Close
Mobil Menu Bars

Kariyer Planı İçin Online Eğitimler

23 Eylül 2019, 1667 defa okundu.
Kariyer Planı İçin Online Eğitimler
online eğitim, eğitim, sertifika, uzaktan eğitim, kariyer, freelance,

Bir çoğumuz arkadaş sohbetlerimizde “Bugün işe giderken ayaklarım geri geri gitti” muhabbetleri yapmışızdır. O an tek yapabildiğimiz arkadaşlarımızı uzun uzun dinlemek ya da konuyu kapatmak için daha beter bir şikayet bulmaktır. Aramızda tabiki “Kesinlikle istifa edip Ege’de kafe açacağım bu yaz göreceksiniz” çıkışı yapanlar olacaktır. Kendinimizi böyle bir hapishanede hissediyorsak neden Prison Break dizisindeki gibi akıllıca bir kaçış planı hazırlamıyoruz?

Online Eğitim Farkı

Özellikle internet teknolojisinin gelişmesi ile günümüzde birçok isteğimizi evimizden veya bulunduğumuz ortamlardan hiç dışarı çıkma gereksinimi duymadan karşılayabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse gecenin üçünde karnımızı doyurmak için sipariş verebiliyoruz veya acil olarak araç ihtiyacımızı kapımızın önüne getirterek karşılayabiliyoruz. O zaman neden eğitim hizmeti de ayağımıza gelmesin ki? Hem de tüm bu bahaneleri ortadan kaldırarak.

 • Eğitim için ayıracak zamanım yok.
 • Eğitim için ayıracak bütçem yok.
 • İşten çıkıp zamanında yetişemem yok.
 • Zamanında yetişsem bile aç aç ders dinleyemem yok.
 • Maalesef elektrikler kesikti dersi kaçırdım bile yok.

Online eğitim nedir?

Online eğitim diğer bir adıyla uzaktan eğitim öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi bulunduğumuz yere ve istediğiniz zamana getiren bir sistemdir. 

Online Eğitimlerden Kimler Yararlanır?

Bu eğitimler yeni şeyler öğrenme heyecanı duyan herkese açık ve yaş sınırlaması bulunmuyor. Özellikle üniversitelerden yeni mezun olmak üzere olan öğrenciler için özgeçmişlerine ekleyebilecekleri fazlaca sertifikalı eğitimler var. 
İlgi alanına göre tüm öğrencilere uygun eğitimler mevcut. Bu sayede kariyerlerine hızlı bir giriş yapabilirler.  İlk başta bahsettiğimiz kaçış planlarımızı hazırlayacak online eğitimler kesinlikle var. 

Online Eğitim Avantajları

 • Online eğitimlerin kişisel gelişime katkısı da çok fazla.
 • Ücretsiz olarak merak duyduğunuz eğitimi alabilirsiniz.
 • Konusunda uzman eğitmenler sayesinde doğru bilgiye ulaşırsınız.
 • İlgi duyduğunuz alanın yanına ekleyebileceğiniz birçok eğitime kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Sizinle aynı heyecanı duyan insanlar ile aynı platformda buluşup bilgi paylaşabilirsiniz.
 • Eğitim sırasında kimse bugün ne giydiğinize, saçınızın ve makyajınızın nasıl olduğuna bakmaz.
 • İstediğiniz ortamda ve rahat bir şekilde eğitim alabilirsiniz. 
 • Gerekli çaba gösterildiğinde ve eğitimler bittiğinde kısa bir sürede maddi kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Online Eğitimler İle Kaçış Planı 

Yazımın başında belirttiğim gibi her sektörde zamanla bıkkınlık ve yorgunluk olabilir. İlla olacak diye bir şey yok tabi ki eğer öyleyse ne mutlu size ve sevdiğiniz işi yaparak profesyonel hayatınıza devam ediyorsunuz. Yine de birgün ihtiyaç halinde camı kırınız gibi düşünerek yazıyı sizlerde takip etmenizi tavsiye ederim.

Plan Nasıl Olmalı?

 • Freelance olarak yapacağınız iş için ilgi alanlarınızı düşünün.
 • İlgi alanlarınıza belirledikten sonra konu ile ilgili hangi eğitimleri almanız gerektiğini araştırın.
 • Tüm araştırmalarınıza rağmen tek bir tane eğitim buldum diyorsanız bile o eğitime katılın. Göreceksiniz ki online eğitim sırasında bile başka hangi eğitimleri de almanız gerektiğini öğreneceksiniz.
 • Eğitimlerinizi tamamladıktan sonra internet üzerinden freelance küçük ve basit işler almaya çalışın. İşleri tamamladıkça nasıl bir değişim içinde olduğunuzu farkedeceksiniz.
 • Artık ustalık eserlerinizi ortaya çıkarmaya sizi mutlu edecek maddi gelir elde etmeye ve içinde bulunduğunuz hapishanenizden kaçma vaktinizin geldiğini görmeye hazırsınız.

Online Eğitimler Nasıl Seçilir?

Aslında online eğitimleri bulmanız çok kolay. Eskiden arama motorlarına girip “Online Eğitim” yazdığınızda geniş yelpazeli, ücretsiz ve sertifika veren eğitim merkezi bulmanız pek kolay değildi. İşler şimdi tersine döndü artık aramayı yaptığınızda karşınıza birçok seçenek çıkıyor. Ancak bu seferde dikkat etmeniz gereken güvenilir, doğru bilgiyi paylaşan, ücretsiz ve sertifika veren merkezleri bulmak. Ayrıca eğitmenleri ve sertifikaların geçerliliklerini de kontrol etmeyi unutmamanızda fayda var. 

Online eğitimlerin en güvenilir adresi neresi?

İstanbul İşletme Enstitüsü verdiği ücretsiz sertifika destekli online eğitimler ile oldukça güveni hak eden bir adres. Zaten çok sayıda ve farklı kategorilerdeki eğitimleri gördüğünüz zaman kafanızda birçok plan şekillenmeye başlayacak ve kendinizi ders kaydı yaptırırken bulacaksınız.

Yazar: Can Sorman
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!