Close
Mobil Menu Bars

Kişisel Gelişim Programları

21 Kasım 2019, 1759 defa okundu.
Kişisel Gelişim Programları
kişisel gelişim programları, kişisel gelişim, online eğitim, sertifika, enstitü

Kişisel gelişim programları, kişinin kendini bireysel olarak geliştirmesine katkı sağlar. Birey, daima yeni şeyler öğrenerek hem mevcut bilgilerinin üzerine yeni bilgiler koyar hem de daha çok bilgi ve deneyim sahibi olur. Bu sayede sosyal ilişkilerini ve kendine olan güvenini geliştirir.

Kişisel gelişim, yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Kişiler, yaşam şartlarını göz önüne aldıklarında bir mücadeleye girmesi gerekmektedir. Bazı kişiler daha az mücadele ederek kazanırken bazı kişilerin çok mücadele etmesi gerekmektedir. Kişilerin kendilerini geliştirmeleri için öncelikli olarak yaşamalı ancak yaşarken kişisel gelişim programları ile eğitim alarak bunu pekiştirmelidir.

kişisel gelişim programları, kişisel gelişim, online eğitim, sertifika, enstitü

Ücretsiz Eğitim Alarak Kendimizi Geliştirebilir miyiz?

Her eğitim belli bir bütçe gerektirmektedir. Ancak günümüz şartlarında alınan bütün eğitimler ücretli değildir. Peki ama hangileri? Enstitü sayfası, online olarak çeşitli eğitimler vermektedir. Bu eğitimler ücretsiz kişisel gelişim sertifika programları olarak verilmektedir. Enstitü bünyesinde birbirinden farklı ücretsiz programlar sayesinde birçok kişinin ücretsiz ve sertifikalı eğitim almasını sağlıyor. Bu eğitimler uzman kişiler tarafından İienstitu.com bünyesinde verilmektedir.

Ücretsiz online eğitimler, günümüz teknoloji dünyasının çok büyük bir avantajı olarak görülmektedir. Ücretsiz kişisel gelişim programları sayesinde bireylerin kendini geliştirmesi, kişiye bu olanakların tanınması büyük bir avantajdır. 

Sertifikalı Eğitimleri Nasıl Almalıyım?

Sertifikalı eğitimlerden faydalanmak için öncelik olarak site içerisinde bir üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra uzmanlaşmak istediğiniz ya da eğitim almak istediğiniz bir alanda istediğiniz programı seçebilirsiniz. Eğitimlere kayıt, özel kullanıcı adı ve şifreler ile giriş yaparak olmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra eğitimlere canlı olarak katılabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim şeklinde verildiği için canlı yayınlar da sağlanmaktadır. Canlı yayın zamanını kaçırdığınızda size programın sunduğu bir avantaj hakkında bahsetmek isterim.

Belirlenen canlı yayın saatine çeşitli sebeplerden dolayı yetişemeyebilirsiniz. İş yerinde, okulda ya da dışarda herhangi bir yerde olabilir, canlı eğitime katılamayabilirsiniz. Bunun için endişelenmenize gerek yok. Canlı yayınların, eğitim esnasında ekstra olarak kaydı yapılmaktadır. Kayıt altına alınan canlı ders, sistem içerisine aktarılmaktadır. 

Canlı yayın eğitimlerinizi kaçırırsanız kayıtlı olan videolardan derslerinizi düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Canlı yayın esnasında eğitmene ders ile ilgili soru sorabilir, derse aktif olarak katılım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde aklınızda hiçbir soru kalmadan dersleri tamamlamış olur, verimli bir ders süreci geçirirsiniz.

Öte yandan derste anlamadığınız ve yeniden dinlemek istediğiniz yerleri video kaydından tekrar izleyebilirsiniz. 

kişisel gelişim programları, kişisel gelişim, online eğitim, sertifika, enstitü

Kişisel Gelişim Programları Neler?

Kişisel gelişim programları, geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu eğitimler sayesinde kendinizi kişisel anlamda en iyi şekilde donatabilir, daha sosyal ve başarılı bir hayat elde edebilirsiniz. Kişisel gelişim sayesinde kendinize olan güveninizi geliştirebilir, kariyer hayatınızda da başarı sağlayabilirsiniz.

Öne çıkan kişisel gelişim programları şunlardır;

Sertifika Nasıl Verilmektedir?

Gerçekleşen eğitimler sonrasında pratik bir sınava tabi tutulursunuz. Sınav, almış olduğunuz eğitim süresi boyunca işlenmiş konular hakkında yapılmaktadır. Sınav süreleri bir kişinin soruları rahatlıkla cevaplayabileceği zaman aralığındadır. Sınavlar online olarak yapılmaktadır. Sınavı başarı ile tamamlayan kişiler, Enstitü tarafından verilen sertifikayı almaya hak kazanır.

​​​​​​Dijital ortamda görülebilen dijital sertifika kodu, ücretsiz olup sistem üzerinden profilinizde kayıt altına alınmaktadır. Sertifika kodları sayesinde, herhangi bir şirket sertifikanızı arattığında Enstitü bünyesinde almış olduğunuz dijital sertifika görünecektir.

Ayrıca siz, sertifika elinizde bulunsun istiyorsanız sistem üzerinden almış olduğunuz sertifikayı uygun bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Bu sayede CV’nize katkı sağlayabilirsiniz. Sertifikalar isminize özel olarak hazırlanmaktadır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!