Close
Mobil Menu Bars

Kariyerinizi Oluşturacak Merkez

14 Aralık 2014, 972 defa okundu.
Kariyerinizi Oluşturacak Merkez
Kariyerinizi Oluşturacak Merkez

Kariyerinizi uzaktan eğitim ile oluşturun!

Uzaktan eğitim merkezi, insanların kariyerlerini palanlarını oluşturacak, bu kariyer hedeflerine en kısa yoldan ulaşmasını sağlayacak merkezdir.

Uzaktan eğitimin temel amacı, insanların evlerinden, işyerlerinden, tatildeyken müsait oldukları zaman eğitim alabilmelerini sağlamaktır. Özellikle sertifika eğitimi programları için uzaktan eğitim benimsenmiş ve yoğun olarak tercih edilmektedir.

Uzaktan eğitim merkezlerine ulaşım da uzaktan sağlanabilir. İnsanlar bilgisayarları ve internet bağlantıları ile uzaktan eğitim merkezi internet sitesi adresine giriş yapabilir. Yine web sitesi aracılığıyla dilediği online sertifika eğitimi programına kayıt yaptırabilir. Eğitimini bilgisayarı üzerinden web sitesi aracılığı ile alabilir. Yine internet üzerinden sınavlara girip, başarılı olduğu taktirde sertifika sahibi olabilir. Uzaktan eğitimde ücretsiz online sertifika programları ile insanlar diledikleri sertifika eğitimini herhangi bir bedel ödemeden de alabilmektedir.

Eğitim insan hayatında süreklilik arz etmesi gereken bir alandır. Hayatta öğrenilecek konular asla bitmez. Öğrenilen bir konu bile zaman içinde değişir. Bu bilgilere sahip olan kişi ise değişen bilgilere göre kendisini güncellemez ise zamanın gerisinde kalacaktır. Eğitimin sürekliliği konusu, belirli bir meslek dalı için değil; tüm meslek dalları için geçerlidir.

İş arayan bir kişi, aldığı sertifikaları, dosyasına koyduğunda işveren kendisine farklı bir gözle bakacaktır. Bu sayede aday, rakipleri arasında avantajlı duruma geçecektir. Aynı şekilde bir iş yerinde çalışmakta olan kişi, farklı uzmanlık alanlarında kendisini geliştirir ve sertifikalar edinirse terfi etme imkanı yakalayabilecektir.  Uzaktan eğitim olarak sistem, kişilerin mevcut yaşam şekillerini ya da var olan işlerini değiştirmek zorunda kalmadan kendilerini geliştirmelerini sağlayan sistemdir. 

Kariyer Yapmanın En Kolay Yolu 

İnsanlar hangi düzeyde ya da hangi alanda eğitim almış olurlarsa olsunlar, kendilerini geliştirmekten vazgeçmemelidir. Kendilerini geliştirmeye devam eden insanlar, kariyerlerinde daha başarılı olmaktadır.  İş hayatı veya başka nedenlerle bir alanda uzmanlaşma fırsatı olmayan kişiler için, uzaktan eğitim çok uygun bir seçenektir.

Uzaktan Eğitimin Avantajı Nedir?

Kişi, evinde veya iş yerinde  bir sertifika programına deva edebilir kariyer basamaklarını daha hızlı adımlarla tırmanabilir. İnternet üzerinden birçok işin yapılabildiği bir dönemde eğitimin de internet üzerinden yapılabiliyor olması son derece olumludur. Eğitim için sadece bir bilgisayara ve internet bağlantısına ihtiyaç vardır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!