Close
Mobil Menu Bars

İşletme Yönetimi Eğitimine Hazır mıyım?

18 Kasım 2017, 1179 defa okundu.
İşletme Yönetimi Eğitimine Hazır mıyım?
İşletme Yönetimi Eğitimine Hazır mıyım?

Büyük bir şirket ya da sosyal organizasyonda çalışıyorsanız ya da çalışmak istiyorsanız ve kariyer hedefinizde bir üst pozisyona terfi etmek varsa bu eğitime katılmak için de nedeniniz var demektir. İşletme yönetimi eğitimi iş hayatında karar alanlar arasında olma ya da yeni bir kariyer fırsatı istiyorsanız size bu imkanı sağlayacaktır. Sanayi, finans, ticaret ve kamu sektörü merkezinde bir kariyere odaklanarak ya da yaşam boyu öğrenme becerilerini geliştirmek isteyen bir kişi olarak da topluma da katkıda bulunabilirler.

İşletme Yönetimi Kursu

İşletme yönetimi programı katılımcıları yönetim, örgütsel büyüme ve gelişme, yönetim teorisini liderlik teorilerini, iş süreçlerini, iş ilişkilerini öğrenerek ve örgütsel davranış bağlamında yönetim politikalarını ve uygulamalarını inceleme fırsatı yakalarlar. Katılımcıların kazandığı beceriler arasında örgütsel davranış ve bunun anlaşılması için yazılı ve sözlü iletişimi ikna edici bir şekilde kullanma, aritmetik yorumlama, ekonomik verileri kullanma sayılabilir.

İlerleme taraftarı sorumluluk sahibi insanlar sürekli bir eğitim ve gelişim döngüsü içerisindedir. Bu nedenle yönetici pozisyonunda olanların sürekli öğrenme yönünde girişimde bulunmaları beklenir. Eğer kişilik olarak sürekli gelişme ve öğrenme döngüsü içerisinde olma güdüsüne sahip bir kişilikseniz muhtemelen işletme yönetimi eğitimi için iyi bir adaysınızdır. Ayrıca hangi alandan mezun olursa olsun çalışanların kariyerlerini bir seviye yukarı taşımak için işletme yönetimi eğitimi bir fırsat olabilir. İşletme yönetimi programı katılımcılara genellikle yönetim ilkelerini, iş odaklı teknoloji ve becerileri kapsamlı bir anlayışta vermektedirler. Katılımcılar iş analisti, insan kaynakları konusunda uzman, operasyon yetkilisi veya pazarlama uzmanı olarak sektörlerde çalışmaya hazır olurlar. Bazı işletme mezunları da sıfırdan kendi işlerini başarıyla kurup girişimci olarak iş hayatında yerlerini alacaklardır. Eleştirel düşünme ve karar becerilerini geliştirerek işletmenin birçok sorunlarının çözümünde gereken çok yönlü değerlendirme yapabileceklerdir.

İşletme yönetimi online eğitim

İşletme yönetimi eğitimini kamu ya da özel üniversitelerden almayı tercih gibi uzaktan eğitim kurumlarının eğitimlerine katılarak da bu eğitimden faydalanabilirsiniz. Uzaktan eğitim kurumlarından alacağınız eğitimin sonunda sertifika için sınava tabi tutulursunuz ve başarılı olursanız e-sertifika almaya hak kazanırsınız.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji bölümünden sonra Ege Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji bölümünden de mezun olmuştur. Sonrasında Marmara Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!