Close
Mobil Menu Bars

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi Nedir?

18 Ekim 2019, 1444 defa okundu.
Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi Nedir?
Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Eğitimi Nedir?

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi müşteri hizmetleri ekiplerine potansiyel müşterileri müşteriye dönüştürme becerilerini ve güvenini veren sonuç odaklı bir müşteri hizmetleri eğitim programıdır. Eğitim stratejileri ve metodolojileriyle donatılan müşteri hizmetleri uzmanları program ile satışlarını artıracak, marjlarını artıracak, güçlü müşteri ilişkileri kuracak ve kuruluşlar her müşteri temasında hizmet mükemmelliği konusundaki taahhüdü sağlayacaktır.

Deneyimsel Öğrenme ve Görsel Modeller

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi diğer eğitimlerin bir bileşeni olarak veya tek başına bir program olarak sunulabilen tamamen satışla entegre bir müşteri hizmetleri eğitim programıdır. 

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi ne işimize yarar?

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi satış profesyonellerinin günümüzde kendilerini bulduğu rekabetçi ve zorlu pazarı etkin bir şekilde karşılaması için gereken araçları sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kursa katılanlar etkili satış becerilerini ve katma değerli satış tekniklerini belirler. Stratejik düşünme ve planlama becerilerini hizalar ve etkili pazarlamada iletişim tekniklerinin geliştirilmesi için bilgi sağlar.

Ayrıca artan ürün satışları için kurumsal hedeflere ulaşmak için gelişmiş beceriler ve müşteri odaklı satış teknikleri öğretir. Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi ile aktarılan felsefe basittir.

Satış Profesyonelleri için Etkili

Deneyimsel öğrenme ve görsel modellerin gücünü birleştiren bu online eğitim, katılımcıların öğrendiklerini derhal uygulamalarını sağlar. Her eğitim atölyesi kuruluşların özel ihtiyaçlarını ve zorluklarını ele almak için özelleştirilmiştir. Üretken eğitim seanslarının her biri, hızlı bir şekilde satış başarısına dönüşecek becerileri geliştirmek için hızlı ve etkileşimli bir şekilde yapılandırılmıştır.

Satış Fırsatlarını Arttırın

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimine katılanlar aktif dinleme becerilerini uygulamayı öğrenir. Aynı zamanda iyi sondalama becerilerinin önemini belirleyen katılımcılar müşteri ilişkilerinde profesyonel çözümler elde etme amacındadır. 

Çünkü sektörünüz ne olursa olsun, uzun vadeli ilişkiler kurmak önemlidir. Bir iş ortağını tanımlarken, önemli miktarda zaman harcayacağınız ya da büyük bir yatırım yapacağınız bir kişinin, niteliklerinin eldeki ürün veya hizmetin ötesine geçmesini sağlamak önemlidir.

Uzun Vadeli Hedeflerinize Ulaşın

Yalnızca kuruluşunuzu değil aynı zamanda uzun vadeli amaç ve hedeflerinizi de anlamalarına güvenmenizi sağlayan müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi, satış görevlileri için, bu tür bir ilişki elde etmek için disiplinli bir yaklaşımı gerektirir. Başarılı olmak için kalıcı ilişkiler kurmaya giden birçok faktörü anlamaları ve ilişki stratejileri oluşturma becerilerini geliştirmeleri gerekir.

Bununla birlikte, ay kapanmadan önce rakamları karşılama baskısı çoğu zaman satış görevlilerinin, özellikle daha küçüklerin, bu çok önemli ilişki kurma temas noktalarını görmezden gelebileceği anlamına gelir.

Başarılı Satış Organizasyonu

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi ile başarılı bir satış organizasyonu için ekip üyelerini ilişki odaklı olmanın önemi ve bu yaklaşımı günlük etkinliklerine nasıl entegre edeceğiniz konusunda eğitim verilir.

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi için kurs var mı?

İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim programları arasındaki müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi size konu hakkında fayda sağlar. Ayrıca sınavda başarılı olduğunuz zaman sertifika sahibi de olabiliyorsunuz. Bu eğitim ile satış profesyonellerinin, çabalarını doğru kişilere aktarmalarını sağlamaları ve organizasyon, çalışanları ve sorunlarını anlamalarına yardımcı olmaları sağlanır.

Bu strateji doğru insanlara erişmek ve şirketinize benzersiz değer önerisi sunmak için kritik öneme sahiptir. Ayrıca satış görevlilerinin, satış fırsatlarını ortaya çıkarmasını sağlayacaktır.

Şirket İçi İlişkilerde Başarı

Satış profesyonellerinin, çabalarını doğru bağlantılara ilişkilendirmelerini sağlamaları önemlidir. Bir satış elemanı satın alma komitesindeki doğru insanlara eriştiğinde ve kişiselleştirilmiş değer mesajları verdiğinde, başarı olasılığı çarpıcı bir şekilde artar. Satış uzmanlarına, şirketin nasıl çalıştığına, şirket içindeki ilişkilere ve kuruluşun politikalarına dikkat etmesi için eğitim verilir.

Yüzde Yüz Müşteri Memnuniyeti

İlişkilerin artırılması ve genişletilmesinin anahtarı satış uzmanının müşteriye değer yaratma, ölçme ve iletme ve hedeflerini ve acı noktalarını anlama konusunda tam bir anlayışa sahip olduklarını gösterir. Müşteri yakınlığı satış elemanının müşterinin hedefleri, baskıları ve girişimleri hakkında derinlemesine bir anlayışa sahip olması gerektiği anlamına gelir. Eğitim görenler yalnızca makro düzeydeki işletmeleri anlamakla kalmazlar, aynı zamanda yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamak için gerekli bilgileri edinirler.

Yeni Stratejiler Geliştirin

Müşteri odaklı satış teknikleri eğitimi insanları ve sorunları işin farklı seviyelerinde birbirine bağlamak, satış uzmanının değer sunmak ve satışları yakalamak için bir strateji geliştirmesini sağlar. İlişkileri arttırmanın ve genişletmenin anahtarı, değer yaratma, ölçme ve iletme yeteneğine bağlıdır. Eğitim programı ile satış görevlileri, nasıl yapacaklarından emin olmak için doğru kişileri ele almayı ve değerlendirmeyi öğrenirler.
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!