Close
Mobil Menu Bars

İşleriniz 'Kitabına Uygun' Olsun

02 Aralık 2014, 1895 defa okundu.
İşleriniz 'Kitabına Uygun' Olsun
İşleriniz 'Kitabına Uygun' Olsun

İşyerleri için hem cezalar ile ekonomik kayba, hem de müşteride işyeri algısının olumsuz değişmesiyle müşteri kaybına neden olan hukuki anlamda yapılan yanlışlıklar, sıklıkla yaşanan sorunlardır.

İş Hukuku

Hem patron, hem yönetici, hem de çalışanların özellikle bulundukları sektör ile ilgili olarak kitabın ne yazdığını bilmeleri gerekir. Temel anlamda iş hukuku uygulamaları bilgisine sahip olmak önemlidir. Bu nedenle alınacak İş Hukuku Uygulamaları eğitimi, firmanın yasal yükümlülüklerini tam olarak yerine getirebilmesi için önemlidir. Özellikle işçi ve işveren arasındaki ilişkide, yanlış uygulamalar, yönetici ya da patronun eksik bilgileri gibi nedenlerle doğan hukuki süreçlerde, işveren önemli maddi yükümlülükler altına girmektedir.

İş Hukuku Uygulamaları Eğitimi Sertifika Programı ile öncelikle personel ile işveren arasındaki insan kaynakları politikaları, uygulamaları süreci hukuki açıdan değerlendirilmektedir. İş Hukuk Eğitimi içeriği; İş Hukuku, İş Sözleşmesi, İş Güvencesi, İş sözleşmesinin geçerli nedenle feshi, İş sözleşmesinin haklı nedenle feshi, Sözleşmenin feshinde usul gibi ana konulardan oluşmaktadır. Online İş Hukuku Eğitimi almak, hem yönetici hem de patron için bulunmaz bir fırsattır. Online eğitim ile hem işinin başında olmak, hem de eğitimini tamamlamak büyük bir avantaj yaratmaktadır.

İş Hukuku Eğitimleri

İnsan kaynakları politikalarını, süreçlerini ve uygulamalarını inceleyen bu eğitimler ile insan kaynakları ve endüstriyel ilişkiler arasında temel sağlanmaktadır. Bu uygulamalar aynı zamanda çevre politikalarını da kapsamaktadır. Bu eğitimlerin amacı işyerlerinde istihdam ilişkilerini anlamak ve bunun yanı sıra istihdam sorunlarını önce tanımak, sonrasında çözmektir. İş dünyası için entegre eğitim programı olmakta ve iş hukuku alanında uzman kişilerin yetişmesi ile bu alanda ortaya çıkabilecek yöntemlerin araştırılması sağlanmaktadır. Online eğitimler için sadece aktif bir internet bağlantısı ve akıllı cihazlara ihtiyaç duyabilirsiniz. İnsan kaynakları yöneticileri, uzmanları, uzman yardımcıları, personel departmanında çalışanlar, yeni mezunlar hatta bu alana ilgi duyan herkes bu eğitimlerden yararlanabilir.

Yargıtay Kararları Işığında İş Hukuku Eğitimleri

İşverenlerin ve insan kaynakları departmanlarının en çok zorlandığı süreçlerin başında iş sözleşmesi feshi yer alıyor. Bu alanda iş kanunu gereğince işe iade hükümleri bulunuyor. Bu nedenle fesih sürecinin çok iyi yönetilmesi önemini artırmıştır. Uygun ve doğru bir biçimde bu sürecin yönetilmesi için Yargıtay kararlarından yola çıkarak güncel sorular yanıtlar bulmaktadır. Bu programlarda verilen eğitimlerle bireyler konuya hakim olabilir ve bu alanda ortaya çıkan sorunlara farklı bir bakış açısı ile daha net çözümler getirebilir. Özellikle İK danışmanları ve bu alanda çalışan, çalışmak isteyen herkesin yararlanabileceği bu eğitimlerde iş akdi fesih nedenleri ve hangi koşullarda iş akdi feshi yapılır şeklinde konular yer almaktadır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi'nde Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun oldum. Blog Yazarlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi sertifikalarım bulunmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!