Close
Mobil Menu Bars

Kişisel Gelişimin Formülü: Online Eğitimler

13 Haziran 2019, 1346 defa okundu.
Kişisel Gelişimin Formülü: Online Eğitimler
online eğitimler, online, eğitim, ücretsiz sertifika, ücretsiz sertifika programları,

Eğitim, uygar medeniyetler seviyesine çıkabilmemiz için oldukça önemli bir oluşum. Atatürk’ün eğitimin bir millet üzerindeki değerini belirten ''En hakiki mürşit ilimdir.'' ''Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız ,şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.'' ''En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' sözleri eğitimsiz ileriye gidilemediğini kanıtlar niteliktedir. 

Herkesin Tercihi Uzaktan Eğitim

Günümüzde eğitim devamlı şekil değiştirse de hala aynı önemle devletler ve milletler arasında yarışılır bir konu olmayı sürdürmekte. Online eğitimler denildiğinde aklımıza internet erişimimizin olduğu her yerden bilgisayar başında bize altın tepside sunulmuş bir hizmet gelir.

Online eğitimler insanın kendini geliştirmesi konusunda da bize bir tık uzağımızda istediğimiz konuları ayağımıza getirerek fırsatlar sunuyor. Son yıllarda örgün eğitimden daha çok online eğitimler tercih ediliyor.

Online Eğitimler Nasıl Yapılıyor?

İnternetin olduğu her yerde canlı yani naklen yapılıyor. Canlı ders sırasında sohbet sekmesinden eğitmene sorularımızı yöneltebiliyor ve diğer katılımcılarla da iletişimde kalabiliyoruz. Bu sistem yazılı notlardan daha eğitici ve daha öğretici.
Aynı zamanda kaydedilip daha sonra izleme şansınızın olması da istediğiniz zaman geri dinleyebileceğiniz ve notlar çıkarabileceğiniz anlamına gelmekte. 

Eğitimler Ücretsiz Mi?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online eğitimlerin ücretsiz olması sınava hazırlanan öğrencileri veya ebeveynleri de ekonomik yönden rahatlattığı bir gerçek. 
Bir ailenin geçinebilme şartlarında özel kurslardan daha ekonomik olan bu canlı eğitimler günümüzün kurtarıcısı. Eğitimlerimiz online olarak pazartesi ve cuma günleri arası haftanın beş günü ücretsiz, cumartesi ve pazar günleri ücretlidir. Online eğitimler cebimizin dostu olması sebebiyle de her zaman popülerliğini koruyacak gibi gözükmekte.

Online Eğitimler Avantajlı Mı?

Online eğitim daha mı konforlu? Kesinlikle. Online eğitim hayatın bu kargaşasında bir yerlere yetişme telaşı olmadan bulunduğumuz yerden istediğimiz alanda ders almamızı sağlar. Öğrenmek isteyen herkes için uzaktan yapılan online eğitim ve avantajları çok konuşulan bir konu.

Ücretsiz olarak yararlanacağınız online eğitimlere evinizde veya tatilde  sadece birkaç saatinizi ayırarak telefon, tablet veya bilgisayarınızdan bir tıkla katılmanız mümkün. İstanbul İşletme Enstitüsü’nün hazırladığı Uzaktan Eğitim İle Ücretsiz Sertifika Programları tüm avantajları size sağlıyor. Bu programlardan size uygun olan eğitimleri seçebilirsiniz.

Sertifika Önemlidir

Ücretsiz sertifika programları eğitimi sonrası ödevleri yerine getirmeniz ve ek puanları kapmanızla birlikte sertifa sizin  demektir. İstediğiniz takdirde sertifikanızı sipariş edebilir ve basılı olarak sahip olabilirsiniz. Ya da size verilen sertifika kodu ile özgeçmişize renk katabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Sertifika kişinin bir alanda yetkinliğini gösteren kurumsal belgelerdir. Sertifikaların faydalarını hepimiz biliyoruz. Günümüzde rekabetin arttığı iş dünyasında bir işe sahip olabilmek için rakiplerinizin önünde olmalısınız. Bunun için sertifika almak şart.

Sertifikalar size iş imkanı, eksik olduğunuz alanlarda kendinizi geliştirmenizi ve kariyerinizde ilerlemenizi sağlar. Birçok ilde sertifika programı hazırlayan kurumlar olmadığı için online eğitimler büyük bir fırsat. Evde, seyahatte hatta yurtdışında eğitimler almanızı sağlar.

Online Eğitimlerde Neler Var?

Ücretsiz sertifika programları 2019 yılı kapsamında yer alan İstanbul İşletme Enstitüsü uzaktan eğitim ve sertifikalara ücretsiz bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Kurumun farklı kategorilerde hazırladığı online uzaktan eğitimler şunlar:

  • İş Hayatı Eğitimleri
  • Kişisel Gelişim Eğitimleri
  • İletişim Eğitimleri
  • Satış ve Pazarlama Eğitimleri
  • Finans-Muhasebe Eğitimleri
  • Yazılım ve Bilişim Eğitimleri
  • Yabancı Dil Eğitimleri
  • İşletme Eğitimleri
  • İnsan Kaynakları Eğitimleri

İş hayatında yükselmenizi sağlayacak olan bu ücretsiz sertifika kapsamındaki online eğitimler ile ileride işinizi kuracak yetkinliğe ulaşabilirsiniz. 

Yazar: Tuğçe Gümüşsoy
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!