Close
Mobil Menu Bars

Kalite Yönetimini, Kaliteli İçerikle Öğrenin

23 Aralık 2014, 3109 defa okundu.
Kalite Yönetimini, Kaliteli İçerikle Öğrenin
Kalite Yönetimini, Kaliteli İçerikle Öğrenin

Kalite Yönetimi Nedir?

Kalite yönetim sistemleri, bir çok işletme için vazgeçilmez uygulamaları arasındadır. Toplam Kalite Yönetimi (TKY) ile amaçlanan, işletme içi ve işetme dışı tüm insanlar, çözüm ortakları, bayiler vb. topyekun olarak kalite çabalarına dahil edilmesidir.

Sertifika programları, bir çok alanda eğitim verir. Bu eğitimlerde, eğitim içeriği son derece önemlidir. Online sertifika eğitimi programlarımızda, tüm bölümlerde eğitim içeriği yüksek lisans düzeyinde verilmektedir. Böylece alacağınız sertifika ile gerçek bir uzman olarak görev yapabilirsiniz. Toplam Kalite Yönetimi programında Kalite maliyetleri, TKY öncüleri, Kaizen ve toplam kalite yönetimi, Problem çözme teknikleri, 6 Sigma 6 Şapka Tekniği alanlarında eğitim alırsınız.

Ücretsiz online sertifika eğitimi programları ile herhangi bir ücret ödemeden, bulunduğunuz yerden eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede de Toplam Kalite Yönetimi uzmanı olarak iş bulabilir, işinizde yükselebilirsiniz.

Kalite Yönetim Sisteminde Dokümantasyon Uzaktan Eğitim Programı

İşletmelerde kalite sistemlerinde genişler sağlanabilmesi için çalışmalar yapılır. Bunun yanında kurumsal kültürün korunabilmesi için bazı kalite standartlarının uygulanması gereklidir. Ülkemizde ilk olarak 1983 yılında gündeme gelen bu sistem sonraki dönemlerde ISO uygulamaları ile yaygınlaşır. Bu alandaki sistematik yaklaşımlar sayesinde idare ve sevk ön gören sistemlerde işletmelerin proses kontrolü yapmaları baz alınıyor.

Bu alanda ISO 9001 kalite yönetim sistemi farklı sektörlerde kullanılabilen bir standart olmaktadır. Verilen eğitimlerde ise bu standardı veren kuruluşlara ait dökümante edilen bilgi yapısına ait bir müfredat yer alıyor. Uygulama, kontrol, organizasyon ve kurulum yapısına ait bilgiler bulunur. Kalite departmanında çalışan herkes bu eğitimde yer alabilir.

Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkikçi Eğitimi Nedir?

İşletmelerde zayıf ve güçlü yönlerin tespit edilmesi ile sistemin sürekli olarak geliştirilmesi bu eğitimlerde hedef alınmaktadır. Sistem tetkiklerinin başarı ile yürütülmesi için gerekli tetkikleri başarı ile yürütebilecek denetçilere ihtiyaç duyulur. Bu eğitimlerde yapı itibari ile ISO 9001:2008 standardının ihtiyaç duyabileceği bilgi ve beceriyi karşılamak esastır.
Bu sistem kapsamında bu departmanlarda görev almak isteyen iç tetkik kapsamında temel bilgileri edinmek isteyen herkes bu eğitimlerden faydalanabilir. Eğitimler sonucunda kalite bilinci yükselmiş ISO 9001 standardının ve bunun yanında kalite yönetim sistemini daha objektif olarak yorumlayan uzmanlar yetişecektir. Bu eğitimlerde standart maddelerin özeti ve kriterleri, tanımları gibi konular işlenmektedir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!