Close
Mobil Menu Bars

İstanbul'da Finans Eğitimi Alın

20 Aralık 2014, 1856 defa okundu.
İstanbul'da Finans Eğitimi Alın
İstanbul'da Finans Eğitimi Alın

İstanbul Türkiye'de neredeyse finansın merkezi konumundadır. Bir çok alanda ülkenin en önemli merkezi olan İstanbul, eğitimde de ciddi bir yer tutar.

Finans Eğitimi Nedir?

Finans eğitimini örgün eğitim ve uzaktan eğitim seçenekleriyle alınabilinir. Finans kursları İstanbul iş piyasası için önemlidir. Bu nedenle de tüm ülkede olduğu gibi İstanbul'da da çalışanlar yoğun olarak bu kursları almak ister. Finans eğitimi, sertifika eğitim programları içerisinde yer alır. İstanbul'da semtler arasında ulaşım zaman zaman saatler sürebilir. Bu nedenle de çalışan insanların finans kurslarına gitme şansları oldukça azdır. Finans eğitimi online sertifika eğitim programları içerisinde yer alır. Böylece finans eğitimini online olarak alabilirsiniz.

Online sertifika eğitim programları içerisinde yer alan Finansal Yönetim eğitiminde; Giriş, Değerlendirmenin Temelleri, Proje Değerlendirme, Firma Değerleme, Risk ve Getiriye Giriş, Portföy Teorisi, Uygulamada İskonto Oranları, Sermaye Artırımı ana konularında dersler verilmektedir.

Finansal Yönetim Eğitiminin Katılımcılara Katkıları,

Bu eğitimin amacı, finans matematiği ve finansal yönetim ilkeleri ışığında, bir finans yöneticisinin sahip olması gereken finansal planlama, finansal denetim, finansal analiz, fonların sağlanması ve yatırımı ile özel finansal problemlerin çözümü konularında katılımcıları bilgilendirmektir. Aynı zamanda, finans matematiği konusunda da çeşitli örneklemelerle bilgi sunulmaktadır.

Bir finans merkezi olan İstanbul'da çeşitli sektörlerde çalışmakta olan birçok profesyonel için, finansal yönetim eğitimi büyük bir ihtiyaçtır ve önemli katkılar sağlamaktadır. Bu eğitim hem online hem de yüz yüze olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilmektedir. Eğitim programı, teorik bilgilerden çok iş yaşantısında sıklıkla kullanmayı gerektiren pratik uygulamaları içermektedir.

Finansal Yönetim Eğitimi Sonunda Kazanılan Yetkinlikler,

Finansal yönetim eğitimi, İstanbul'da özellikle finans alanında çalışmakta olan kişiler için çok büyük önem arz etmektedir. İstanbul'daki iş yaşantısı, süreçleri ve şirketlerin rekabet koşulları düşünüldüğünde, şirketlerin çalışanlarına ilgili eğitimi aldırmaları halinde rekabet üstünlüğüne sahip olacakları aşikardır. Katılımcıların eğitim sonunda aşağıdaki konularda önemli ölçüde donanıma sahip olması sağlanmaktadır: 

 • Şirketlerin ulaşmak istediği amaçlar,
 • Finans ve ekonomi yöneticilerinin alması gereken kararlar,
 • Ekonomi ve finans yöneticilerinin görev kapsamı, 
 • Kurumsal yönetimde temel alınan ilkeler, 
 • Her tür faiz kavramının tanımı, detayı ve bileşenleri, 
 • Devresel ve bileşik ödeme ve parametreleri ve nasıl hesaplandığı. 

Finansal Yönetim Eğitimine Kimler Katılabilir?

Aşağıdaki nitelikleri taşıyan herkes, finansal yönetim eğitim programına başvurabilmektedir:

 • Şirket yöneticileri ve çalışanları,
 • Ekonomi ve finans sektörü yöneticileri,
 • Finans sektöründe kariyer hedefleyen kişiler,
 • Yatırım ve finansal kurum çalışanları,
 • Finans danışmanları ve planlamacıları,
 • Parasını değerlendirmek ve yatırım yapmak isteyen kişiler ve profesyonel yatırımcılar.
Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!