Close
Mobil Menu Bars

İşletme Yönetimi Eğitimi ile Nitelikli Çalışan Olun

20 Kasım 2017, 1306 defa okundu.
İşletme Yönetimi Eğitimi ile Nitelikli Çalışan Olun
İşletme Yönetimi Eğitimi ile Nitelikli Çalışan Olun

İşletme Yönetimi Eğitiminin Önemi

İktisat öğretisinde her zaman vurgulanan temel varsayımlardan biri insan ihtiyaçlarının sınırsız olduğudur. Gerçektende ihtiyaçların tek bir tüketimde giderilememesi ve ihtiyacın giderildikten bir süre sonra tekrar ortaya çıkması bakımından ihtiyaçların sınırsız olduğu söylenebilir. Söz konusu ihtiyaçların giderilebilmesi ve sürekli karşılanabilmesi için üretimin de sürekli olması gereklidir. Üretimi gerçekleştiren ise ekonomide işletmelerdir. Bu nedenle işletmelerin sürekliliği ve gelişimi ülke ekonomisi açısından büyük önem arz etmektedir.  

Gün geçtikçe büyüyen gelişen ekonomi içinde yer alan işletmelerin de bu sürekli değişim ve gelişim sürecine ayak uydurması gerekmektedir. İşletmelerin bunu başarabilmeleri için iyi yönetilmeleri gerekmektedir. İyi yönetilmeyen bir işletme rekabetin yoğun olarak yaşandığı günümüz ekonomisinde tutunmayı başaramaz. İşletmelerin zarar görmesi ekonomik ve sosyal olarak ülke ekonomisini olumsuz etkiler.

İyi bir işletme yönetimi üretimden pazarlamaya kadar her türlü iş, işlem ve iş süreçlerine hakim olmalı, işletmenin mevcut durumundan gelecekteki konumuna kadar sosyo-ekonomik yapısını tanımlayabilmeli ve alt kademede çalışanından en üst kademedeki çalışanına kadar işletmedeki her birim hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle çalışanlar ve işletme sahipleri mevcut durumlarını ve bilgi seviyelerini daha iyi hale getirebilmek işletmelerine daha faydalı olabilmek için işletme yönetimi eğitimi almalıdırlar. İş arayanlar için işletme yönetimi programından aldıkları eğitim ile iş hayatına bir adım önde çıkabilirler. Satış veya perakende sektöründe bir yönetici asistanı olarak iş bulunabilir ya da bir ofiste çalışan olarak iş hayatına katılabilirsiniz. İşletme yönetimi programı sonunda  katılımcıların üretim süreçlerinin planlanması, kontrolü, hiyerarşik yapılanmanın iç etkinliğe etkisi ve işletmenin çevre ile etkileşimi konularında ilerleme kaydetmesi beklenmektedir. İşletme yönetimi eğitimi sonucunda işletmecilik ile ilgili güncel teknolojiyi kullanabilen, kaynakların, işgücünün ve zamanın verimli bir şekilde kullanımı konusunda işletme yönetimini destekleyebilecek, ekonomik gelişmeleri takip edebilen insan kaynağı yaratılmaktadır.

Online eğitim kurumlarınca verilen işletme yönetimi programına katılıp zamanınızdan ve günlük işlerinizden minimum düzeyde feragat ederek eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Başarılı olan katılımcılar e-sertifika sahibi olmaya hak kazanırlar. İşletme yönetimi eğitiminden sonra katılımcılar, finans, yönetim, danışmanlık, pazarlama, muhasebe dahil olmak üzere birçok alanda yeterlilik kazanır ve bu alanlarda çalışma imkanına sahip olurlar.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, liderlik, mülakat bilgileri, cv oluşturma gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!