üstlenir. Günümüzde en iyi filmler, diziler, kitaplar, müzikler İngilizce olarak üretilir. Bir filmi alt yazıya gerek duymadan kendi orijinal diliyle izlemenin zevki bir başkadır. 

Ya da bir kitabı orijinal diliyle okumak okuyucuya büyük bir haz verir. Sürekli dinlediğiniz İngilizce şarkılar onlara eşlik edip onları söyleyebildiğinizde daha güzeldir. Dünyada ne olup bittiğini de çabucak öğrenebilirsiniz. Çünkü dünyadaki bilgi akışının anahtarı bu dildir. Tüm bunlar yaşam kalitenizi artırırken hayattan daha çok zevk almanızı da sağlayacaktır.      

Yazar: İpek Dündar
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Muhammed Enes Çamoğlu
13 Aralık 2019
5.0

İngilizcenin nedeni niçini yok... Artık zorunluluk haline geldi. İngilizce A1 eğitiminizi beğendim sağolun