AnasayfaBlogMarkanızın İmajını Şekillendirin
Marka Yönetimi

Markanızın İmajını Şekillendirin

29 Ekim 2019
Markanızın İmajını Şekillendirin

Algı yönetimi nedir? Algı yönetimi, çalışanların ve pazarın algılarını algılarını öğrenip değerlendirerek yönetmenize olanak sağlar. Parmağınızı şirketinizin nabzında tutmanıza ve iş itibarınızı bozabilecek yanlış anlamaları gidermenize olanak tanır.

İmajınız En Değerli Varlığınız

İş imajınız en değerli varlığınızdır. Şirket imajınızı korumak, zarar gördüğünde düzeltmeye çalışmaktan çok daha kolay ve düşük maliyetlidir. İyi korunmuş bir işletme imajı, kârınızı artırmanızı sağlar. Büyüme sırasında şirket imajınızı yönetmek çok önemlidir. Bu nedenle birçok firma yöneticilerine ve üst düzey çalışanlarına profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi aldırarak şirket içinde tutarlılık sağlıyor.

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi Eğitiminin Yararları Nedir?

Bir firmanın çalışanlarına profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi aldırmasının birçok avantajı vardır. Profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi iş yerinde büyüme sırasında tutarsızlıkların azaltılması, iş yerinin sunduğu ürünlerde ve hizmetlerde tutarlılık, güvenilir işletme imajı ve itibarı, müşteri tutma, yönlendirmelerin bolluğu, verimli çalışanlar ve mükemmel kurum kültürü gibi birçok avantaj sağlar.

Temellerin Doğru Atılması Gerekli 

Doğru bir temel kurmadan asla tutarlı bir işletme imajı elde edemezsiniz. Profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi şirketinize ve imaj yönünü ve istikrarını verir. Sadece bir ev inşa ederken iyi döşenmiş bir temele sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu düşünün. Sağlam bir iş temeli işiniz için de aynı şeyi yapacaktır. 

Şirketler için Sağlam ve Doğru Bir Temel 

Profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi ile oluşturulan sağlam bir temel, açık, etkili, olumlu ve tutarlı bir işletme imajının geliştirilmesini ve korunmasını destekler. Temel, faaliyet göstereceğiniz şirket vizyonunu, misyonunu, amacını ve değerlerini açıkça ve açıkça ifade eder. Bu temel, müşteri vizyonunu ve iç, dış, maddi olmayan ve somut imajı içeren genel işletme imajını destekler.

Bir İç İmaj Oluşturun

Profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi ile iş yeriniz için bir iç imaj oluşturabilirsiniz. Bu, çalışanın şirket kültürünün eylem ve tutumlarına tepkisini içerir. Tüm bunlar çalışanın nasıl hissettiği ile ilgilidir. Bu imaj, çalışanlarınızın ego ve duygusal boyutlarıyla bağlantılı olmalıdır. Şirketinizin olası ve mevcut çalışanlarınız için ilk izlenimini yaratan şey ise maddi bir iç imajdır.

Bu, çalışanların size güvenmesini ve sizin için çalışmak istemesini sağlar. Profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi ile müşterilerin somut yanıtlarına artı şirket çalışanlarının eylemlerine ve tutumlarına verdikleri tepkiyi değiştirebilirsiniz. Tüm bunlar müşterilerin şirketinizle ilgili deneyimleri hakkında ne düşündükleriyle ilgilidir.

Bu, müşterilerinizin ve halkın ego ve duygusal boyutuyla bağlantılı olmalıdır. İlk izlenimi yaratan şey budur. Bu, müşterilerin size güvenmesini sağlar. Bu, piyasanın sizinle iş yapmak isteme arzusunu yaratır. Burası beş duyunun geldiği yerdir. Bu tamamen müşterilerin gördükleri, kokladıkları, duydukları, dokundukları ve zevkleri ile ilgilidir.

Olağanüstü Bir İlk İzlenim 

İstanbul İşletme Enstitüsü profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi ile çalışanların yönetim, şirket politikaları ve prosedürleri ile olumlu veya olumsuz etkileşimlerini yönlendirebilirsiniz. Çalışan sadakatini geliştirmeye yardımcı olan budur. 
Eğitim sonrası satış temsilcilerinin veya yöneticilerin sergileyeceği davranış, müşterilerinizin kuruluşunuzla yaşadığı her etkileşimde tutarlılık elde etmesini sağlar. Bu tutarlılık, işinize daha fazla güvenilirlik ve uzun ömür getirecektir.

Müşterileriniz Memnun Ayrılsın

Online eğitim olarak iienstitu.com adresinden alacağınız profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitiminin ideal bir şekilde uygulanması ile müşterileriniz tutarlı bir şekilde üstün hizmet alır ve bu da sizinle birlikte çalışmaya ve sizi başkalarına yönlendirmeye teşvik eder. Bu, müşteri memnuniyetinizi, güvenilirliğinizi ve kazancınızı artıracaktır.

İdeal Algıyı Nasıl Oluştururuz?

İdeal algıyı oluşturmak, her biri diğerlerinin hakkınızdaki mevcut görüşünü geliştirmenize ve var olan olumsuz görüşleri iyileştirmenize yardımcı olacak adımları içerir. İlk adım, şirketinizin nasıl algılandığını düşündüğünüzü ayırt etmektir. İş yerinde sergilediğiniz her davranış gözlemlenir ve doğrudan diğerlerinin sizi nasıl gördüğünü etkiler. Yanlış algılar, başkalarının sizi yanlış algılamasının ne kadar kolay olduğunu gösterir.

Geri Bildirimleri Değerlendirin

İkinci adım, başkalarından geri bildirim isteyerek başarabileceğiniz, aslında nasıl algılandığınızı bilmektir. Üçüncü adım, nasıl algılanmak istediğinizi belirlemeye odaklanır. Profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi sayesinde burada ideal algı ve imajı yaratacaksınız. 

Dördüncü adımda, algıyı nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz, böylece markanızın esasında olduğunu iyi bir şekilde yansıtabilirsiniz. Sertifika sahibi de olabileceğiniz profesyonel imaj ve algı yönetimi eğitimi ile değişimi temelden başlatıp markanızın olmayı hak ettiği noktaya emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

marka imajı marka profesyonel imaj ve algı yönetimi
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
İmaj Nedir? İmaj Yönetimi İçin 3 Seçenek
Kişisel Gelişim

İmaj Nedir? İmaj Yönetimi İçin 3 Seçenek

23 Aralık 2019
Marka Nedir?
Markalaşma

Marka Nedir? Marka Tescili Nedir?

06 Ocak 2020
Sosyal Sorumluluk Nedir?
Nedir?

Sosyal Sorumluluk Nedir?

27 Ocak 2020