AnasayfaBlogKendi Kendine Korece Öğrenmek Kolay Mı?
Yabancı Dil Eğitimi

Kendi Kendine Korece Öğrenmek Kolay Mı?

27 Eylül 2021
Kendi Kendine Korece Öğrenmek Kolay Mı?

Asya ülkelerine meraklı olanların bildiği gibi Asya kültürünün, Avrupa kültüründen oldukça farklı, ilginç hatta bazı zamanlarda büyüleyici olduğu söylenebilir. Güney Kore sahip olduğu benzersiz kültürü ile mutfağı, gelenekleri ve dizileri ile pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bir kültüre ilgi duyduğunuz zaman ister istemez diline de merak edersiniz. Kendi kendine Korece öğrenmek kolay mı? Sorusu bu dile merak saran herkesin aklını kurcalar. Korece öğrenmek düşünüldüğü kadar zor değildir. Ancak bir dili öğrenmek her gün tekrar ederek çalışmak ve emek vermeyi gerektiriyor. İş yaşamına başlamadan önce gelecekte bizi hangi özelliklerin farklı kılacağını tahmin etmek oldukça zorlaşmaya başladı. Başka kültürleri tanımak ve dillerini öğrenmek, toplumsal becerileri ve anlayışları kavramak, şüphesiz ki rekabet ortamında bir adım önde olmanızı sağlar. Korece ufkunuzu genişletmek için doğru bir tercih olacaktır. Korece öğrenmek için eğitim almak, müzik alanında ve televizyon programları ile gelişime oldukça yatkın olan Kore kültürünün hızına yetişmenize yardımcı olacaktır. Kendi kendine Korece öğrenmek kolay mı? Birlikte inceleyelim.

6 Adımda Korece Öğrenmek

  1. Alfabeyi öğrenmekle işe başlayın; Kore alfabesi, bilinen adıyla Hangul alfabesi, Asya alfabeleri içinde en kolayıdır. Etkileyici bir yazı stiline sahip olan alfabe, kafa karıştırıcı kombinasyonlara ve eşsiz sözcük gruplarından oluşur. İl olarak alfabeyi öğrenmeye çalışmak, ilerleyen zamanda işinizi çok daha kolay hale getirecektir. Alfabe öğrenmek, daha kısa zaman içinde okuma yazma öğrenmenize ve Kore’yi gezerken hiç sıkıntı yaşamadan aradığınız yerlere ulaşmanızı sağlayacaktır. İnternet üzerinden Hangul alfabesi öğretici videolarına ulaşabilir, ardından küçük kartlar aracılığı ile onları ezberlemeniz oldukça yardımcı olacaktır.

  2. Büyüleyici Kore sineması hedeflerinize yaklaşmanızı sağlıyor; Kore sinemasının çok hızlı geliştiğini ve popülerliğini duymamış olmak neredeyse imkansızdır. Örnek verecek olursak The Handmaiden adlı film 2016 yılında piyasaya sunuldu, evrensel bir beğeniye ulaştı. Tüm bunların yanında yerel gişe sıralamasında yalnızca 88. sırada yer aldı. Buna benzer diğer Kore filmlerine Memories of Murder ve The Host örnek olarak gösterilebilir. Haftada en az 1 ya da 2 film izlemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece hem eğlenecek hem de dilinize katkı sağlayabileceksiniz. Geniş bir film yelpazesine sahip olduğu için seçim yapmakta zorluk yaşamayacaksınız.

  3. K-Pop ile tanışın; Kore sineması her ne kadar Kore kültürünü popülerleştiriyor olsa da K-pop müzik tarzı dünyayı kasıp kavurdu. PSY “Gangnam Style” şarkısı ile dünyaya yeni bir soluk getirse de yeni müzik grupları dünyanın her yerinde popülerlik kazanmaya devam ediyor. En ünlülerinden bazıları ise şu şekilde sıalanabilir; BTS, iKon ve Red Velvet.

  4. Yurt dışına çıkmak için fırsat yaratın; Bir dili yerlilerinden öğrenmek özellikle birlikte yaşayarak öğrenmekten daha iyi bir yol düşünülemez. Kore kültürü, tarihi ve yemekleri açısından inanılmaz bir yer olarak düşünülebilir. Bunların yanında yerel halk ile iletişim kurarak ve kendinizi rahat hissetmediğiniz zamanlarda zorlayarak Korece’yi hiç düşünmediğiniz kadar hızlı bir şekilde öğrenma imkanına sahip olabilirsiniz. En az 2 ya da 3 ay kadar kalmanızı ve bir dil okulunda eğitim almanızı tavsiye ediyoruz. Korece gibi kolay olmayan ve egzotik bir dili öğrenmenin en kolay yollarından biri onu yaşayarak öğrenmektir.

  5. Daha çok televizyon izleyebilirsiniz; televizyon izleyerek zaman geçirme yöntemini şimdilerde Korece öğrenmenin en etkili yollarından biri olarak düşünebilirsiniz. Korelileri drama konusunda özel bir yetenekleri olduğu çok açık. Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği, sürükleyici, sayısız TV programı da bunun açık bir kanıtıdır. Kore dizileri ufkunuzu genişletmek ve kelime haznenizi zenginleştirmek için muhteşem bir yol olacaktır. Kore dizilerine; Boys Over Flowers, Master’s Sun, My Love from the Star ve The Heirs olarak örnek verebiliriz.

  6. Online eğitimlerden yararlanın; günümüzde özellikle zaman problemi yaşayanlar için en güzel fırsatlardan biri uzaktan eğitim seçeneklerinden yararlanmaktır. Özellikle yabancı dil öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği öğrenme yollarından biri uzaktan eğitimlerdir. İş yaşamının yoğunluğundan şikayetçi olup sürekli hayallerini ertelemek zorunda kalan insanlar için bulunmaz bir fırsattır. Enstitü de bu konuda zengin bir seçenekle karşınıza çıkmaktadır. Enstitü tarafından online olarak sunulan Korece Eğitimi buna iyi bir örnektir. Eğitim sayesinde hem dile ait önemli özellikleri öğrenmiş olacak hem de farklı bir kültürü, tarihini yakından tanımış olacaksınız. Temel düzeyde Korece konuşma fırsatı tanıyan bu eğitimden mutlaka yararlanmalısınız.

Korece Eğitiminin İçeriği Nedir? Süresi Ne Kadar?


Eğitim oldukça zengin bir içerikle karşınıza çıkıyor. Alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitime online olarak katılmanıza imkan tanıyor. Eğitim 5 canlı ders ve 5 video içeri ile buluşmanızı sağlıyor Oldukça önemli avantajlarından biri de dersler sırasında canlı grup sohbetlerine katılma imkanı tanımasıdır. Ders sırasında eğitmene sorular yöneltebilirsiniz. Verimli geçen dersler sona erdiğinde eğitmen tarafından ödevlendirmeler belirlenir. Bu ödevler konuları pekiştirmenizi amaçlar. Dersler genellikle akşam saatlerinde, çalışan kişilerin de yararlanması için düzenlenmiştir. Dersleri kaçırmanız halinde video erişimlerine ulaşabilir, konuları takip edebilirsiniz. Eğitimi başarıyla tamamlayan kişiler için Enstitü tarafından belirlenen tarihte bir sertifika sınavı uygulanır. Sınav sonucuna göre başarılı olduysanız, Korece eğitim Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince sadece aktif bir internet bağlantısı ve tablet ya da akıllı telefona ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda Sıfırdan Korece eğitimi de Enstitü bünyesinde yer alan bir eğitim. Dilediğiniz Korece eğitimine katılabilirsiniz. Neden korece öğrenmeliyiz diye soruyorsanız bunun yanıtını Enstitü'de yer alan Korece eğitimleriyle bulacaksınız!

Korece eğitimine kimler katılmalıdır?


Günlük yaşamımızda bazı ihtiyaçlarımızı gidermek üzere kullandığımız çoğu elektronik ürün Kore menşeili ürünlerdir. Yalnız ekonomi ve teknoloji alanında değil sinema ve müzik alanında da Kore pek çok ülkede adından söz ettirmeyi başarmıştır. Günümüz sinemasında yayına giren birçok film ve diziler Kore yapımlarını örnek almaktadır. Günümüzde sürekli değişmekte olan dünyamızda teknoloji, kitle iletişim araçları ile beraber insanların ihtiyaçları ve ilgi alanları da değişime uğradı. Geçmişte ekonomi ve kültür olarak yalnız batıyı örnek almaya çalışsak da günümüzde bu durum yerini daha çok uzak doğu olarak almıştır. Uzak doğu dendiğinde akla ilk olarak Çin ve Japonya gibi ülkeler gelse de artık Türkiye’deki yatırımları da göz önünde alındığında Kore oldukça fazla ilgi çekiyor.

  • Kore Dili’ne, kültürüne ve tarihine ilgi duyan herkes katılabilir.

  • Kore’de okumak isteyen öğrenci adayları katılabilir.

  • Kore’de yaşaması gereken ya da Kore ile çalışmak isteyen kişiler katılabilir.

  • Kore toplumunu tanımak isteyen herkes için uygun bir programdır.

Korece Eğitiminde Neler Öğrenirsiniz?


Diğer Asya dilleri ile Korece arasındaki farkları tüm detayları ile öğrenme fırsatı elde edeceksiniz. Korece alfabesi, Latin alfabesinden tamamen farklı olduğu için ilk olarak Korece alfabesi öğretilmesi gerekir. Ardından tüm yabancı dil eğitimlerinde olduğu gibi dil bilgisi ve kelime bilgisi öğrenerek eğitime devam edeceksiniz. Kore dilini öğrenirken sadece dil eğitimi değil aynı zamanda Kore kültürü, tarihi ve toplumu hakkında da bilgi sahibi olmanız hedeflenir. Aldığınız eğitim temel seviyede Korece konuşmanıza olanak sağlar. Kısa sürede başka bir yere gitmeye gerek kalmadan, kendi belirlediğiniz zamanlarda dil öğrenmek için kaçırılmaz bir fırsat olarak değerlendirmelisiniz.

Korece eğitimi korece kursu sıfırdan korece uzaktan eğitimi online eğitim korece öğren kendi kendine korece öğren
Esra Girgin

İşletme Eğitimimi tamamladıktan sonra uzun yıllar eğitim sektöründe hizmet verdim. Eğitim alanında çalışmalara devam ederek, her alanda içerik üreterek, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Korece öğrenmek için nereden başlamak gerekir? Hangi imkanlardan faydalanmak Korece öğrenmenizi kolaylaştırır? Korece öğrenmeye yardımcı olacak tavsiyelerle birlikte öğrenelim.
Yabancı Dil Eğitimi

Korece Öğrenmek İçin Nereden Başlamalıyım?

15 Şubat 2021
Korece Öğrenmek İçin 5 Adım
Yabancı Dil Eğitimi

Korece Öğrenmek İçin 5 Adım

04 Mart 2020
Korece Erkek İsimleri
Yabancı Dil Eğitimi

Korece Erkek İsimleri

09 Ekim 2021
Korece Sık Kullanılan Cümleler
Yabancı Dil Eğitimi

Korece Sık Kullanılan Cümleler

28 Mayıs 2021
Korece Eğitimi
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Asuhan TurhalAsuhan Turhal
750229
Japonca Online Eğitim
5
(35)

Japonca Eğitimi

16 Konu5 Saat
Bahadır AtmacaBahadır Atmaca
750209