Close
Mobil Menu Bars

Kariyer Fırsatları ve Kişisel Gelişim İçin İşletme Yönetimi

14 Nisan 2015, 952 defa okundu.
Kariyer Fırsatları ve Kişisel Gelişim İçin İşletme Yönetimi
Kariyer Fırsatları ve Kişisel Gelişim İçin İşletme Yönetimi

Çalıştığınız firmada gerçekten bir fark yaratmak istiyor musunuz? İşletmenizi tanımak ve sektör içerisindeki konumunu belirlemek için uluslararası deneyimlerden faydalanmak istiyor musunuz? İşletme alanındaki gelişmeleri ve uygulamaları öğrenmek ya da eski bilgilerinizi yeni gelişmelere göre güncellemek istiyor musunuz? Eğer cevaplarınız evet ise işletme yönetimi eğitimlerinden faydalanmalısınız. Çalıştığınız alanda bildiğiniz işi yapabilmek için daha iyi nitelikler kazanmak ve alanınıza her yönüyle hâkim olmak için bu eğitimden faydalanabilirsiniz.

İşletme Yönetimi Eğitimi Neden Gereklidir ?

Eski bilgileriniz yerine yeni ve gelişmiş bilgilerden faydalanmak, günümüzde geliştirilen yeni uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak ve uluslararası alanda geçerli olan bilgilerinden faydalanarak yeteneklerimizi geliştirmek istiyorsanız işletme yönetimi eğitimini tercih etmelisiniz. Bu programa katılanlar iş yönetimi ile ilgili çeşitli stratejileri değerlendirmede verilen bilgileri derinlemesine analiz etmede ve kullanmada gerekli becerilerini geliştirir. İşverenler iş durumlarını geliştirme ve kapasitelerini arttırma fırsatını yakalayabilirler. Diğer alanlardan mezunların idari kadrolarda çalışabilmesi için bir imkan yaratır.

Çalışma koşulları ne olursa olsun kariyer hedefleri için bir iş yönetimi derecesi alınması kaçınılmazdır. İş arayanlar bağımsız düşünen nitelikli çalışanlar olarak emek arzına katılırlar. İşletme yönetimi eğitimi katılımcıları işgücü yönetiminin temelleri, yönetim, eleştirel düşünme, proje planlama ve uygulama, iş ile ilgili teknolojik yazılımlar, iletişim, stratejik planlama gibi yetenekleri kazanırlar. Program mezunları finanstan pazarlamaya geniş bir yelpazede çalışma ortamının aranan nitelikli işgücünü oluşturur.  işletme yönetimi alanında eğitim görenler yönetim, danışmanlık, iş stratejisi geliştirme, insan kaynakları, istihdam, kamu politikası, iş danışmanlığı ve benzeri birçok alanda kariyer fırsatına sahiplerdir.

Hizmetlere ilişkin yeni gelişmelere, ticaret, küreselleşme, yatırım konularında yeni bilgilere sahip çalışanlara talep fazladır. Katılımcılar eğitimlerin sonucu olarak şirketler için veya sosyal fayda yaratan organizasyonlar için sorun çözücü fırsat yaratıcı bir potansiyel çalışan olarak iş dünyasına yerlerini alırlar. işletme yönetimi eğitimi gelecek için bir yatırımdır. Kişilerin hayatlarının herhangi bir alanında herhangi bir durumda istedikleri başarıları sağlayacak becerileri katar. Siz de İşletme yönetimi eğitimi almak istiyor ama zaman bulamıyorsanız uzaktan eğitim seçeneğini kullanarak alacağınız e-sertifika ile kariyerinizde yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!